|

Nejlepší kloubní výživa pro psy

Nejlepší kloubní výživa pro psy

Stejně jako lidé potřebují i naši psi občas pomoci se správným vývojem a růstem nebo v případě výskytu nějakých zdravotních komplikací. Problémy s klouby nejsou u psů výjimkou a správná kloubní výživa pro psy vám může těmto problémům pomoci předcházet. Jak vybrat tu nejlepší, co všechno by měla kloubní výživa pro psy obsahovat a na co si dát pozor?

​Nejlepší kloubní výživa pro dospělé psy a štěňata

Alavis 5

Jednička na trhu

Alavis 5

Alavis 5 vyživuje kloubní chrupavky, podporuje lubrikaci kloubní tekutiny, napomáhá při pohybových problémech u psů a koček.

TOP produkt

Inca Collagen

Prášek s obsahem 100 % čistého kolagenu bez přísad. S dokonalým způsobem dávkování.

Canvit Chondro

3. místo

Canvit Chondro

Tablety Canvit Chondro jsou psy výborně akceptovány díky hydrolyzátu kuřecích a vepřových jater. Tablety Canvit Chondro s příchutí jater si váš pes zamiluje.

Aptus Apto-flex

4. místo

Aptus Apto-flex

Doplněk stravy pro psy vhodný pro plemena všech velikostí, určeno pro štěňata dospělé psy a psí seniory.

Fitmin dog Purity Klouby a prevence

5. místo

Fitmin dog Purity

Doplněk stravy pro psy vhodný pro plemena všech velikostí, určeno pro štěňata dospělé psy a psí seniory.


Formy kloubní výživy pro psy

​Proč klouby psa bolí?

Problémy s klouby nejsou u psů ničím výjimečným. Nejčastěji jsou postiženy klouby kyčelní, dále také kolenní, ramenní a loketní. K nejčastějším diagnózám pak patří artróza (degenerativní změny na kloubu), artritida (infekční zánět kloubu), dysplazie (vývojové onemocnění) a velmi často se také můžete setkat s tzv. ztuhlostí kloubů, kdy je narušena kloubní chrupavka. Důvodů, proč problémům s klouby dochází, je mnoho. Nejběžnější příčinou je stáří, problematická je ale také psí nadváha či obezita. Bohužel, některá plemena jsou na kloubní problémy náchylnější, především pak velká a obří plemena. U některých psů se navíc mohou projevit vrozené či dědičné vady a onemocnění, která způsobí mimo jiné i bolavé klouby a další komplikace. Některé psy, kteří utrpěli úraz související s pohybovým ústrojím, se mohou i velmi dlouho po uzdravení potýkat s bolestí. Někdy tyto komplikace nepřestanou a mohou se dokonce rozvinout v závažnější problém.

​Jak se bolest kloubů u psů projevuje?

Vzhledem k tomu, jak důležité klouby pro psy jsou, je jasné, že jakýkoliv problém s nimi bude většinou patrný už na první pohled. Pes se obtížněji a problematicky hýbe, je méně aktivní, nedokáže tak dobře či vysoko skákat, může se dokonce objevit kulhání a samozřejmě v případě vyšší bolestivosti dá pes najevo problém i například kňučením. Pes je ztuhlý, zejména po odpočinku, snaží se vyhýbat aktivitám, při kterých by musel problematické místo zatěžovat jako je aktivní hra, chození po schodech či skákání na sedačku. Psi s kloubními problémy nejraději leží a snaží se co nejméně stát či sedět. Někdy si psi také bolestivé místo výrazně více olizují. Jestliže si všimnete, že pes věnuje více pozornosti některé ze svých končetin, buďte opatrní. Jakákoliv manipulace s bolestivým místem může u psa vyvolat agresivnější reakci.


Přečtěte si také:
Jací jsou nejvhodnější psi do bytu?


​Bolestem kloubů u psů je nejlepší předcházet

Opotřebení či dokonce poškození chrupavky je bohužel nenávratný stav. Je proto dobré věnovat co největší možnou pozornost prevenci a případným vážným problémům předcházet. Dopřejte psovi pestrou a vyváženou stravu plnou všech potřebných živin a minerálů pro jeho správný vývoj, růst a prospívání. Každý pes potřebuje také dostatek pravidelného pohybu – mějte vždy na paměti charakteristické rysy plemena vašeho pejska a dopřejte mu tolik pohybu, kolik potřebuje. Tím také snížíte riziko vzniku obezity, která pro klouby znamená zvýšenou zátěž. Snažte se to s pohybem psa příliš nepřehánět a nadbytečně ho nezatěžovat. Psím kloubům neprospívá tvrdý podklad, při procházkách tedy dejte přednost takovým místům, kde si může užít trochu přírodního podkladu, a vybírejte spíše měkké a pohodlné pelíšky. Dobrá prevence je také vhodně zvolená kloubní výživa pro psy, a to zejména u psů, u kterých se dají problémy s klouby očekávat (velká a obří plemena, starší psi či psi s nějakými vrozenými vadami).

Kloubní výživa pro psy

Kdy se užívá kloubní výživa pro psy?

Kloubní výživu lze užívat buď preventivně a nebo jako doplněk při léčbě určitých obtíží. Preventivní užívání se doporučuje u psů, kteří mají sklony k problémům s klouby a potřebují je více chránit. Dále také u štěňat plemen velkých a obřích psů, kdy kloubní výživa pro psy zajišťuje správný vývoj pohybového aparátu, a rovněž u psů starších, u kterých je vyšší riziko opotřebení kloubů. Psi trpící nadváhou zatěžují klouby více než by měli a ty se rychleji opotřebovávají. A s tím vám právě pomůže kloubní výživa pro psy. Velmi důležitá je také u psů, kteří jsou nadměrně fyzicky zatěžováni jako jsou psi služební, pracovní, lovečtí či sportující psi. V případě potíží doporučujeme nejdříve se poradit s veterinářem. Ten určí nejen přesnou příčinu a diagnostiku, ale také navrhne nejlepší léčbu. Kloubní výživa se často předepisuje psům po úrazech či operaci nebo u psů trpících artrózou či artritidou.

​Jak vybrat nejúčinnější kloubní výživu pro psy?

Vzhledem k tomu, že se kloubní výživa pro psy využívá z různých důvodů, nelze jednoznačně říct, která je nejlepší – na každý problém a pro každého psa bude lepší nějaká jiná. Základem je tedy vědět, proč kloubní výživu psovi pořizuji a co od ní chci. Jiné přípravky pořídíte pro preventivní užívání a jiné zase při léčbě již vzniklých problémů. Dále vám nejspíše nezbude nic jiného, než se pečlivě věnovat čtení složení jednotlivých přípravků, případně se poradit se svým veterinářem. Jednotlivé kloubní výživy dostupné na trhu se liší zejména složením, obsahem důležitých látek a také svou formou.


Přečtěte si také:
Jak na cestování se psem?


​Kloubní výživa pro psy podle složení

Složení kloubních výživ se často velmi liší. Ty nejkvalitnější jsou tzv. pěti složkové, to znamená, že obsahuje 5 látek, které jsou pro klouby psa nejzásadnější. Dále může kloubní výživa pro psy obsahovat jiné důležité vitamíny či minerály, které zlepšují zdraví psa a jeho pohybového ústrojí a pomáhají mu dobře se vyvíjet a růst. Jaké látky by měla nejlepší kloubní výživa pro psy, která jim zajistí komplexní péči, obsahovat?

Glukosamin (sulfát)

Látka, kterou v psím těle vyrábí buňky chrupavky a která má protizánětlivé účinky

Chondroitin (sulfát)

Tuto látku vyrábí buňky chrupavky, chondroitin zvyšuje tvorbu stavebních látek chrupavky a slouží také k zadržování vody, čímž zvyšuje pružnost chrupavek

Kolagen

Kolagen si umí tělo vytvořit samo, tato schopnost se ale s přibývajícím věkem či z jiných důvodů oslabuje a je proto nutné ji podpořit dodáváním kolagenu zvenčí. Ten pomáhá s výživou a regenerací kloubních chrupavek, vazů, šlach či kostí a zabraňuje úbytku chrupavek.

Kyselina hyaluronová

Stejně jako kolagen je i kyselina hyaluronová běžně se vyskytující v psím těle, ovšem může docházet k jejímu úbytku. Je velmi důležitá pro správnou funkci chrupavky, dokáže zastavit rozkladné procesy, tlumí nárazy kloubu při pohybu, promazává chrupavku a chrání ji tak před opotřebením, podporuje tvorbu a růst kostí a pomáhá také tlumit bolest či snižovat otok. Zejména při akutních problémech jako je například kulhání se může kyselina hyaluronová aplikovat také injekčně. Tento zákrok se vždy provádí ve veterinární ordinaci.

Methylsulfonylmethan

Tato látka se často ve složení skrývá pod zkratkou MSM, i ona se přirozeně vyskytuje v těle psa a na rozdíl od látek výše zmíněných pomáhá léčit příznaky různých problémů tím, že snižuje otoky, působí protizánětlivě a tlumí bolest. Methylsulfonylmethan je velmi hořký a některá zvířata proto mohou mít problém s přijímáním přípravků, které ho obsahují.

​Kloubní výživa pro psy podle množství důležitých látek

U kloubní výživy je důležité, aby byla komplexní a obsahovala všechny důležité látky, které pomohou psovi s jeho konkrétním problémem. Stejně jako záleží na tom, jaké látky kloubní výživa pro psy obsahuje, záleží i na množství, v jakém jsou v přípravku obsažené. To je jeden z důležitých parametrů, kterým se jednotlivé produkty liší. Ovšem ne vždy znamená více také lépe. Někdy pejskovi bohatě stačí i přípravek s nižším obsahem účinných látek. Naopak při používání vícenásobně většího množství riskujete komplikace a zdravotní problémy. Vždy se řiďte pokyny uvedenými na obalu konkrétního produktu. Doporučená denní dávka daného produktu se vypočítává podle hmotnosti psa. Pokud si nejste něčím jistí, neváhejte se o pomoc obrátit na svého veterináře.

Jak vybrat kloubní výživu pro psy

​Jaké jsou formy kloubní výživy?

Další vlastností, kterou se kloubní výživy pro psy liší, je jejich forma. Na trhu nejčastěji narazíte na kloubní výživu v tabletách, můžete ale pořídit také prášek či sirup. Forma nemá žádný vliv na účinnost. Její výběr tedy závisí pouze na tom, co je nejpohodlnější pro vás a vašeho psa. Jak je známo, někteří psi tablety špatně snáší. Kloubní výživa pro psy se navíc může přidávat i do krmiva a v tomto případě bude vhodnější spíše prášek či sirup, který se v krmivu snáze ukryje. Kloubní výživa pro psy v podobě tablet se ale zase snadněji dávkuje. Doporučená denní dávka přípravku je na obalu vždy uvedena v počtu tablet, takže nemusíte nic odměřovat ani přesypávat. Zamyslete se tedy nad tím, jaká forma kloubní výživy pro psy by vám i vašemu mazlíčkovi nejvíce vyhovovala.

​Jak dlouho se výživa psům podává?

Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Vždy se v prvním případě řiďte pokyny uvedenými na obalu konkrétního přípravku a v případě jakýchkoliv pochybností se neváhejte obrátit na veterináře. U některých onemocnění se kloubní výživa pro psy podává trvale. V případě preventivního užívání se často doporučuje používat přípravek po dobu několika měsíců, poté jej na měsíc až tři vysadit, a poté se k přípravku opět vrátit. Doporučení výrobců se ale může lišit, neboť každá kloubní výživa pro psy má jiné složení a obsahuje důležité látky v jiných koncentracích. Pokyny k délce užívání ale výrobce vždy bude uvádět a pokud se jimi budete řídit, pejskovi se nic nestane a naopak si může užívat benefity, které mu kloubní výživa pro psy poskytne. Některé produkty se dále podávají ve dvou různých způsobech. Prvních 14 dní se podává vyšší tzv. iniciační dávka, poté se dávkování sníží a pokračuje se s tzv. pokračovací nebo udržovací dávkou.

​Může pes užívat kloubní výživu pro koně?

Na trhu v současnosti narazíte na kloubní výživu pro psy, koně i lidi. Liší se výrazně, nebo je možné používat je bez rozdílu? Bez rozdílu tyto přípravku určitě nejsou, ale je pravda, že jak pes, tak kůň i člověk mají velmi podobné pohybové ústrojí a k jeho správné funkci potřebují stejné látky. Problémy s klouby u koní (či lidí) ale vznikají většinou z trochu odlišných příčin. Koně bývají nadměrně zatěžováni, kdežto psi jsou na kloubní problémy náchylní od začátku. Koně také na rozdíl od psů tolik netrpí problémy s vazy či šlachami a proto přípravky pro ně neobsahují kolagen či glukosamin. Tyto látky by ale správná kloubní výživa pro psy určitě měla obsahovat. Kloubní výživa pro koně může navíc obsahovat jiné látky, které kůň potřebuje, ale pes se bez nich obejde, zejména cukr. Rozdíly ve složení jsou tedy malé, ale mohou být zásadní. Vždy se proto řiďte především konkrétním složením.

Kloubní výživa pro štěňata

​Pozor na správné dávkování

Existují různé důvody, proč dávat psům kloubní výživu pro koně. Jedním z těch nejčastějších je cena. Ať už je ale váš důvod jakýkoliv, dejte si pozor na dávkování. Kloubní výživa pro koně má na obalu či v přiloženém letáku uvedené doporučené dávkování pro koně, nikoliv pro psy. A nelze pouze upravit hmotnost zvířete. Koně totiž látky vstřebávají jinak než psi a nelze proto říci, že obě tato zvířata potřebují stejné množství účinných látek. Ačkoliv by se podle velikosti obou zvířat mohlo zdát, že kůň bude potřebovat látek více, je to často naopak. Při špatném dávkování tedy naštěstí nehrozí, že by se pes předávkoval. Ale za to byste za nemalý peníz mohli pořídit něco, co bude mít jen minimální nebo dokonce žádný účinek. Opět se tedy podívejte na konkrétní složení a porovnejte si, kolik účinných látek přípravek obsahuje a kolik jich váš pes doopravdy potřebuje.


Přečtěte si také:
Jak cvičit psa základním povelům a poslušnosti?


​Může se pes kloubní výživou předávkovat?

Předávkování účinnými i dalšími pomocnými látkami, které kloubní výživa pro psy obsahuje, je velmi vzácné. Ale stává se. Z pěti nejdůležitějších látek je v tomto ohledu nejproblematičtější methylsulfonylmethan. Předávkování touto látkou se projevuje podrážděným žaludkem či nevolností, jsou to ale velmi ojedinělé případy. Pozor si ale musíte dát na další látky, které kloubní výživa pro psy obsahuje, z nichž některé mohou být ve vyšších dávkách nebezpečné. Jestliže však budete dodržovat doporučené denní dávkování, vašemu pejskovi by se nic stát nemělo.

​Shrnutí

 • Tím nejdůležitějším kritériem, podle kterého byste si měli kloubní výživu pro psy vybírat, je její účel. Tedy to, zda ji budete pejskovi podávat preventivně, či pro řešení nějakého konkrétního problému.
 • Podle účelu se zaměřte na složení přípravku a všímejte si, zda obsahuje všechny potřebné látky.
 • Kloubní výživa pro psy je nabízena ve třech formách: tablety, prášek a sirup. Volbu vhodné formy podřiďte svému, ale zejména psímu pohodlí.
 • Také cena bude samozřejmě ve vašem výběru hrát nějakou roli. Kloubní výživa pro psy je ale velmi důležitá a můžete s ní předejít mnohem vážnějším (a také dražším) problémům. Proto se na ní určitě nevyplatí nijak výrazně šetřit.

​Kloubní výživa pro psy recenze

​Alavis 5

Alavis 5

Značka ALAVIS™ u nás působí již od roku 2003. Její produkty jsou veterinární přípravky vyvinuté na podporu zdraví zvířat, které splňují nejnáročnější kritéria. Pravděpodobně vás zajímá Alavis pro psy. Tato značka je zárukou prověřené kvality a unikátního složení chráněného patentem. Produkty mají vysoký obsah účinných látek a ověřené složení zajišťující maximální účinek. Alavis 5 je kloubní výživa určená psům i kočkám, a to všech plemen, velikostí i věkových kategorií. Přípravek vyživuje kloubní chrupavky a podporuje také promazávací vlastnosti kloubní tekutiny, čímž pomáhá při problémech s pohybovým aparátem. Kloubní výživa Alavis 5 obsahuje všechny důležité látky, které se přirozeně vyskytují v kloubech, chrupavce i pojivových tkáních a zvířatům tak poskytuje komplexní péči o jejich pohybové ústrojí.

​Alavis 5: určení

 • štěňata a mladí psi velkých a obřích plemen
 • psi se zvýšenou fyzickou aktivitou (sportovní, pracovní, služební, dostihoví, lovečtí apod.)
 • trénující psi či soutěžní psi
 • psi trpící problémy s klouby
 • starší psi
 • psi po úrazu

​Alavis 5: složení

 • glukosamin sulfát (500 mg/tableta)
 • chondroitin sulfát (200 mg/tableta)
 • kolagen II. Typu (60 mg/tableta)
 • kyselina hyaluronová (18 mg/tableta)
 • methylsulfonylmethan (MSM) (200 mg/tableta)
 • vitamín C (20 mg/tableta)

​Alavis 5: účinky

 • posílení imunity
 • antioxidační
 • výživa kloubních chrupavek
 • podpora promazávacích vlastností kloubní tekutiny
 • pomoc při problémech s pohybovým aparátem
 • ztlumení bolesti kloubů
 • podpora léčby zánětu kloubů
 • zlepšení pohyblivosti
 • zpomalení rozvoje degenerativních změn chrupavky
 • zlepšuje výživu chrupavek
 • zabezpečuje pevnost a pružnost pojivových tkání
 • komplexní péče o pohybové ústrojí

​Alavis 5: dávkování

Jako první je uvedena iniciační dávka, která se podává prvních 14 dní, poté se přechází na pokračující čili udržovací dávku.

 • 1–5 kg: 0,5–1 tableta / 0,25–0,5 tablety
 • 5–10 kg: 1–2 tablety / 0,5–1 tableta
 • 10–15 kg: 2–3 tablety / 1–1,5 tablety
 • 15–25 kg: 3–4 tablety / 1,5–2 tablety
 • 25–45 kg: 4–5 tablet / 2–2,5 tablety
 • 45 a více kg: 5–6 tablet

​Alavis 5: délka podávání

Podávejte přípravek po dobu 3 měsíců, poté udělejte pauzu trvající od jednoho měsíce do tří měsíců a přípravek opět nasaďte.

​Alavis 5: obchody


​Canvit Chondro

Canvit Chondro

Společnost Canvit se zabývá distribucí a prodejem krmiva a výživových doplňků pro domácí mazlíčky. Historie této firmy sahá až do 90. let 20. století, a za tu dobu si na trhu dokázala vytvořit své pevné místo. Cílem společnosti jsou zdraví a také spokojení mazlíčci, společnost proto dbá na vysokou kvalitu a na svých produktech spolupracuje s výživovými inženýry, veterináři i technology. Canvit Chondro je přípravek pomáhající při regeneraci kloubních chrupavek a vaziv. Obsahuje chondroitin sulfát a glukosamin sulfát, které se snadno vstřebávají do poškozené chrupavky, kde zlepšují její hydrataci, elasticitu a také posilují její odolnost. Glukosamin sulfát má navíc protizánětlivé účinky a je vynikajícím pomocníkem při hojení ran.

​Canvit Chondro: určení

 • štěňata a mladí psi velkých plemen
 • starší psi
 • psi středních, velkých a obřích plemen
 • psi s vyšším rizikem pohybových obtíží
 • služební, pracovní, sportovní či lovečtí psi
 • velmi aktivní psi
 • psi s nadváhou
 • plemena s předpokladem genetických a růstových vad na pohybovém aparátu

​Canvit Chondro: složení

 • glukosamin sulfát (70 mg/tableta)
 • chondroitin sulfát (42 mg/tableta)
 • kolagen typ II (100 mg/tableta)
 • vitamín C (7 mg/tableta)
 • hydrogenfosforečnan vápenatý
 • chelát hořčíku
 • oxid hořečnatý
 • antioxidanty

​Canvit Chondro: účinky

 • prevence kloubních obtíží
 • doplněk léčby akutních i chronických onemocnění či po úrazech pohybového aparátu
 • rychlá regenerace kloubů
 • posílení chrupavky
 • zvýšení odolnosti kloubů
 • zpevnění vazů a šlach
 • zlepšení pohyblivosti
 • ochrana kloubů před opotřebením či zraněním

​Canvit Chondro: dávkování a délka podávání

 • preventivní podávání: 1 tableta na 5 kg hmotnosti psa, minimálně po dobu 8-12 týdnů, vhodné opakovat 2× ročně.
 • intenzivní regenerace kloubů: 2 tablety na 5 kg hmotnosti psa.
 • podpora léčby a při akutních stavech: 3 tablety na 5 kg hmotnosti psa podle vážnosti situace.
 • chronické obtíže: je možné podávat trvale.

​Canvit Chondro – obchody


​Aptus Apto-flex

Aptus Apto-flex

Veterinární přípravky značky APTUS vyvíjí finská farmaceutická společnost Orion Pharma, jejíž historie sahá až do roku 1917. Přípravky APTUS slouží k prevenci a léčbě nejčastějších zdravotních problémů psů i koček. Na výrobě přípravků se podílí vědci, veterináři a odborníci v oblasti zdraví zvířat, kteří zajišťují jejich co nejvyšší kvalitu. Aptus Apto-flex Vet je veterinární nutriční doplněk v podobě sirupu, který je určen psů i kočkám. Jeho složení je založené na ideální kombinaci tradičních substancí, které se používají na podporu chrupavek a vazů, a vysoce účinné kyseliny hyaluronové a kolagenu.

​Aptus Apto-flex: určení

 • psi všech plemen i věkových kategorií
 • kočky všech plemen i věkových kategorií
 • psi a kočky vykazující známky ztuhlosti kloubů
 • při potížích se vstáváním, chozením či jakoukoliv aktivitou
 • psi velkých a těžkých plemen
 • sportující psi
 • psi a kočky s obezitou
 • starší zvířata
 • štěňata rychle rostoucích plemen
 • po chirurgických ortopedických zákrocích
 • při dysplaziích kloubů či osteoarthritidě
 • při bolestivosti pohybového aparátu

​Aptus Apto-flex: složení

 • glukosamin sulfát (800 mg/100 ml)
 • hydrolyzovaný kolagen (14 000 mg/100 ml)
 • chondroitin sulfát (400 mg/100 ml)
 • kyselina hyaluronová (140 mg/100 ml)
 • methylsulfonylmethan (MSM) (1000 mg/100 ml)
 • brusinkový extrakt (100 mg/100 ml)

​Aptus Apto-flex: účinky

 • výživa, ochrana a regenerace chrupavek a vazů
 • usnadnění a zlepšení pohyblivosti kloubů
 • prevence artritidy
 • zpomalení progrese artrózy
 • zrychlení a usnadnění hojení
 • snížení bolestivosti při pohybu

​Aptus Apto-flex: dávkování

Celková dávka by měla být rozdělena na 2-3 menší dávky podané v průběhu dne:

 • pes 0-10 kg: 2,5 ml
 • pes 10-20 kg: 5 ml
 • pes 20-40 kg: 10 ml
 • pes 40-60 kg: 15 ml
 • kočka: 2,5-5 ml

​Aptus Apto-flex: délka podávání

Jako prevence se doporučuje přípravek podávat po dobu 3 měsíců, poté jeden měsíc vynechat a podávání opět zopakovat. Při terapeutickém podávání lze přípravek používat trvale.

​Aptus Apto-flex: obchody


​Fitmin dog Purity Klouby a prevence

Fitmin dog Purity Klouby a prevence

Fitmin je česká rodinná firma se sídlem na statku nacházejícím se v podhůří Orlických hor. Vyrábí a prodává krmiva a také doplňky stravy, které poskytují domácím mazlíčkům přesně to, co potřebují. Firma už více než 20 let vyvíjí své vlastní receptury, na kterých spolupracuje s předními výživovými poradci, sportovci a chovateli a také s vlastní chovnou stanicí. Všechny spojuje láska ke zvířatům a také úcta k přírodě a výrobě produktů se podílí lidé, kteří péči o zvířata zasvětili svůj život. Fitmin dog Purity Klouby a prevence je doplněk stravy určený všem psům bez ohledu na jejich plemeno či věk. Podporuje správný vývoj pohybového aparátu a lze jej používat preventivně i dlouhodobě. Přípravek je navíc obohacen o bioaktivní kolagenní peptidy, které podporují správné fungování kloubů a jejich zdraví.

​Fitmin dog Purity Klouby a prevence: určení

 • psi všech plemen i věkových kategorií
 • aktivní psi
 • štěňata a mladí psi velkých a obřích plemen
 • psi s nadváhou

​Fitmin dog Purity Klouby a prevence: složení

 • glukosamin 12,5 %
 • chondroitin sulfát 5 %
 • kolagenní peptid
 • kyselina hyaluronová 0,5 %
 • hydrolyzovaný kolagen
 • měď
 • mangan
 • zinek
 • selen
 • vitamín C
 • vitamín E

​Fitmin dog Purity Klouby a prevence: účinky

 • podpora správného vývoje pohybového aparátu
 • zajištění správné funkce kloubů
 • podpora tvorby kloubního vaziva
 • prevence předčasného opotřebování kloubů a chrupavek
 • prevence dysplazie kyčelního kloubu

​Fitmin dog Purity Klouby a prevence: dávkování

Preventivní podávání:

 • 5 kg: 2 g
 • 5-10 kg: 4 g
 • 10-20 kg: 6 g
 • 20-30 kg: 8 g
 • 30-40 kg: 12 g
 • 40-50 kg: 14 g
 • 60-80 kg: 16 g

Při výskytu akutních obtíží (po dobu 14 dnů):

 • 5 kg: 3 g
 • 5-10 kg: 6 g
 • 10-20 kg: 8 g
 • 20-30 kg: 10 g
 • 30-40 kg: 14 g
 • 40-50 kg: 16 g
 • 60-80 kg: 18 g

​Fitmin dog Purity Klouby a prevence: délka podávání

Optimální délka podávání jsou 3 měsíce. V případě potřeby je možné kúru po měsíční pauze zopakovat, u vážných případů lze pokračovat v kúře bez přerušení (délku používání doporučujeme konzultovat s veterinářem). Přípravek můžete pro zvýšení jeho účinnosti rozdělit do dvou dávek.

​Fitmin dog Purity Klouby a prevence: obchody

5/5 - (4 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *