|

7 věcí, které by měla obsahovat výbava pro štěně

Výbava pro štěně

Pořízení pejska je vždy radostná událost. Všichni už se na nového člena domácnosti těší a samou nedočkavostí nemohou dospat. Před tím, než si pejska vyzvednete, mu ale musíte u sebe doma vytvořit ideální zázemí. Co všechno musí výbava pro štěně obsahovat a co v ní určitě nesmí chybět?

Základní výbava pro psa

Každé zvíře má své základní potřeby a my si musíme připravit vše pro to, abychom je mohli dostatečně naplňovat. Co tedy koupit ještě předtím, než si domů přivedete nového kamaráda? Musíte mít jistotu, že pejsek bude mít kde spát a odpočívat, bude mít dostatek jídla a pitné vody, bude si mít s čím hrát, budete s ním moci pohodlně a bezpečně chodit ven, budete jej moci vychovávat cvičit (a odměňovat) a zajistíte mu dostatečnou péči co se hygieny a zdraví týče. Základní výbava pro psa či výbava pro štěně musí obsahovat tyto věci: pelech, jednu misku na vodu a jednu misku na krmivo, zásobu krmiva, hračky, obojek, vodítko, pamlsky a potřeby, pomůcky a přípravky pro hygienu a celkovou péči o pejska. K tomu můžete samozřejmě dokoupit spoustu dalších pomocníků. Ale bez výše zmíněných potřeb se rozhodně neobejdete. A jak vybrat pro své štěně ty nejlepší?

Co by mělo být v základní výbavě štěněte?

  1. Pelíšek – jakýkoliv pelíšek podle vlastního vkusu. Pejsek potřebuje místo, kam se zavrtat a kde spinkat.
  2. Misky na jídlo a pití. Nejlépe takové, které není možné jednoduše převrhnout.
  3. Kvalitní krmivo prověřené kvalitní granule
  4. Pořádný obojek a vodítko
  5. Pamlsky, protože na odměňování záleží
  6. Hračky, hry a jiná zábava
  7. Hygienické potřeby – šampony, kartáče a podobně

Pro Stenata Zoohit

A kde to všechno koupit?

Samozřejmě zverimexy jsou na každém rohu. Nicméně nikdy v nich neseženete vše, co je potřeba. Já mám dobré zkušenosti se Zoohit, kde mají speciální sekci zaměřenou na výbavu pro štěňata.

1. Pelech jako spací místo i bezpečné útočiště

Pelíšek by neměl být ani příliš malý, ani příliš velký, ve kterém by se štěně „ztrácelo“ a necítilo bezpečně. Podle toho, kde budete pelíšek umisťovat, volte buď otevřenou, nebo zavřenou variantu – ta se hodí do míst, kde je chladněji či průvan. Jako pelech může štěněti sloužit také deka, kterou mu můžete rozprostřít na podlaze, ale třeba i na pohovce. Velmi šikovné jsou plastové koše s psím polštářem. I když budete muset brzy pořizovat pelíšek větší, nekupujte extra levné a nekvalitní pelechy. Volte materiály, které lze snadno omývat a které jsou na dotek příjemné. Sledujte, jak se pes v pelíšku chová a jaké polohy má nejraději, pomůže vám to při výběru nového pelechu. První dny nenechávejte štěně nikdy o samotě, aby se nebálo, a pelíšek mu na noc položte vedle vaší postele. Ale pozor na spaní v posteli! Pejsek si hodně rychle zvykne a bude těžké ho z ní později vyhodit.

2. Kvalitní misky na jídlo a na vodu

Další důležitou součástí základní výbavy pro psa jsou dvě misky – jedna na vodu a jedna na jídlo. Misek je na výběr nepřeberné množství a liší se zejména velikostí, materiálem, barevným provedením či vzorem a samozřejmě také cenou. Misky z plastu patří k nejlevnějším a jsou velmi lehké, takže je může pejsek snadněji překlopit. Misky z nerezu se snadno omývají, postupem času se ale může na dně misky na vodu vytvářet vodní kámen. Velmi často mají nerezové misky pro psy dno opatřené gumovou protiskluzovou vrstvou. Velmi oblíbené jsou pak misky z keramiky, které se snadno čistí, jsou těžké a odolné a hezky vypadají. Misky na jídlo a na vodu umisťujte pokud možno na místo, kde bude mít pejsek klid. Zejména štěňata mohou v začátcích při krmení či pití způsobit menší nepořádek, doporučujeme proto pod misky umístit nějakou podložku. Pořídit můžete i dvojmisky, ideálně s vyjímatelnými mističkami na vodu i jídlo.

Nejlepší výbava pro štěně

3. Jaké krmivo pořídit štěněti?

Štěňata, která se vyvíjí a rostou, potřebují speciální krmiva. Ta by měla obsahovat zejména bílkoviny, které jsou pro růst pejska nezbytné. O tom, jaké krmení je pro vaše štěně nejlepší, by vás měl informovat sám chovatel či organizace, od které je přebíráte. V dobrých obchodech s chovatelskými potřebami vám také rádi poradí. Krmení štěněte je obsáhlejší téma, kterému jsme proto věnovali speciální samostatný článek. Krmivo na míru vám připraví například Haffit.cz. Dozvíte se v něm mimo jiné, jak často štěně krmit, jaký je nejlepší jídelníček pro štěňata, co v něm určitě nesmí chybět a na co si naopak dát pozor. Poradíme vám, jaké jsou nejlepší granule pro štěňata, konzervy nebo kapsičky pro štěňata či jak se liší krmení štěňat podle jejich rasy a velikosti. Dozvíte se také správné zásady krmení štěňat a spoustu dalších užitečných rad a tipů.

4. Obojek a vodítko na společné vycházky

Je dobré pejska co nejdříve začít učit chodit na vodítku a s obojkem. Pokud se to štěně nenaučí od prvních momentů, může pak mít s vodítkem problém. Odnaučit staršího pejska netahat a neškubat za vodítko je pak velmi náročné. Učte proto už své štěňátko chodit vám způsobně u nohy. V prvních dnech po pořízení můžete nepoužívat vodítko a udržovat štěně u sebe pouze s pomocí hračky a pamlsku. Jakmile se vás bude držet a bude vás poslouchat, připevněte mu obojek a učte ho na vodítku. Obojek pořiďte nastavitelný, takže jej nemusíte vyměňovat za nový hned poté, co pejsek trošku poroste. Vodítko můžete zvolit klasické, které zkrátíte jednoduchým uchopením druhou rukou a přitáhnutím. Nebo zvolte samonavíjecí, které bývá většinou delší a umožní pejskovi širší rozsah pohybu. Tato vodítka jsou také velmi užitečná při výchově štěněte, neboť to se může dostatečně pohybovat, ale zároveň máte jeho pohyb plně pod svou kontrolou.


Přečtěte si také:
Vybíráme postroj pro psa


5. Pamlsky a další výbava pro výcvik

Základní výbava pro štěně musí kromě krmiva obsahovat také pamlsky, které budou jeho odměnou vždy, když splní povel nebo se mu něco povede. Bez pamlsků se při výcviku neobejdete. Pejskovi určitě pořiďte kvalitní pamlsky určené psům, ideálně i přímo pro štěňata. Neodměňujte ho zbytky svého jídla a dalšími pochutinami, které nám lidem sice nesmírně chutnají, ale psům nedělají vůbec dobře. Pamlsky jsou navíc ideální i pro cestování, když chcete mít po ruce aspoň něco malého dobrého. Pro výcvik štěněte existuje mnoho šikovných pomůcek. Jednou z nich je píšťalka. V dnešní době narazíte na speciální píšťalky pro psy (ultrazvukové), které jsou nastavitelné a s jejichž pomocí naučíte psa spojit si určitý signál s jasně daným povelem. Díky píšťalce také nemusíte psa nahánět křikem, pokud by vám náhodou utekl. Další šikovnou pomůckou je tzv. klikr, který rovněž funguje na principu zvukového signálu a je velmi častým pomocníkem při výcviku štěňat.

Jaké hračky a výbava pro štěně

6. Hračky pro zábavu i učení

Žádná základní výbava pro štěňata se neobejde bez hraček. Hračky jsou důležité pro pejsky všech věkových kategorií, velikostí i plemen. U štěňat mají ale hned několik funkcí zásadních pro jejich vývoj. Žvýkací hračky posilují jejich žvýkací svaly a čelisti, dentální hračky zlepšují stav jejich zoubků a v období přezubování jim pomáhají při výměně mléčných zubů za dospělé. S pomocí hraček se štěňata také učí novým dovednostem a schopnostem a při hře si především prohlubují vztahy se svou smečkou. S ohledem na jejich mléčné zoubky volte hračky spíše měkčí a také menší, aby je štěně zvládlo případně uzvednout a přenést. Nedoporučuje se dávat štěňatům hračky po dětech. Ty mohou obsahovat drobné části, které pejsek ukousne a spolkne. Plyšové hračky pro štěňata mají také speciální výplň, které pejskovi nijak neškodí. Přesto se doporučuje, abyste na pejska, zejména pak štěňátko, při hraní vždy dohlíželi a nenechávali je s jeho hračkou o samotě.


Přečtěte si také:
Hračky pro psy: jak vybrat ty nejlepší?


7. Výbava pro péči o hygienu a zdraví štěněte

Co se hygieny týče, štěňata se nemají koupat až do věku 4 měsíců, protože ochranný film jejich pokožky ještě není dostatečně silný. Psí srst má samočisticí schopnost a není dobré jej umývat příliš často, aby o ni nepřišel. Psa umývejte pouze tehdy, je-li opravdu silně znečištěný nebo zapáchá. Při mytí štěněte používejte na jeho srst pouze speciální šampóny pro štěňata. Pořídit můžete také speciální žínky či ručníky, s jejichž pomocí pejska snadno a hlavně rychle usušíte. Mnohem více než koupel ale prospívá srsti kartáčování. A na to můžete pejska začít učit už od nízkého věku. Začněte s kartáčem s měkkými přírodními štětinami nebo s měkkou gumovou rukavicí a teprve později pořiďte pořádný kartáč podle typu srsti. Kolem 2. až 7. měsíce budou pejskovi růst nové zuby, v té době mu dopřejte hodně hraček a pamlsků na žvýkání. Nezapomeňte štěňátku kontrolovat drápky, aby nepřerostly, a případně je obruste.

Další užitečná výbava pro štěňata

Bez výše zmíněných věcí není žádná výbava pro štěně kompletní. Je ale mnoho dalších pomůcek, které vám mohou v začátcích pomoci. Zvláště v případě, že vaše nové štěně je úplně první pejsek, kterého v životě máte. Spousta věcí je pro vás samozřejmě nová a tito pomocníci vás dokáží na mnohé dostatečně připravit.

Výbava pro výcvik základních hygienických návyků

Pejsek je sice od přírody velmi čistotný, přesto na začátku potřebuje naši pomoc. Absorpční podložky nebo psí toalety vám pomohou s výcvikem základních hygienických návyků. Můžete psa zpočátku naučit, že pokud nemůže jít ven, musí svou potřebu vykonat na vyhraněném místě. Vždy, když štěně použije absorpční vložku nebo svou toaletu, nezapomeňte ho odměnit. Díky vložkám se navíc nemusíte bát ani nepříjemného zápachu moči a využijete je také při přepravě štěněte například k veterináři nebo při delší jízdě autem.

Jakou výbavu koupit před pořízením štěněte

Výbava proti parazitům

Klíšťata i blechy jsou bohužel běžnou součástí soužití s pejskem. Naštěstí ale existuje celá řada šikovných pomůcek a prostředků, které vás problémů s otravným hmyzem zbaví. Pokud máte zahradu, nebo budete se štěňátkem chodit hojně do bujné přírody, pořiďte mu antiparazitní obojek. Pozor si dejte v případě, že máte doma i jiného chlupáče. Některé obojky totiž používají přípravky, které jsou jedovaté pro kočky. Velmi užitečné jsou také různé repelenty, spreje a šampony. Jen se ujistěte, že jsou jemné a vhodné i pro štěňata. I tak se ale může stát, že se na štěňátku objeví klíště, proto svou výbavu pro štěně obohaťte o pinzetu nebo speciální pomůcky pro vyndávání klíšťat. Co je nejlepší proti klíšťatům a blechám?

Sáčky na trus

Pro mnoho nových majitelů psího kamaráda může být ze začátku těžší zvyknout si na některé činnosti. Nezapomeňte po svém pejskovi vždy uklízet, zejména tam, kde by do jeho strávené potravy mohl někdo šlápnout. Podívejte se, jak je v tomto ohledu vybavené vaše okolí a pokud se při vaší cestě nenachází dostatek stojanů s pytlíky, noste si své vlastní. Vystačíte si i s obyčejným igeliťákem. Uvidíte, že již po pár dnech či týdnech budete mít jeden náhradní pytlík v každé kapse.

Bezpečnostní výbava

Při pobytu venku myslete neustále na to, že váš pes musí být dostatečně viditelný, abyste mu zajistili maximální bezpečnost. Vzhledem k jejich velikosti platí toto pravidlo u štěňat dvojnásobně. Mladí pejsci, kteří ještě nejsou dobře vycvičení, mají také větší tendence utíkat. Buďte proto raději připravení na všechno možné. Výbava pro štěně by určitě měla zahrnovat psí známku, na které budou všechny důležité údaje včetně kontaktů na vás. Dalším nebezpečím je to, že pejsek nebude kvůli počasí dostatečně viditelný pro řidiče kol nebo aut. Pořiďte mu proto buď obojek, nebo obleček s reflexními prvky. Můžete si koupit také speciální svítící přívěsek, který stačí na obojek připevnit jen tehdy, když jdete ven za zhoršených viditelných podmínek. Ale opět, myslete na to, že se pejsek může zatoulat a bude se venku pohybovat i za tmy.

Důležitá výbava pro nové štěně

Výbava pro cestování

Jedete si svého pejska vyzvednout autem? Budete muset do veterinární ordinace jezdit nějakým dopravním prostředkem? Jste aktivní a těšíte se, že budete s pejskem společně jezdit na výlety? Pro všechny tyto případy budete potřebovat pomůcky, které vám cestování s ním umožní a také usnadní. Pro štěně jsou vhodné speciální přepravní boxy či tašky. Je dobré, pokud jedete například autem, aby při prvních jízdách vždy seděl někdo u pejska. Ovšem pokud bude štěně při cestování kňučet, snažte se ho příliš neuklidňovat. Jinak by si mohlo vytvořit nezdravý návyk a kňučet při každé jízdě, jen proto, abyste si ho všímali. Na delší cesty s sebou nezapomeňte přibalit cestovní nádobu na vodu. Pejskovi můžete dát také něco k jídlu, ovšem pouze tehdy, pokud mu již samotná cesta nezpůsobuje žaludeční potíže. Cestovní tašky jsou užitečné i pro pěší výlety, protože díky nim můžete pejska chvíli nést. Nezapomeňte na to, že štěňátka ještě nemají takovou výdrž a rozhodně je příliš nenamáhejte.

Náhubek

Základní výbava pro psa by měla obsahovat také náhubek. Nikdy nevíte, kdy jej budete potřebovat. Pokud pouštíte pejska na volno v místech, kde se pohybuje více lidí i psů, je náhubek vhodný – pro ochranu druhých, ale i vašeho pejska. V dopravních prostředcích bez náhubku dokonce nemůžete jezdit vůbec. Je také důležité, aby si pejsek na náhubek zvykal již od mala. Pořiďte tedy štěňátku malý náhubek a ujistěte se, že ho nikde netlačí. Ideální je, pokud ho můžete pejskovi vyzkoušet. Občas pejskovi náhubek nasaďte, ale nepoužívejte tvrdou sílu, abyste štěněti jeho používání neznepříjemnili.


Přečtěte si také:
Náhubek pro psa – průvodce výběrem


Oblečky

Oblečky pro psí kamarády se již dlouho těší nesmírné oblibě. Nejde ale jen o slušivý módní doplněk a způsob, jak sladit štěňátko se svým outfitem. Díky oblečku bude pes v teple i v těch nejchladnějších dnech. Velmi užitečné jsou navíc také speciální reflexní oblečky nebo oblečky s reflexními prvky. Díky nim je štěně při venčení dokonale vidět a nemusíte se bát ani v případě, že se nečekaně snese mlha nebo se najednou zatáhne. Viditelnost svého pejska opravdu nepodceňujte. Je lepší být opatrnější, než později litovat. Obleček je vhodné pejskovi osobně vyzkoušet, abyste věděli, jak se v něm cítí a jak dobře mu padne. Pokud jej vyzkoušet nemůžete, snažte se pejskovi všechny míry změřit opravdu přesně.


TOP 5 pelechů pro štěňata (2021)

Deka Puňta od VsepropejskaDeka Puňta od Vsepropejska
Hnědá deka s puntíky z fleecu je na dotek velmi hebká a příjemná a snadno se čistí (lze prát v pračce na 30 °C). Rozměry: 100 x 70 cm.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Domeček pro štěně Alveo SmallDomeček pro štěně Alveo Small
Pelíšek v podobě domečku zajišťuje štěněti dostatek soukromí a ochrání ho před chladem. Je vyroben ze 100% bavlny, rozměry: 36 x 35 x 29 cm.
Přejít do obchodu
Pelech pro štěně Karlie ChipzPelech pro štěně Karlie Chipz
Pohodlný a měkký pelíšek pro malé štěňátko, do kterého se může zachumlat během odpočinku i spánku. Rozměry: 52 x 46 x 20 cm.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Pelech Olala Pets NataliePelech Olala Pets Natalie
Hebký a hřejivý pelíšek z soft fleece s dlouhým vlasem, s vyjímatelným středem a výplní z dutého vlákna, nabízen ve více barvách i velikostech.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Polštářek pro štěně Copain ChoitPolštářek pro štěně Copain Choit
Měkkoučký polštářek pro štěňata, který je příjemný na pohled i na dotek. Štěňátka na něm mohou spát, nebo jen tak odpočívat.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

TOP 5 misek pro štěňata (2021)

Automatické krmítko na granule ZenithAutomatické krmítko na granule Zenith
Miska s automatickým dávkovačem granulí je vyrobena z kvalitního netoxického plastu a díky protiskluzové úpravě je stabilní a neklouže.
Přejít do obchodu
Keramická miska TrixieKeramická miska Trixie
Ideální miska s roztomilým motivem vhodná na jídlo i vodu a s dostatečnou hmotnostní, aby se při krmení nepřevážila nebo neklouzala po podlaze.
Přejít do obchodu
Miska proti hltání TrixieMiska proti hltání Trixie
Plastová miska má uvnitř výčnělky, které brání psovi hltat potravu, učí jej klidnému krmení a brání těžkostem od žaludku. S protiskluzovou gumou.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Plastová dvojmiska od VsepropejskaPlastová dvojmiska od Vsepropejska
Miska z plastu se dvěma odnímatelnými nerezovými miskami má vnitřní průměr 13 cm a je nabízená hned ve 3 barevných provedeních.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Stojan s nerezovými miskami TrixieStojan s nerezovými miskami Trixie
Stabilní stojan se snadným přístupem obsahuje dvě odnímatelné misky z nerezu o objemu 0,45 l. Misky se snadno umývají a čistí.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

TOP 5 krmiv pro štěňata (2021)

Brit Care Dog Puppy Lamb & RiceBrit Care Dog Puppy Lamb & Rice
Granule jehněčí s rýží jsou vhodná pro pejsky všech plemen od 4 týdnů do 12 měsíců. S hypoalergenní recepturou a důležitými živinami.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Calibra Dog Premium Line Junior LargeCalibra Dog Premium Line Junior Large
Kompletní krmivo pro štěňata velkých plemen nad 30 kg, které přispívá k optimálnímu vývoji a funguje jako prevence růstových problémů.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Delikan Dog ExtraDelikan Dog Extra
Kompletní krmivo pro štěňata všech plemen vyrobené z kvalitních surovin a s vysokým obsahem mléčné složky. Dobře stravitelné a chutné.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Kennels Favourite Puppy and Junior +Kennels Favourite Puppy and Junior +
Suché krmivo pro štěňata velkých a obrovských plemen obsahuje velké množství vitamínů a stopových prvků a tím posiluje imunitní systém štěněte.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Lukullus Junior krůtí srdce & jehněčíLukullus Junior krůtí srdce & jehněčí
Přírodní krmivo pro štěňata v konzervě obsahuje všechny důležité živiny a extra dávku vápníku pro harmonický růst pejska.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

TOP 5 hraček pro štěňata (2021)

Hračka pro štěně přetahovací kost VsepropejskaPřetahovací kost Vsepropejska
Přetahovadlo o velikosti 24 cm značky Vsepropejska je vhodné jako hračka pro štěně a malá či střední plemena.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Hračka pro štěně Kruh na okusování VsepropejskaKruh na okusování Vsepropejska
Hračka na okusování vhodná pro štěně v podobě gumového kroužku o průměru 7 cm, ve 3 barevných provedeních.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Hračka pro štěně Latexová hračka Dog FantasyLatexová hračka Dog Fantasy
Hračka pro štěňata Dog Fantasy Latex Elf vydává po stlačení zvuky a je vyrobena z odolného latexu.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Hračka pro štěně plyšová hračka LOLAPlyšová hračka LOLA
Hračka pro štěně v podobě roztomilého pískajícího plyšáka vyrobeného z gumy a plyše.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Hračka pro štěně míček na pamlsky TrixieMíček na pamlsky Trixie
Hračka pro štěňata Trixie z přírodního kaučuku se plní pamlsky, jejichž chrastění láká štěně ke hře.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

TOP 5 obojků a vodítek pro štěňata (2021)

Reflexní přepínací vodítko TrixieReflexní přepínací vodítko Trixie
Kulaté vodítko z nylonu lze pomocí karabiny a kovového kroužku přepnout na 3 rozdílné délky. Je vybavené reflexními prvky, délka 2 metry.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Jednoduchý obojek Flamingo Small Dog CubJednoduchý obojek Flamingo Small Dog Cub
Textilní obojek v minimalistickém stylu, který je se svou šířkou 1,5 cm a délkou 25-43 cm ideální pro štěňata a psy malých plemen.
Přejít do obchodu
Vodítko pro štěně Mascott ZoluxVodítko pro štěně Mascott Zolux
Vodítko z odolného materiálu s kovovou karabinou nabízené ve 3 barvách (růžová, modrá a žlutá) se snadno čistí. Rozměry: 13 mm x 1,2 m.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Obojek Hunter Capri Mini StarObojek Hunter Capri Mini Star
Roztomilý, rozverný a elegantní obojek, ve kterém bude každé štěňátko za hvězdu. Je vyrobený z kůže, široký 1,5 cm a vhodný pro obvod krku 20-24 cm.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Vodítko Fantasy Doogy Turquoise FlowerVodítko Fantasy Doogy Turquoise Flower
Vodítko v tyrkysovém provedení s kytičkami nabízené ve dvou šířkách (10 a 16 mm), velmi elegantní a hodí se ke stejnému obojku či postroji.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

TOP 5 pamlsků a výbavy pro výcvik štěňat (2021)

Royal Canin EducRoyal Canin Educ
Nízkokalorický pamlsek je ideální jako odměna při výcviku a výchově a díky svým malým rozměrům je vhodný i pro štěňata.
Přejít do obchodu
Výcvikové kapky Beaphar Puppy TrainerVýcvikové kapky Beaphar Puppy Trainer
Pomáhají naučit štěně vykonávat potřebu na vyhrazeném místě. Stačí pravidelně pokapávatt požadované místo, dokud si štěně nezvykne.
Přejít do obchodu
Přírodní bonbóny NaturecaPřírodní bonbóny Natureca
Bonbóny z ovčího tuku s mořskou řasou, zlepšují kvalitu srsti, trávení a podporují celkovou obranyschopnost organismu. Ideální odměna.
Přejít do obchodu
Klikr Trixie na výcvikKlikr Trixie na výcvik
Tréninkový klikr je praktickou pomůckou, která vám pomůže vychovat a vycvičit vašeho pejska již od štěněte. Vhodný pro všechna plemena.
Přejít do obchodu
Mini piškoty Pet ChefMini piškoty Pet Chef
Doplňkové krmivo pro psy, které je vhodné také jako sladká odměna při výcviku. Mini piškoty mají snížený obsah cukru a jsou plné vitamínů.
Přejít do obchodu

TOP 5 prostředků pro péči o štěňata (2021)

Vyčesávací a masážní rukavice FlamingoVyčesávací a masážní rukavice Flamingo
Dlaňový kartáč lze využít k vyčesávání línajících chlupů i masáži, a to jak nasucho tak i ve vodě s použitím šampónu. Určené pro krátkou srst.
Přejít do obchodu
Ručník s vysokou absorbcí TrixieRučník s vysokou absorbcí Trixie
Ručník pro psy vhodný pro všechny typy srsti. Stačí navlhčit a setřít nečistoty z pejska, kterého pak není nutné koupat.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Podložka Puppy Field SanitaryPodložka Puppy Field Sanitary
Určená pro štěňata a jejich učení základních hygienických návyků. Lze využít také při cestování jako vložka do přepravních boxů či tašek.
Přejít do obchodu
Šampon pro štěně FrancodexŠampon pro štěně Francodex
Jemná čisticí báze, po které zůstane srst štěněte lesklá a měkká. Kationtový polymer ji chrání před vnějšími škodlivými vlivy.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Bezkabelový pilník na drápky MOSER®Bezkabelový pilník na drápky MOSER®
Se dvěma rychlostními stupni, ideální i pro šetrné zkracování. Čtyři brusné hlavy, ergonomická rukojeť, vhodné pro praváky i leváky.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

TOP 5 dodatečné výbavy pro štěňata (2021)

Antiparazitní obojek TrixieAntiparazitní obojek Trixie
Obojek s bylinným extraktem je voňavý a vysoce účinný proti blechám, klíšťatům i dalším parazitům. Obojek má nastavitelnou délku.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Cestovní taška pro psy Trixie ShivaCestovní taška pro psy Trixie Shiva
Taška vyrobená z kvalitního polyesteru je se svými rozměry 41 x 30 x 21 cm vhodná pro psy do 8kg. S reflexními prvky a kapsami na drobnosti či mobil.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
GPS hlídač pro psa ZoluxGPS hlídač pro psa Zolux
Přesný a vodě odolný GPS lokátor, který lze zavěsit na obojek. Díky němu máte jistotu, že se vaše šťěňátko nikdy neztratí.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Bezpečnostní LED svítící vesta NobbyBezpečnostní LED svítící vesta Nobby
Vesta s reflexním popruhem přes hrudník a LED diodami pro lepší viditelnost a bezpečnost vašeho štěněte (do vzdálenosti až 500 metrů).
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Zásobník se sáčky na exkrementy FlamingoZásobník se sáčky na exkrementy Flamingo
Sbírejte trus po svém štěňátku prakticky a elegantně. Mějte sáčky vždy po ruce díky zásobníku s karabinkou pro připnutí.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *