| |

ALAVIS pro psy – oblíbená kloubní výživa (Recenze)

Alavis Pro Psy Recenze

ALAVIS je nejoblíbenější kloubní výživa pro psy. A to nejen v České republice. Pojďte si přečíst naší recenzi, ať víte, co váš pes dostává. Kromě toho vám povíme, jak se ALAVIS dávkuje a psům podává, protože v tom spousta páníčků chybuje.

Co je Alavis 

Alavis jsou veterinární přípravky, speciálně vyvinuté na podporu zdraví zvířat. Splňují ty nejnáročnější kritéria a při jejich výrobě je vše směřováno k dosažení té nejvyšší kvality a účinnosti. Jejich pravidelné podávání má blahodárný, příznivý, revitalizující, uvolňující, osvěžující, vzpružující a utišující účinek, mohou napomáhat, usnadňovat a podporovat hojení nebo doplňovat léčbu a příznivě působit na zdraví zvířat. 

Při výběru hledejte konkrétní přípravky Alavis na dané zdravotní potíže vašeho psa 

Každý veterinární přípravek musí při svém schvalování prokazovat kvalitu a účinnost. Není možné proto dělat doplňky stravy univerzálně. Proto Alavis nabízí vaším domácím mazlíčkům širší nabídku, která přímo pečuje o pejsky individuálně. Vybírat přípravky můžete ve formě tablet nebo prášku do krmiva přesně podle toho, co váš pes preferuje raději. 

Jaké jsou nejčastější druhy kloubní výživy ALAVIS pro psy? 

Komplexní kloubní výživa pro psy: obsahuje všechny důležité látky, které se v kloubech, pojivových tkáních a chrupavce běžně vyskytují.

ALAVIS 5

Alavis 5

ALAVIS™ 5 – je určen pro prevenci a při mírném postižení pohybového aparátu. Obsahuje aktivní látky: Glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM – Methylsulfonylmethan, kolagen II. typu, kyselinu hyaluronovou, vitamin C.

Alavis MSM, glukosamin sulfát

Alavis Msn

ALAVIS™ MSM + Glukosamin Sulfát – doporučuje se u psů s predispozicí k pohybovým problémům, při středním a těžkém postižení pohybového aparátu. Obsahuje aktivní látky: Glukosamin sulfát, MSM – Methylsulfonylmethan, olej z brutnáku lékařského, hydrolyzovaný kolagen, vitamin C, zázvor obecný, kurkumu dlouhou, boswelii.

Alavis Kloubní výživa

Alavis Kloubni Vyziva Pro Psy

ALAVIS™ Kloubní Výživa – je vhodný při potřebě intenzivní výživy kloubních chrupavek (rostoucí štěňata velkých a obřích plemen, senioři, pacienti s osteoartrózou, po operaci kloubů a pod). Vhodný ke kombinaci s Alavis™ Single Maxík, Alavis™ Canabiflex, Alavis™ Celadrin 500mg. 

Alavis Single Maxík

Alavis Single Maxik Proti Bolesti

ALAVIS™ Single Maxík – proti bolesti – doporučujeme podávat po operacích a úrazech pohybového aparátu (optimálně začít podávat, co nejdříve). Při zánětech kloubů, šlach a svalů. Při potřebě zpevnění vazů a šlach.  Forma prášku do krmiva. Vhodný ke kombinaci s Alavis™ Kloubní Výživa. Obsahuje aktivní látky: MSM – Methylsulfonylmethan, patentované kolageny COLLYSS™ a CARTIDYSS™

ALAVIS™ CanabiFlex CBD – ocení pejskové v seniorském věku s bolestivými stavy pohybového aparátu. Po operacích a úrazech pohybového aparátu. Při zánětech kloubů, šlach a svalů. Při potřebě zpevnění vazů a šlach.  Vhodné společné podávání s Alavis™ Kloubní Výživa. Obsahuje aktivní látky: MSM – Methylsulfonylmethan, kanabidiol – CBD

Proč dávat psům kloubní výživu?

I domácí mazlíčky mohou v pozdějším věku potrápit problémy s pohybovým aparátem. Ztráta kolagenu v těle je přirozenou součástí stárnutí a nevyhne se jí žádný člověk, ani čtyřnohý miláček. Zatímco my můžeme úbytek kolagenu vypozorovat v prvních bolestech kloubů, u zvířete je pro nás patrný tento problém až zraněními či nemocemi. Ztracený kolagen však můžete doplnit kloubovou výživou, která vašemu domácímu zvířátku zajistí zdravý a aktivní život.

Při výběru kloubní výživy musíme hledět hlavně na použité látky u výživového doplňku. Hlavní složkou je glukosamin, chondroitin, kolagen typu I., kolagen typu II., MSM a Boswellii. Ty mají přímý vliv na zdraví vašich kloubů, chrupavek a kostí. Zároveň myslete na to, že s vysazením daných látek bude účinek postupně odeznívat, proto je dobrá pravidelná suplementace.

Většina důležitých látek v kloubní výživě patří mezi tzv. SYSADOA (symptomaticky pomalu působící léky proti osteoartróze). Při podání kloubní výživy chvíli trvá, než se účinky dostaví. Výhodou je, že trvají i po skončení užívání. Proto dávkujte kloubní výživu v tzv. kúrách – dva měsíce psovi podávejte každý den, poté kúru na několik týdnů přerušte. Délka přestávky záleží na stavu kloubu.

Proč doporučujeme podávat kloubní výživu Alavis?

  • Pokud chcete klouby psa ochránit a předejít 
  • Pokud na psovi pozorujete první příznaky potíží s klouby, například není aktivní jako dříve, hůř vstává z lehu, má potíže se schody nebo mu není do skoku. Případně už kulhá.

Komu doporučujeme podávat kloubní výživu Alavis ?

  • Psům ve velké fyzické zátěži – sportující či služební psi.
  • Štěňata větších plemen – pro správný vývoj pohybového aparátu.
  • Psi se sklony ke vzniku kloubních problémů – problémy s klouby měl už některý z jejich předků.

Doplňková péče o klouby při problémech

  • Pes kulhá – pro zastavení zhoršování stavu a nastartování regeneračních procesů.
  • Po úrazech a operacích – pro rychlejší zotavení.
  • U diagnostikované artrózy a artritidy – pro zmírnění projevů a ochranu kloubů před dalším poškozením.

Kloubní problémy u psů jsou jedním z nejčastějších důvodů návštěvy zvěrolékaře. Ten nejčastěji diagnostikuje artritidu, artrózu či zánět kloubů. Abyste těmto zdravotním komplikacím předešli, je dobré vybrat pro svého psa tu správnou kloubní výživu, aby zbytečně netrpěl bolestmi kloubů apod. 

S bolestí s klouby se však nemusí nutně setkávat jen dospělí a staří psi, ale také štěňata rychle rostoucích plemen. I zde se vyplatí prevence. Je vhodné psovi podávat tzv. chondroprotektiva. Ty můžete najít v kloubních výživách pro psy. Mezi nejpoužívanější chondroprotektiva se řadí glukosamin sulfát, MSM, kolagen, chondroitin sulfát nebo kyselina hyaluronová. Zmíněné látky při dostatečném užívání mohou kladně působit v postižených kloubech a snižovat riziko rozšiřování nemoci. Dále pak zlepší pružnost kloubní chrupavky a působí protizánětlivě na celý kloub.

TIP

Hledáte kloubní výživu pro psa? V našem článku najdete nejlepší kloubní výživy pro psy.

Jak Alavis na psa působí?

Veterinární přípravek ALAVIS™ je řazen mezi moderní přípravky v péči o pohybový aparát psů. Při pravidelném užívání systematicky posiluje a zvlhčuje buněčné membrány a zajišťuje buňkám mladistvou vláčnost a pružnost. Tím zlepšuje kvalitu kloubní tekutiny, která chrání klouby a udržuje tak jejich pružnost a pohyblivost – působí jako lubrikant kloubů, dále působí proti zánětu a bolesti, má antioxidační účinek a podporuje vstřebávání chondroprotektivních látek.  Díky těmto vlastnostem má rychlý nástup účinku při problémech pohybového aparátu ať jsou způsobené věkem, sportem či běžným úrazem.

Jak se Alavis psům dávkuje a podává?

Co se užívání a dávkování Alavisu týče, měli byste se vždy řídit radami veterináře, který zná konkrétní zdravotní potíže vašeho pejska. Pokud s Alavis začínáte a zatím jste u veterináře nebyli, řiďte se radami, které uvádí přímo výrobce. Alavis se přidává do jídla, či do vody.

Výše užívání jednotlivých přípravků se liší. První dávka je zpravidla vyšší a k jejímu správnému určení použijte výpočet: 0,045 x vaše hmotnost v kilogramech. (Příklad: 0,045 x 50 kg = 2,25 gramů.) 

Po dvou týdnech se přijímaná dávka Alavisu sníží. Jde o totožný výpočet, jen s tím rozdílem, že místo 0,045 budete násobit 0,0225. (Příklad: 0,0225 x 50 kg = 1,125 gramů.)  

4.6/5 - (9 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *