|

Proč koupit obojek proti blechám?

psi s obojky proti blechám

V případě, že vašeho domácí mazlíčka (a s ním i celou vaši rodinu) často trápí blechy, či se chcete této situace úplně vyhnout, existuje celá řada přípravků proti těmto nepříjemným parazitům. Mezi nejefektivnější prevenci však patří zejména obojek proti blechám, který využijeme především v případě, že se náš pes či kočka často pohybují v přírodě či v přítomnosti dalších zvířat. Pojďme se tedy blíže podívat na účinky, princip fungování či například výhody a nevýhody obojku proti blechám.

Co je obojek proti blechám?

pes s obojkem

Obojek proti blechám funguje na principu pozvolného vylučování látek, které blechy buď přímo hubí, nebo naopak působí jako repelent, který kromě blech často odpuzuje také další parazity, jako jsou například klíšťata. Většina z obojků, které jsou u nás k dostání, nepůsobí jen v oblasti umístění, tedy na krku, ale vylučují látky, které ulpívají na psí kůži i srsti, čímž poskytují ještě efektivnější a dlouhotrvající ochranu. Obojek patří mezi nejlepší věci proti blechám a klíšťatům. Jeho používání je jednoduché a mazlíčkům ve většině případů v ničem nevadí.

Jak dlouho obojek účinkuje?

Jednou z hlavních výhod obojků proti blechám je jejich dlouhodobá účinnost, která dosahuje až osmi měsíců, a to i v případě dlouhosrstých plemen. Nemusíte se tedy bát, že by se jednalo o nějakou častější investici, většinou si s jedním obojkem proti blechám vystačíte po celý rok – v zimních měsících se navíc šance, že vás mazlíček chytí blechy, výrazně snižuje díky chladnému počasí.

TIP

Věděli jste, co je ektoparazit? Jsou to například i blechy.

Pro jaká zvířata se obojky hodí?

K dostání je opravdu nepřeberné množství obojků proti blechám, které často zohledňují například věk, plemeno či délku srsti psa. Použití obojku proti blechám je možné i v případě, že doma máte namísto pejska kočku, vždy však dbejte na to, že je obojek určen speciálně pro kočky. A to nejen z hlediska vhodné velikosti – obojky určené pro psy mohou obsahovat látky, které jsou pro kočky v mnoha případech smrtelné! Na to je třeba brát ohled také v případě, že si spolu vaše zvířata rády hrají a například mají ve zvyku obojek okusovat.

Jak psy a kočky obojek snášejí?

kočka s obojkem proti blechám

Především u psů, kteří jsou na pravidelné nošení obojku zvyklí, není problém ani s nošením obojku proti blechám, který je tak lehký, že si ho téměř nevšimnou. Obtíže se snášením obojku mohou zprvu nastat zejména u koček, které nejsou na běžné nošení obojku zvyklé, ale ve většině případů si na něj po chvíli zvyknou a téměř ho nevnímají. 

TIP

Jak zbavit psa a kočku blech?

Výhody obojků proti klíšťatům a blechám

Jak jsme již zmiňovali, mezi hlavní výhody obojku proti blechám patří zejména vysoká efektivita, dlouhodobá účinnost a fakt, že výborně funguje i u dlouhosrstých plemen, ať už psů, či koček. Zejména u mazlíčků, kterým se příliš nelíbí aplikace antiparazitních přípravků, se může jednat o rychlý a pohodlný způsob, jak je ochránit před blechami. 

Na druhou stranu ne každému se plastový obojek může z estetického hlediska líbit. U některých výrobců je třeba počítat s tím, že má obojek specifický pach, který nemusí každému vyhovovat. Pozor na obojek proti blechám dejte také v případě, že vaši kočku pouštíte volně ven – může se stát, že se obojek zachytí o větev či například drátěný plot. Zároveň je také nutné počítat s možností, že kočka obojek při svých toulkách jednoduše ztratí. Až na tyto případy však obojek proti blechám představuje efektivní a praktickou variantu v boji proti parazitům.

5/5 - (2 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *