| | |

Nejlepší Bachovy esence pro psy, kočky a jiná zvířata

Bachovy esence pro psy a kočky

Znáte Bachovy květové esence nebo také Bachovy kapky? A víte, že si jejich účinky mohou užívat i zvířata? V článku najdete vše potřebné o tom, jak Bachovy esence pro psy, kočky a jiná domácí či hospodářská zvířata fungují, jak je správně užívat a další důležité informace.

TOP 4 Bachovy esence pro psy, kočky a jiná zvířata

Originální krizová esence

1. místo

Originální krizová esence

Bachova esence pro psy a kočky, která je ideální při různých stresových situacích.

Strachy a sebedůvěra

2. místo

Strachy a sebedůvěra

Bachova esence pro psy a kočky, kteří trpí zvýšenou agresivitou, strachem, úzkostí či plachostí.

Krizová esence v perlách

3. místo

Krizová esence v perlách

Esence pro domácí i hospodářská zvířata v perlách, které nabízí jednodušší a přesnější dávkování.

Originální krizová esence pro koně

4. místo

Originální krizová esence pro koně

Bachova krizová esence pro koně pro zklidnění při úrazu, cestování či při závodech.

Co jsou to Bachovy květové esence?

Bachovy esence nejsou žádnou novinkou. Jméno nesou po Edwardu Bachovi, britském lékaři z přelomu 19. a 20. století. Edward Bach věřil, že prvotní příčinou všech nemocí je špatný psychický stav a po mnoha letech zkoumání přišel s vlastním systém léčby těchto příčin. Bachových esencí existuje celkem 38 a zahrnují například řepík lékařský, buk lesní, kaštan koňský, modřín opadavý, vodu z léčivých pramenů nebo planou růži. Těchto 38 esencí se pro zjednodušení rozděluje do sedmi skupin. Každá skupina představuje jednu emoci či problém, s kterým mohou Bachovy esence pomoci. Jedná se o strach, osamělost, skleslost, přecitlivělost, nejistotu, přílišnou péči o druhé či nezájem o okolí. Hlavní výhoda Bachových esencí spočívá v tom, že jsou zcela bez vedlejších negativních účinků a bez obav je tak mohou používat i těhotné či kojící ženy, velmi malé děti, dokonce i zvířata. Bachovy kapky neboli Bachovy (květové) esence jsou užívány dodnes a mají ryze přírodní složení.

Bachovy esence pomáhají se strachem a úzkostí

Bachovy esence pro psy, kočky a další zvířata

Nejen lidi, ale také zvířata mohou trápit psychické problémy. Ty se pak promítají do jejich celkového zdravotního stavu. Bachovy esence naštěstí pomáhají i našim domácím mazlíčkům. Dodávají jim klid, pohodu a mohou také přispět ke zlepšení vztahu s ostatními členy domácnosti. Bachovy esence pro psy a kočky a další zvířata jako jsou například koně či slepice pomáhají zvířatům kontrolovat negativní emoce jako vztek, strach, úzkost, plachost, smutek, žárlivost a mnoho dalších. K prodeji jsou pro zvířata nabízeny již speciální namíchané směsi, které se používají při řešení konkrétního problému. Pořídit si ale také můžete jednotlivé esence a vytvořit si z nich vlastní směs přesně na míru vašemu mazlíčkovi. Speciální Bachovou esencí je tzv. Krizová esence. Krizová esence je šikovným pomocníkem v nepříjemných situacích, kdy potřebujete okamžité řešení. Pomáhá zvíře zklidnit při cestování, návštěvě veterináře, při nemoci či úrazu, při panických záchvatech či záchvatech agrese, separační úzkosti a podobných nepříjemnostech.

S čím vším mohou Bachovy esence pro zvířata pomoci?

Dá se říct, že neexistuje zvíře, které by se během svého života nedostalo do nějaké nepříjemné situace. I v tom nejšťastnějším domově, kde je mu věnována ta nejlepší péče, se zvíře občas může cítit špatně. Psům ani kočkám se nevyhýbají nemoci, jen málokteré zvíře si užívá návštěvu veterináře, někteří mazlíčci špatně snáší odloučení od majitelů či cizí návštěvy. Bachovy esence pro psy a kočky pomáhají zvládat agresivní stavy, strach, hyperaktivitu, separační úzkost, smutek či žárlivost. Pomáhají pejska či kočičku uklidnit během cestování, při léčbě úrazu či po kastraci, pomáhají klidněji prožít falešnou březost. Jsou dobré také jako doplněk léčby při epilepsii, uklidňují zvíře ve stresových situacích jako je přechod do nového domova či novoroční ohňostroje a pomáhají učit kočky chodit na písek. Bachovy esence navíc mohou zlepšit některé vlastnosti vašeho mazlíčka jako je koncentrace a schopnost učení se a dopřát mu mohou také lepší srst.


Přečtěte si také:
CBD olej pro psa, kočky a jiná zvířata


Jak se Bachovy esence pro psy či kočky užívají?

Užití Bachových esencí je velmi jednoduché a stejné u zvířat i u lidí. Bachovy esence pro psy, kočky a další zvířata se nejčastěji prodávají ve formě kapek. Ty můžeme zvířeti nakapat do jídla, do vody, na pamlsek nebo přímo do tlamy, případně jimi můžete tlamu zvířete pomazat. U kapek může hrozit rozlití při přenášení a jejich dávkování nemusí být tak jednoduché jak se na první pohled zdá. Proto jsou Bachovy esence nabízeny také ve formě tzv. globulí, což jsou maličké perličky. Jedná se konkrétně o sacharózové globule, které se Bachovými esencemi sytí. Globule či perličky se zvířatům mohou příjemněji konzumovat a mohou sloužit také jako oblíbený pamlsek. Perličky mají velmi rády i malé děti. V případě používání Bachových esencí pro zvířata ve formě globulí je jejich dávkování mnohem jednodušší. Perličky jsou drobné, takže je možné jimi krmit i malá zvířata, velmi malá plemena psů či dokonce štěňata nebo koťata.

Bachova terapie pro zvířata

Jak Bachovy esence pro psy, kočky a další zvířata dávkovat?

Dávkování Bachových esencí se liší podle konkrétního produktu. Obecně se podává několik kapek či několik globulí několikrát za den, nejčastěji 4 kapky/globule 4× denně. Vždy si ale pečlivě prostudujte všechny informace u daného produktu, který používáte. Bachovy esence pro psy, kočky a další zvířata je možné používat nejen v akutní situaci, ale také preventivně, například před návštěvou veterináře či jinou stresovou situací. Nejčastěji se doporučuje začít s užíváním 2 dny předem. Ačkoliv jsou Bachovy esence pro psy zcela bezpečné a zvířata na nich nemohou být závislá, u některých silnějších produktů můžete narazit na varování neužívat je dlouhodobě. Ideálně byste je měli přestat užívat, jakmile nežádoucí stav odezní. Pokud léčba vyžaduje delší dobu, kúru asi po 3 týdnech na jeden týden až 10 dní přerušte a poté s ní opět pokračujte. Konkrétní doba se ale může lišit podle síly daného produktu, důležité jsou proto informace přímo z obalu výrobku, který používáte.

Jsou Bachovy esence pro psy a kočky opravdu účinné?

Účinky Bachových esencí na zvířata zatím nebyly prozkoumány. Existuje však pár studií, které se zabývaly účinky na lidi. Z nich vyplývá, že Bachovy esence mohou mít žádoucí účinky a poskytnout uklidnění v těžkých situacích a pomáhají zvládat negativní emoce. Rozhodně však nelze říci, že by fungovaly jako účinný lék proti nemocem či jiným zdravotním komplikacím. A tyto výsledky lze vztáhnout i na zvířata. Pokud váš mazlíček trpí vážnějšími psychickými či fyzickými problémy, vždy navštivte veterináře. Ten jako jediný určí nejlepší způsob léčby. Bachovy esence jsou ale zcela bezpečné a proto je lze používat jako doplněk při dané léčbě, který může léčbu urychlit či zpříjemnit. Nespoléhejte na to, že Bachovy esence zbaví vaše psa či kočku všech neduhů samy o sobě. Pokud se například potýkáte s agresí, nestačí jen zvířeti podávat Bachovy kapky, ale musíte s ním zároveň vhodným způsobem pracovat. A zanedbání léčby nějakého onemocnění může mít až fatální důsledky.


Přečtěte si také:
Noční můra: Jak poznat psa z množírny?


Mají Bachovy esence nějaké vedlejší účinky?

Bachovy esence jsou nazývané také Bachovy květové esence, neboť se připravují z nejedovatých, planě rostoucích a pro člověka i zvíře bezpečných květin, bylin, rostlin a stromů. Každá z těchto rostlin či stromů odpovídá nějakému negativnímu stavu. Rostliny se tradičně připravují vařením v pramenité vodě případně několikahodinovým sušením na přímém slunečním světle. Esence pro dospělé se dále připravují tak, že se pramenitá voda ředí destilátem. Bachovy esence pro psy, kočky, jiná zvířata či děti alkohol neobsahují vůbec, či v jen stopovém množství. Květové esence dr. Bacha mají 100% přírodní složení, jsou to tedy homeopatika a nemají žádné vedlejší účinky. Není možné se Bachovými květovými esencemi předávkovat a není také možné, aby na nich vznikla závislost. Vzhledem k silnému zředění Bachových esencí a malé koncentraci je rovněž velice nízké riziko alergické reakce, ačkoliv jistá možnost intolerance u lidí i zvířat zde samozřejmě je. Pokud si nejste jistí, konzultujte jejich užívání s vaším veterinářem.

Bachovy květové esence udělají vašemu mazlíčkovi dobře

Bachovy esence pro psy, kočky a jiná zvířata recenze

Zaujaly vás Bachovy esence a chtěli byste je také vyzkoušet? Nebo už jste nějaké svým mazlíčkům podávali, ale nebyli jste spokojení s jejich účinky? Máme pro vás tipy na Bachovy esence, které jsou mezi lidskými i zvířecími uživateli velmi oblíbené a jejichž používání si psi, kočky a jiná zvířata i jejich majitelé opravdu pochvalují.

Bachovy esence od Energie rostlin

Energie rostlin je značka českého výrobce Bachových esencí, jehož majitelkou je Lucie Marešová. Vizí společnosti, která se promítá i do vyráběných produktů, je láska k přírodě, jednoduchost, udržitelnost, profesionalita, transparentnost a lidský přístup k zákazníkům. Bachovy esence od Energie rostlin jsou určené lidem i zvířatům. Vyrábí se přesně podle originální Bachovy receptury, jejímž základem je výluh z původních divokých rostlin z podhůří Alp. Díky tomu mají tyto produkty až 10× vyšší koncentraci než všechny ostatní na trhu. Esence jsou vyráběny vlastnoručně týmem plným profesionálů, kteří kombinují tradiční postupy s nejnovějšími poznatky. Bachovy esence od Energie rostlin jsou 100% přírodní a neobsahují žádné přidané syntetické látky. Obsahují sice alkohol, ale jen v takovém množství, které při správném dávkování vašemu zvířátku neublíží. Energie rostlin ale nabízí také bezalkoholové varianty pro případ zvýšené citlivosti na alkohol. V těchto variantách produktů je mateční esence stabilizovaná cukerným sirupem, a to z ručně mačkaných třešní.

Originální krizová esence

Originální krizová esence

Originální krizová esence pro psy a kočky je ideální pomocník při stresových situacích jako je návštěva veterináře, změna prostředí, bouřka nebo novoroční oslavy. Krizová esence pomáhá zvířatům také se zvládáním separační úzkosti. Složky této esence tvoří divoké rostliny pocházející z německých Alp, které byly zpracované přesně podle tradičních postupů Edwarda Bacha. Díky nim obsahuje Krizová esence pro psy a kočky 7% podíl aktivních látek, což je ve srovnání s konkurenčními produkty výjimečně vysoká koncentrace. Směs je konzervovaná alkoholem, doporučená denní dávka jej ale obsahuje tak málo, že je pro zvířata zcela bezpečná. Krizová esence pro psy a kočky je nabízena ve 20ml balení, ve skleněné láhvi s plastovým víčkem a aplikátorem z borosilikátového skla. Po otevření by se měla esence spotřebovat do 1 roku, celá lahvička obsahuje přibližně 400 kapek a jedno balení vám tak vydrží podle dávkování na 16 – 44 dní.

Originální krizová esence: dávkování

Podávejte 3 až 5 kapek do vody či krmiva, nakapejte na pamlsek a nebo potřete tlamičku zvířete. Podávejte podle potřeby každou půl hodinu nebo každou hodinu, dokud nežádoucí stav neodezní. Lze podávat také preventivně, například před návštěvou veterináře, v takovém případě podávejte 3× denně 2 dny předem.

Originální krizová esence: složení

 • slíva třešňová
 • bílá lesní réva
 • netýkavka žláznatá
 • devaterník bahenní
 • snědek okoličnatý
 • francouzská brandy (V.S.O.P.)
 • pramenitá voda

Originální krizová esence: nutriční hodnoty (1 dávka)

 • obsah alkoholu: 27% vol.
 • mateční esence: 7 %
 • energie: <0,01 kcal (618 kJ / 147 kcal ve 100 g)
 • tuk: 0 g
 • nasycené mastné kyseliny: 0 g
 • sacharidy: 0 g
 • cukry: 0 g
 • bílkoviny: 0 g
 • sůl: 0 g

Originální krizová esence: obchody


Strachy a sebedůvěra

Strachy a sebedůvěra

Bachova esence od Energie rostlin Strachy a sebedůvěra je určená psům či kočkám, kteří jsou bojácní či trpí zvýšenou plachostí či agresivitou v důsledku nízkého sebevědomí. Je ideální při stresových situacích jako je cestování, návštěva veterináře, změna prostředí či zvýšený hluk v okolí. Tato směs pomáhá zvířata zklidnit a ulevit jim od nepříjemných pocitů. Složky tvoří divoké rostliny pocházející z německých Alp, které byly zpracované přesně podle tradičních postupů Edwarda Bacha. Díky nim obsahuje Krizová esence pro psy a kočky 7% podíl aktivních látek, což je ve srovnání s konkurenčními produkty výjimečně vysoká koncentrace. Směs je konzervovaná alkoholem, doporučená denní dávka jej ale obsahuje tak málo, že je pro zvířata zcela bezpečná. Esence Strachy a sebedůvěra je nabízena ve 20ml balení, ve skleněné láhvi s plastovým víčkem a aplikátorem z borosilikátového skla. Po otevření by se měla esence spotřebovat do 1 roku, celá lahvička obsahuje přibližně 400 kapek a jedno balení vám tak vydrží podle dávkování na 16 – 66 dní.

Strachy a sebedůvěra: dávkování

Podávejte 2 až 5 kapek do vody či krmiva, nakapejte na pamlsek a nebo potřete tlamičku zvířete. Podávejte podle potřeby 3-5× denně, dokud nežádoucí stav neodezní. Lze podávat také preventivně, například před návštěvou veterináře, v takovém případě podávejte 4× denně 2 dny předem. Esenci podávejte nejvýše po dobu 3 týdnů. Je-li nutné kúru zopakovat, udělejte před dalším použitím pauzu alespoň 7-10 dní.

Strachy a sebedůvěra: složení

 • topol osika
 • kejklířka skvrnitá
 • modřín opadavý
 • krizová esence (slíva třešňová, bílá lesní réva, netýkavka žláznatá, devaterník bahenní, snědek okoličnatý)
 • francouzská brandy (V.S.O.P.)
 • pramenitá voda

Strachy a sebedůvěra: nutriční hodnoty (1 dávka)

 • obsah alkoholu: 27% vol.
 • mateční esence: 7 %
 • energie: <0,01 kcal (618 kJ / 147 kcal ve 100 g)
 • tuk: 0 g
 • nasycené mastné kyseliny: 0 g
 • sacharidy: 0 g
 • cukry: 0 g
 • bílkoviny: 0 g
 • sůl: 0 g

Strachy a sebedůvěra: obchody


Krizová esence v perlách

Krizová esence v perlách

Krizová esence v perlách je určena pro psy, kočky i hospodářská zvířata. Dávkování perel je jednodušší a pohodlnější než kapání esence. Díky této formě máte 100% kontrolu nad dávkováním. Tuto krizovou esenci využijete také při různých stresových situacích jako je změna prostředí, návštěva veterináře, nemoc či zvýšený hluk v okolí. Krizová esence v perlách pomáhá zvířata uklidnit a navodit u nich psychickou pohodu. Složky esence tvoří divoké rostliny pocházející z německých Alp, které byly zpracované přesně podle tradičních postupů Edwarda Bacha. Díky nim obsahuje Krizová esence pro psy a kočky 7% podíl aktivních látek, což je ve srovnání s konkurenčními produkty výjimečně vysoká koncentrace. Směs neobsahuje žádný alkohol a je prodávaná ve formě perliček v 10g skleněné láhvi s plastovým víčkem. Po otevření by se měla Krizová esence v perlách spotřebovat do 1 roku.

Krizová esence v perlách: dávkování

Podávejte 3 až 5 perel přímo do tlamy zvířete, případně je rozmočte v troše vody, namočte do ní pamlsek a ten podávejte zvířeti. Podávejte podle potřeby každou půl hodinu nebo každou hodinu, dokud nežádoucí stav neodezní. Lze podávat také preventivně, například před návštěvou veterináře, v takovém případě podávejte 3× denně 2 dny předem.

Krizová esence v perlách: složení

 • slíva třešňová
 • bílá lesní réva
 • netýkavka žláznatá
 • devaterník bahenní
 • snědek okoličnatý
 • sacharóza
 • pramenitá voda

Krizová esence v perlách: nutriční hodnoty (1 dávka)

 • obsah alkoholu: 0% vol.
 • energie: <0,01 kcal (618 kJ / 147 kcal ve 100 g)
 • tuk: 0 g
 • nasycené mastné kyseliny: 0 g
 • sacharidy: 0 g
 • cukry: 0 g
 • bílkoviny: 0 g
 • sůl: 0 g

Krizová esence v perlách: obchody


Originální krizová esence pro koně

Originální krizová esence pro koně

Tato krizová esence je určená speciálně pro koně. Také tato zvířata mohou trpět stresem a úzkostmi a krizová esence je pomáhá uklidnit a utišit. Využijete ji při mnoha příležitostech jako je veterinární zákrok, stres při i po úrazu nebo po nemoci, při cestování či na závodech. Složky této esence tvoří divoké rostliny pocházející z německých Alp, které byly zpracované přesně podle tradičních postupů Edwarda Bacha. Díky nim obsahuje Krizová esence pro psy a kočky 7% podíl aktivních látek, což je ve srovnání s konkurenčními produkty výjimečně vysoká koncentrace. Směs je konzervovaná alkoholem, doporučená denní dávka jej ale obsahuje tak málo, že je pro zvířata zcela bezpečná. Originální krizová esence pro koně je nabízena ve 20ml balení, ve skleněné láhvi s plastovým víčkem a aplikátorem z borosilikátového skla. Po otevření by se měla esence spotřebovat do 1 roku, celá lahvička obsahuje přibližně 400 kapek a jedno balení vám tak vydrží podle dávkování na 16 – 44 dní.

Originální krizová esence pro koně: dávkování

Podávejte 3 až 5 kapek do tlamy zvířete či na pamlsek. Podávejte podle potřeby každou půl hodinu nebo každou hodinu, dokud nežádoucí stav neodezní. Lze podávat také preventivně, například před návštěvou veterináře, v takovém případě podávejte 3× denně 2 dny předem.

Originální krizová esence pro koně: složení

 • slíva třešňová
 • bílá lesní réva
 • netýkavka žláznatá
 • devaterník bahenní
 • snědek okoličnatý
 • francouzská brandy (V.S.O.P.)
 • pramenitá voda

Originální krizová esence pro koně: nutriční hodnota (1 dávka)

 • obsah alkoholu: 27% vol.
 • mateční esence: 7 %
 • energie: <0,01 kcal (618 kJ / 147 kcal ve 100 g)
 • tuk: 0 g
 • nasycené mastné kyseliny: 0 g
 • sacharidy: 0 g
 • cukry: 0 g
 • bílkoviny: 0 g
 • sůl: 0 g

Originální krizová esence pro koně: obchody

4.3/5 - (3 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *