|

Jak krmit štěně, aby dobře rostlo a prospívalo

Jak krmit štěně?

Krmení štěněte je velmi specifické. Mladí psi jsou ve vývinu a na své krmivo mají zcela jiné požadavky než psi dospělí. Jinak se navíc musí krmit štěně malého plemena a jinak štěně plemene velkého. Jak tedy krmit štěně, aby dobře rostlo a prospívalo? Na co si dát pozor a čeho se vyvarovat?

TOP 1 nejlepší granule pro štěňata

Haffit.cz logo

Haffit.cz je česká rodinná firma ze Sezemic u Pardubic. Zde je také vlastní potravinářský provoz této značky, který využívá moderní technologie. Firma se na trhu s krmivy pohybuje více než 25 let a na granulích na míru Haffit.cz se podílí také nutriční specialistka či veterinární lékařka. Haffit.cz jsou čerstvě pečené polštářky plněné masem. Jsou měkké, takže s nimi nebudou mít problém ani štěňata či starší psi. Haffit.cz si zakládá na přirozené chuti i vůni těch nejkvalitnějších surovin. Polštářky jsou vlastnoručně připravované a vždy čerstvé, neobsahují žádné konzervanty. Haffit.cz nově nabízí také kompletní krmiva sestavená podle nejoblíbenějších kombinací jejich zákazníků: Haffit Blue. Granule na míru mohou obsahovat kuřecí, hovězí, vepřové, kachní, jehněčí maso či zvěřinu, lososa a nebo tresku. Z příloh je na výběr z rýže, brambor, kukuřice a hrachu. Granule na míru od Haffit.cz můžete také obohatit o heřmánek, meduňku, mátu, jablko, olej z tresčích jater či vaječný bílek.

Jakým krmivem štěně krmit?

Krmivo je jedním ze základních prvků výbavy pro štěně. V nejlepším případě dostanete přímo od chovatele vzorky krmiva, kterým bylo štěně krmeno od odstavení. Není však problém přejít na jinou značku či jiný způsob krmení. Je však nutné postupovat pomalu a štěně na nový druh zvykat postupně. O tom, čím budete svého psa krmit, se rozhodněte ještě před tím, než si pejska přivezete domů. Změny jsou sice možné, ale nedělají pejskovi dobře. Ujistěte se proto raději, že jste výběr vhodného krmiva pro štěně nepodcenili a nebudete je muset v průběhu dospívání měnit. Poté, co si štěně přivedete domů, dávejte mu alespoň 14 dní krmivo, kterým bylo krmené u chovatele. Jestli budete vy sami krmit něčím jiným, začněte na nové krmivo přecházet postupně (viz níže Přechod na jiné krmivo).

Granule pro štěně

Vždy pořizujte granule, které jsou speciálně určené pro štěňata a ideálně ještě pro štěňata daného plemene. A nevyplatí se na nich šetřit. Jen pořízením opravdu kvalitních granulí pro štěně máte jistotu, že mu dáváte to nejlepší. Kvalitní a nutričně vyvážené granule obsahují vše, co mladý pejsek potřebuje k zdravému růstu, a zároveň neobsahují žádná přidaná barviva, zahušťovadla či konzervanty. V poslední době se velké oblibě těší tzv. grain free granule. Ty neobsahují obiloviny, které mohou způsobovat alergické reakce, a tyto granule jsou proto vhodné i pro pejsky s citlivějším trávením. Holistické granule také neobsahují obiloviny či pouze jejich minimum a kromě základních živin jsou v jejich složení také různé bylinky a jiné látky, které prospívají psímu zdraví. Některé tyto granule ovšem neobsahují sacharidy, které masožravci ve své stravě nepotřebují. S tím, zda je pes masožravec či všežravec to ale není jednoznačné a je lepší štěně krmit krmivem obsahujícím také sacharidy.

TIP: U granulí pro štěně je důležitý nejen správný výběr, ale také skladování. Granule skladujte v suchu, aby nedošlo ke vzniku plísním, a na takovém místě, kde nehrozí napadení škůdci. Podívejte se na recenzi Haffit.cz, což jsou doslova granule na míru každého pejska.

Konzervy a kapsičky pro štěně

Konzervy a kapsičky se označují také jako vlhká krmiva (oproti granulím, které jsou suché). Psí trávicí trakt (a štěněčí zvláště) má rád konzistenci a rutinu. Je tedy ideální, pokud štěněti podáváte jak granule, tak konzervy, kapsičky či pamlsky od stejného výrobce. Případně se podívejte na složení a vybírejte produkty, které mají složení co nejpodobnější. U konzerv si dejte pozor, zda se jedná o kompletní, nebo doplňkové krmivo. Poznáte to podle složení, kompletní krmivo musí obsahovat všechny živiny, které pes potřebuje. Doplňkové konzervy jsou často složené pouze z masa či svaloviny a chybí tedy přílohy, zelenina či ovoce, které jsou ovšem pro zdravý vývoj nezbytné. Vždy si proto zkontrolujte složení a všechny použité suroviny. Pokud budete krmit kompletním krmivem, můžete štěně krmit jak suchým, tak vlhkým. Konzervy a kapsičky vás ale vyjdou o něco dráž než granule, a to aniž by měli nějakou přidanou hodnotu navíc.

Čím krmit štěně?

Domácí strava pro štěně

U štěněte je velmi důležité dbát na vyváženou stravu, která obsahuje vše, co štěně potřebuje, a v přesném poměru. Pokud se rozhodnete, že krmivo pro štěně budete připravovat sami, může pro vás být nesmírně obtížné správné množství dodržet. Je to náročné nejen na čas a trpělivost, ale pokud budete krmit štěně nesprávně, riskujete, že mu způsobíte újmu. Rozhodně si nastudujte a od veterináře zjistěte, co musí domácí strava přímo pro vašeho pejska obsahovat a v jakém procentuálním zastoupení. Raději si nechte poradit tipy přímo šité na tělo vašeho štěněte, rady na internetu mají obecný charakter a pro vašeho psa nemusí být vhodné. V současnosti ale na trhu najdete na opravdu kvalitní krmiva, která obsahují vše potřebné a nic škodlivého navíc. Nedoporučuje se kombinovat domácí stravu s kvalitním krmivem. Krmivo dodá štěněti vše v přesném poměru a cokoliv navíc může tuto harmonii rozhodit a způsobit nadbytek některých látek (fosfor a další).

BARF

Jedná se o krmení syrovými potravinami jako jsou maso, vejce, zelenina, ovoce apod. BARF se snaží co nejvíce přiblížit přirozenému způsobu stravování zvířat ve volné přírodě. Oproti krmení komerčními krmivy je výhoda BARFu především v tom, že přesně víte, co váš pes jí. Vy rozhodujete o konkrétním složení jeho stravy. Máte tak jistotu, že krmivo pro štěně neobsahuje žádná přidaná barviva a jiné škodlivé složky. Při „barfování“ si ale musíte hlídat nejen obsah dostatečného množství a správného poměru všech živin. Kromě toho je totiž velmi nutné dbát na to, aby používané potraviny byly kvalitní, čerstvé a zdravotně nezávadné. Než se do tohoto typu stravování štěněte pustíte, zjistěte si o něm dostatek informací. Nejlepší je poradit se s někým, kdo svého psa tímto způsobem krmí a má s BARFem zkušenosti. Trávicí trakt psa je velmi citlivý a rozhodně neriskujte jeho zdraví tím, že budete experimentovat.

Výživové doplňky pro štěně

Jestliže jste zvolili kvalitní nutričně vyvážené krmivo, nemusíte si s doplňky dělat žádné starosti. Pokud máte pocit, že vašemu pejskovi něco chybí, navštivte veterináře a konzultujte případný postup s ním. Nedoporučuje se štěněti podávat výživové doplňky, aniž byste si byli jistí, že je opravdu potřebuje. Nadbytek některých látek pejskovi nejen, že nesvědčí, ale může mu dokonce ublížit. V případě, že váš veterinář detekuje nedostatek některých vitamínů či minerálů, doporučí vám buď pořídit krmivo s jiným složením, nebo přímo konkrétní výživové doplňky.


Přečtěte si také:
7 věcí, které by měla obsahovat výbava pro štěně


Přechod na jiné krmivo

Je možné, že je vaše štěně alergické na některou ze složek dosavadního krmiva, nebo máte pocit, že současné krmivo není dostatečně kvalitní a chcete přejít na jiné. Změna krmiva pro štěně je samozřejmě možná, musí ale být prováděná postupně. Psí trávicí trakt je ke změnám velmi náchylný. Pokud by k nim došlo náhle, rozhodí se celý systém, může dojít k nadměrné produkci střevních šťáv a tělo nebude z krmiva schopné vstřebat všechny potřebné živiny. To se projeví průjmem či zvracením, v důsledku může ale dojít i k vážnějším zdravotním komplikacím. Na nové krmivo přecházejte postupně, ideálně tak, že k původnímu přidáte malé množství nového. Dávky postupně zvyšujte, dokud plně nepřejdete na nové krmivo. Tento proces může trvat týden až dva, rozhodně se ale nevyplatí jej uspěchat. Jelikož je lepší změnám předcházet, vybírejte krmivo pro štěně opravdu pečlivě tak, aby vám vyhovovalo po celou dobu.

Jaké krmivo pro štěně?

Krmivo podle velikosti rasy

Proč záleží na konkrétní rase a její velikosti při krmení? Každé plemeno má totiž rozdílnou dobu, v kterém se ze štěněte stává dospělý pes. Do té doby je pejska vhodné krmit krmivem určeným pro štěně. Je tedy nutné vědět, kdy zhruba váš pejsek dospěje a odkdy je možné upravit krmení tak, aby odpovídalo nárokům dospělého psa. Dospělost pejska lze poznat podle toho, že se štěně začíná blížit průměrné kohoutkové výšce dospělého jedince svého plemene. Každé plemeno se vyvíjí jiným způsobem. Malá plemena nabývají hmotnosti velmi rychle, zatímco u větších plemen jsou změny méně výrazné. Některá krmiva jsou proto určena nejen štěňatům, ale také plemenům konkrétní velikosti. Vždy pořizujte svému štěněti krmivo, které je určené právě pro něj. Vždy se také řiďte doporučením uvedeným na obalu daného krmiva a ještě lépe se o přesném dávkování poraďte se svým veterinářem, který zná konkrétní požadavky a potřeby vašeho pejska.

Krmení štěněte od narození do odstavení

Mateřské mléko je pro zdravý vývoj štěněte nesmírně důležité, protože obsahuje všechny potřebné živiny. V případě, že fenka nemůže dostatečně kojit nebo u osiřelých štěňat nahrazují mateřské mléko speciální mléčné příkrmy. Ty mají složení velmi podobné psímu mléku a zároveň jsou obohacené o další důležité látky, které pomáhají štěňátkům s růstem a vývojem. Štěňata se odstavují obecně mezi 7. a 8. týdnem věku. Už od 3. až 4. týdne se ale postupně začínají seznamovat s krmivem. Je nutné zvolit speciální krmivo určené pro štěňata a dbát na vyvážený poměr všech důležitých látek. Granule je dobré pejskovi ze začátku trochu namáčet, aby se mu lépe jedly. Postupně vody ubírejte, dokud nebudete přidávat granule samotné.

Krmení štěňat malých plemen

Malá plemena dospívají okolo 10. měsíce. Do té doby rostou a celkově se vyvíjí velmi rychle. Vzhledem k jejich drobným rozměrům je právě na štěňatech malých plemen velmi viditelná každá změna. Pejskům je nutné dopřát dostatečný energetický přísun, aby tyto náhlé změny zvládali bez potíží. Krmiva určená pro štěňata malých plemen jsou tomuto faktu uzpůsobena a pro dospělé jedince jsou právě z tohoto důvodu nevhodná. Přechod na krmivo pro dospělé psy proto příliš neodkládejte, aby pejskovi nehrozila nadváha. I tuto změnu ale provádějte postupně, aby si pejsek a hlavně jeho trávicí ústrojí mohli dobře zvyknout.

Krmení štěňat středních plemen

Vývoj štěňat středních plemen probíhá postupně a v několika krocích. Tato plemena dospívají přibližně v období jednoho roku. Před dospěním se pejsek začíná výrazněji obalovat svalovou hmotou a je běžné, že jeho hmotnost výrazně stoupne.

Krmení štěňat velkých plemen

U velkých plemen je důležité dbát na dobré dávkování krmiva a zejména na dostatečný přísun fosforu a vápníku. V případě, že byste štěněti dávali příliš velké porce, nabíralo by svalovou hmotu mnohem rychleji, než jak se mu vyvíjí kosti. Ty pak nejsou na takovou zátěž připravené a může docházet k různým deformacím. Velká plemena psů dospívají přibližně v 15. měsíci.

Jídelníček pro štěňata

Jak často krmit štěně

Na obalu každého krmiva by měla být uvedená podrobná tabulka s doporučenou denní dávkou. U štěňat se doporučuje toto množství rozdělit do více dávek a krmit je několikrát denně. Do věku 2 měsíců by se mělo štěně krmit přibližně 6× denně. Přibližně do 4 měsíců podávejte štěněti krmivo 4× denně, poté snižte dávku na 3 jídla denně a zhruba od 8. měsíce podávejte psovi už jen 2 jídla denně, ideálně ráno a večer. Pokud chcete psa krmit pouze jednou denně, začněte přibližně v jednom roce. Krmení jednou denně je optimální a zdravému pejskovi plně vyhovuje. Avšak krmivo rozdělené do dvou dávek je pro psa lépe stravitelné a je také skvělou prevencí proti přetočení žaludku. Doporučuje se dát přednost menší dávce k snídani a větší část krmiva dát psovi na večeři. Dodržujte stejné doby krmení a pejskovi dejte misku k dispozici vždy jen na 10-15 minut.

Množství krmiva pro štěně

Nadváha je velký problém jak u dospělých psů, tak u štěňat. U nich zejména, neboť kvůli kilům navíc může u štěněte vzniknout problém s pohybovým ústrojím, který se bude v pozdějším věku jen stěží léčit. Nikdy nepřekračujte doporučené dávkování uvedené na obalu krmiva. Psi nabírají váhu postupně a proto není vždy jednoduché odhadnout, kdy už se jedná o nadváhu. Nejjednodušším domácím testem je zkusit pejskovi nahmatat žebra. Ta by měla být snadno rozpoznatelná dotykem, protože je nepřekrývá nadbytečný tuk. V opačném případě se pejskovi rozjíždí nadváha. Některá plemena mají k nadváze větší sklon než jiná. Je-li to i případ vašeho štěněte, poraďte se s veterinářem, jaký postup při krmení zvolit, abyste se nadváze vyhnuli. Je to také právě veterinář, kdo vám nejlépe poradí, jaké množství krmiva je pro vašeho pejska nejlepší. Údaje na obalech jsou pouze orientační a ideální množství se liší podle více aspektů.


Přečtěte si také:
Hračky pro psy: jak vybrat ty nejlepší?


Jídelníček pro štěňata

Bez ohledu na to, jestli budete štěně krmit granulemi, konzervami, nebo mu budete sami vařit, je dobré znát obecná pravidla výživy. Díky tomu můžete svému pejskovi buď uvařit, nebo vybrat jen to nejlepší. Strava pro psy by měla obsahovat 6 základních živin: bílkoviny, tuky, minerály, vitamíny, uhlohydráty a vodu. Bílkoviny jsou hlavním stavebním materiálem psích tkání, tuky jsou nejefektivnějším zdrojem energie, minerály posilují obranyschopnost organismu a imunitní systém a podílejí se na mnoha nezbytných procesech v těle. Vitamíny jsou důležité pro mnoho tělesných funkcí, uhlohydráty jsou snadno dostupným zdrojem energie a přispívají k dobré funkci zažívacího traktu a voda má vliv na trávení a vylučování, působí jako regulátor teploty či rozpouštědlo bioaktivních látek a má významnou funkci při hydrolýze. Každá z těchto složek má svou nenahraditelnou roli a ovlivňuje fyzické i psychické zdraví pejska. Zejména u štěňat je nutné dbát na dostatečný a vyvážený příjem všech důležitých živin.

Potraviny nevhodné pro štěňata

Co by mělo krmivo pro štěně obsahovat?

Štěňata mají vyšší nároky na příjem energie a potřebují také mnohonásobně více fosforu či vápníku než dospělí psi. Jestliže se rozhodnete připravovat štěněti stravu sami, dbejte na to, aby dostávalo vše, co potřebuje, v množství, které potřebuje a také v ideálním poměru. Ačkoliv existují obecná doporučení, je nejlepší poradit se s veterinářem. Každý pes je jiný a složení se může lehce měnit. Obecně by měla strava pro štěně obsahovat 20 až 30 % bílkovin, 5 až 20 % tuků, 20 % sacharidů, 3 až 5 % vlákniny, vitamíny A, B, D, E a K, hořčík a síru a také vápník a fosfor v poměru 1,2 : 2. Až 70 % stravy by mělo být maso, ať už čerstvé, syrové nebo uvařené, a přibližně 30 % z toho by měly být kosti. Zbylých 30 % by měly tvořit přílohy, zejména pak zelenina a ovoce.

Jaké maso je vhodné pro štěně?

U vhodného masa pro štěně záleží především na jeho kvalitě, nikoliv na druhu. Pejskovi dopřávejte jak vnitřnosti, tak svalovinu, abyste zajistili obsah všech potřebných živin. Štěňatům dávejte zhruba do věku 2 měsíců maso pomleté nebo vykostěné. Později dávejte štěňátku i kosti celé, ty by měly tvořit až 30 % z masové složky stravy pro štěně. Je-li štěňátko ještě malé, dávejte mu kosti namleté nebo nasekané a teprve později vyzkoušejte celou kost. Ideální do začátku jsou kosti kuřecí. Při konzumaci kostí na štěňátko dohlížejte a kontrolujte, zda si jimi nijak neubližuje. Pokud chcete svému psovi dávat syrové maso, používejte maso speciálně upravené pro BARF stravování. To je totiž důkladně zmrazené a není u něj riziko výskytu nebezpečných parazitů. Běžné maso není vhodné ke konzumaci v syrovém stavu, a to ani pro člověka, ani pro psa.

Čím byste štěně krmit určitě neměli?

Obecně se pro psy nehodí zbytky od stolu. Naše strava je často kořeněná a plná přísad, které mají na psí i štěněčí zdraví negativní vliv. Štěněti můžete podávat luštěniny a košťálovou zeleninu, ale pouze v menším množství, jelikož nadýmají. Kořenovou zeleninu a brambory nejdříve povařte, v syrovém stavu jsou pro štěně velmi špatně stravitelné. Problematické mohou být také potraviny obsahující potenciální alergeny, které se nedoporučuje podávat štěňatům s citlivějším trávením. Jde zejména o ořechy, exotické ovoce, pšenici, kukuřici či sóju a výrobky z nich. Uzeniny či hodně slané a kořeněné potraviny mohou vést k onemocnění ledvin či jater. Peckovité ovoce obsahuje kyanid, který je v malém množství sice neškodný, může se ale v těle hromadit. Jedovaté jsou pro psy kakao, čokoláda, cibule, česnek, houby, mléčné výrobky obsahující vyšší množství tuku, potraviny obsahující kofein, hroznové víno (i rozinky), avokádo či muškátový oříšek.

Zásady správného krmení štěňat

Desatero správného krmení štěňat

Možná máte pocit, že krmení štěněte je mnohem složitější, než jste si zpočátku mysleli. Nejedná se ale o žádnou maličkost. Ba naopak, díky dobře zvolené stravě se vyvarujete vážných zdravotních komplikací v dospělém věku psa. Ačkoliv se některé přístupy ke stravování štěněte liší, na základních principech se shodnou. Tady je jejich shrnutí.

1. Buďte konzistentní

Krmte štěně každý den přibližně stejně – tedy ve stejnou dobu a také stejným krmivem. Nestálé krmení může pejskovi způsobovat potíže s trávením, které pak přecházejí do méně ale i více závažných zdravotních problémů. Psi mají navíc rutinu rádi a pokud by nedostávali jídlo ve stejnou dobu, mohlo by to vést ke stresu či přejídání.

2. Krmivo by mělo mít správný poměr všech živin

Štěně je ve vývinu a ke zdravému růstu potřebuje mít ve své stravě zastoupené všechny důležité složky (bílkoviny, tuky, minerály, vitamíny, uhlohydráty, voda). Neméně důležitý je také správný poměr některých složek, zejména vápníku a fosforu. Jen vyvážená strava zaručí, že štěně dostává vše, co potřebuje, a bude dobře růst a prospívat.

3. Vybírejte krmivo s ohledem na věk i plemeno psa

Každé plemeno má svá specifika, a to se projevuje i při krmení. Pejsci malých plemen se vyvíjí a dospívají mnohem rychleji než štěňata velkých či obřích plemen. Pro svůj vývoj proto také potřebují mnohem více energie, a to je nutné zohlednit i při výběru vhodné stravy pro štěně. Řiďte se proto doporučením veterináře a také doporučeným dávkováním uvedeným na obalu krmiva.

4. Krmte pouze vhodnými potravinami

Štěňatům nedávejte zbytky lidského jídla, které obsahuje různé přísady pro psy zcela nevhodné. Vyvarujte se jedovatým potravinám jako jsou kakao, čokoláda, káva, čaj, cibule, česnek, hroznové víno a další. Než pejskovi cokoliv dáte, zjistěte si, jaké to může mít účinky na jeho zdraví. Některé potíže se projeví až po delší době, kdy už je ale na léčbu bohužel příliš pozdě.

5. Krmivo štěněti dávkujte

Každý pes má svou doporučovanou denní krmnou dávku. U štěňat je vhodné toto doporučené množství potravy rozdělit na několik várek. Štěňata do 2 měsíců by měla jíst 6× denně, do 4 měsíců 4× denně, do 8 měsíců 3× denně a poté už můžete přejít na klasický režim. Dospělí psi si vystačí i s jedním jídlem denně, 2 jídla jsou pro ně ale stravitelnější.


Přečtěte si také:
Vybíráme postroj pro psa


6. Neexperimentujte

Jsou věci, se kterými se experimentování nevyplatí, a zdraví vašeho psa je určitě jednou z nich. Neberte proto ani stravování svého štěněte na lehkou váhu. Konzultujte vhodný postup s veterinářem, čtěte pečlivě složení kupovaného krmiva nebo pečlivě vybírejte suroviny pro domácí stravu. Nezkoušejte nic, o čem si dopředu nejste jistí, že to pejskovi neublíží.

7. Naučte psa správným zvykům

Co se pes v mládí naučí, v dospělosti už ho jen stěží přeučíte. Naučte proto pejska už od mala, že dostane misku vždy ve stejný čas a na jídlo má jenom 10-15 minut. Poté misku zase schovejte, bez ohledu na to, zda v ní ještě něco nezbylo. Štěně, které má k dispozici misku s jídlem po celý den, může být v dospělosti pěkně vybíravé, přejídat se a celkově jíst nezdravě.

8. Klid po jídle

Po nakrmení je důležité, aby mělo štěně dostatek času a klidu na trávení. Aspoň hodinu až dvě je proto nechte v naprostém klidu. Nehrajte si s ním a rozhodně ho neberte na procházku. Pokud štěně skotačí, pokuste se ho uklidnit. Vezměte ho třeba do náruče a chvilku se s ním mazlete. Buďte ale opatrní a nemačkejte mu nacpané bříško.

9. Štěně pečlivě sledujte a všímejte si změn

Sledujte vývoj svého štěněte a pečlivě si všímejte jakýchkoliv výkyvů. Může se jednat o náhlý přírůstek či úbytek váhy (pozor, malá plemena mají tendenci přibírat opravdu rychle), ale také o jiné zbarvení či konzistenci exkrementů, línání a další projevy. Jakmile něco takového zpozorujete, navštivte co nejrychleji veterináře.

10. Nebojte se požádat o radu

Krmení štěněte není sice žádná věda, rozhodně je ale nepodceňujte. Zvláště pokud chcete, aby pejsek dobře prospíval a v dospělosti ho netrápily žádné potíže v důsledku nesprávného stravování. Pokud si nejste jistí, nebojte se o pomoc požádat svého veterináře. Ten vám díky svým odborným znalostem dokáže nejlépe poradit a navíc zná přímo vašeho psa a jeho požadavky.


TOP 5 krmiv pro štěně (2021)

Brit Care Dog Puppy Lamb & RiceBrit Care Dog Puppy Lamb & Rice
Granule jehněčí s rýží jsou vhodná pro pejsky všech plemen od 4 týdnů do 12 měsíců. S hypoalergenní recepturou a důležitými živinami.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Calibra Dog Premium Line Junior LargeCalibra Dog Premium Line Junior Large
Kompletní krmivo pro štěňata velkých plemen nad 30 kg, které přispívá k optimálnímu vývoji a funguje jako prevence růstových problémů.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Delikan Dog ExtraDelikan Dog Extra
Kompletní krmivo pro štěňata všech plemen vyrobené z kvalitních surovin a s vysokým obsahem mléčné složky. Dobře stravitelné a chutné.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Kennels Favourite Puppy and Junior +Kennels Favourite Puppy and Junior +
Suché krmivo pro štěňata velkých a obrovských plemen obsahuje velké množství vitamínů a stopových prvků a tím posiluje imunitní systém štěněte.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Lukullus Junior krůtí srdce & jehněčíLukullus Junior krůtí srdce & jehněčí
Přírodní krmivo pro štěňata v konzervě obsahuje všechny důležité živiny a extra dávku vápníku pro harmonický růst pejska.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *