Cestování se psem
|

Jak na cestování se psem?

S příchodem nového čtyřnohého kamaráda se toho hodně změní. Spousty věcí se ale rozhodně nemusíte vzdávat, protože se dají bez problémů provádět společně. I cestování se psem je nejen možné, ale také snadné. Podívejte se, jaké možnosti se vám nabízejí a na co se připravit.

Cestování se psem

Na co dát při cestování se psem pozor?

Jen málokdo se vydá na jakoukoliv cestu, aniž by ji dopředu alespoň trochu nenaplánoval. Při cestování se psem je plánování nutnost a rozhodně se nevyplatí je podceňovat. Je mnoho věcí, které musíte brát v potaz. Cestování se psem musí být jak pro vašeho mazlíčka, tak pro všechny případné spolucestující pohodlné, bezpečné a musí při něm být dodržována všechna pravidla, normy a nařízení. Různé věci se mohou lišit podle toho čím cestujete, jak dlouho cestujete a především kde a kam cestujete. Jestli se nemůžete rozhodnout, jaký dopravní prostředek na cestování se psem zvolit, podívejte se nejdříve, jaká úskalí který způsob cestování nabízí. Snadněji se pak rozhodnete, co je pro vás i vašeho psa nejlepší.

Bezpečnost přepravování psů

Ať už cestujete se psem jakýmkoliv dopravním prostředkem, vždy si zjistěte, jaká pro danou přepravu platí pravidla. Dopravní společnosti mají vždy jasná nařízení, která určují, jak na cestování se psem. Tato nařízení se mohou lišit nejen podle dopravce, ale především podle země a místa, kam cestujete. Dodržování pravidel je ale jen jeden z důvodů, proč bezpečnost přepravování psů nepodcenit. Především jde o to, aby při cestování nedošlo k ohrožení zdraví či života vašeho mazlíčka, ani nikoho jiného. V odstavcích o něco níže vám poradíme, jak bezpečně cestovat s pejskem v různých dopravních prostředcích a na co si vždy musíte dát pozor.


Přečtěte si také:
Vybíráme postroj pro psa


Pozor na přehřátí

Přehřátí je velký problém zejména při cestování se psem v autě během horkých letních dní. Ani ne tak při samotné jízdě, kdy běží klimatizace nebo se větrá přes okénka. Ale ve chvíli, kdy auto zastavíte a necháte ho chvíli na slunci, může se teplota v něm vyšplhat až na 70 °C! Pootevření bočních okének vzduch uvnitř auta ochladí jen minimálně. Pokud už musíte pejska uvnitř auta nechat, zaparkujte auto ve stínu mimo dosah přímého slunce. Okénka rozhodně stáhněte a hlavně dobu, kdy je pes v autě, zkraťte na co nejnutnější minimum. Nepodceňujte toto nebezpečí, i malá chvilka v takovém autě může být pro vašeho psa život ohrožující.

Cestování se psem autem

Pozor na cestovní nevolnost

Kinetóza neboli cestovní nevolnost u psů je podobná té, kterou zažívají při cestování lidé. Projevy mohou být mírné či těžší a také příčin může být několik. Že psovi jízda autem nedělá dobře poznáte podle zrychleného dechu, výraznějšího slinění či zívání, neklidného chování, dávení až zvracení. Někteří pejsci cestování prostě „jen“ nemají rádi. Je dobré, pokud můžete psa navyknout na jízdu v autě už od malička. Začněte krátkými vzdálenostmi a je-li to možné, buďte při jízdě u něj a uklidňujte ho. Po cestě mu dejte pamlsek a pochvalte ho. Pejsek by měl cestovat s prázdným žaludkem a v autě by neměl být žádný zdroj silného zápachu (cigaretový kouř, vůně do auta). Čerstvý vzduch nevolnost mírní, nechte proto psovi vždy trochu pootevřené okénko. Vážnější příznaky kinetózy konzultujte s veterinářem. Existují léky, které cestovní nevolnost u psů potlačují, ty ale používejte jen v nejkrajnějším případě, nejsou pro psí organismus přirozené.

Pohodlí především

Většina psů nemá ráda výrazné změny a pokud je pro ně něco úplně nové, stresuje je to. Jestliže váš pes není na cestování zvyklý, je nutné počítat s tím, že z něj může být nervózní a snažte se mu proto cestu jakkoliv zpříjemnit. Možnosti se samozřejmě liší podle toho, jakým dopravním prostředkem cestujete. Při jízdě autem můžete dle potřeby kdykoliv zastavit, udělat si kratší procházku a pak zase pokračovat v jízdě. Zatímco v autobuse, vlaku či letadle se příliš volně pohybovat nemůžete. Tyto dopravní prostředky navíc často mívají poměrně přísná nařízení přepravy zvířat, kvůli kterým může být cestování pro vašeho psa značně nepříjemné. Některé letecké společnosti například neumožňují mít psa u sebe. Ten musí cestovat v zavazadlovém prostoru, a to je nejen stresující, ale může být i nebezpečné. Při plánování dovolené se psem berte ohledy i na jeho pohodlí a dejte přednost způsobu, který pro něj bude nejpříjemnější.

Způsoby cestování se psem

Co se týče možností a způsobů, cestování se psem se nijak neliší od toho bez nich. Cestovat se svým domácím mazlíčkem můžete autem, autobusem, vlakem, letadlem i lodí. Každý z těchto způsobů cestování se psem má své klady i zápory. Ze všeho nejdůležitější ale je, aby se pejsek během cesty cítil dobře, aby mu nehrozilo žádné nebezpečí či aby pes neohrožoval své okolí a také abyste dodrželi všechna nařízení a pokyny, které jsou s přepravou pejska spojené. Cestování se psem je nutné dopředu dostatečně promyslet, zejména, pokud se hodláte vydat za hranice. Pokud necestujete vlastním autem, bude potřeba si zjistit, jaká pravidla pro přepravu platí u kterého dopravce. V následujícím přehledu vám podrobně představíme jednotlivé způsoby cestování se psem. Podíváme se, jaké jsou jejich výhody, nevýhody a co si musíte dopředu zjistit a zajistit. Plánování společných výletů a dovolené pak pro vás bude mnohem jednodušší.

Jak cestovat se psem

Cestování autem

Při tomto způsobu cestování se psem je důležité zajistit pejskovi dostatek pohodlí a řídit se platnými zákony. Jestliže cestujete do zahraničí, pečlivě si zjistěte, jaké všechny dokumenty pejsek musí pro překročení hranic mít a jakým způsobem jej lze v autě přepravovat. Bezpečné připoutání a zajištění ochrání nejen psa, ale i všechny další cestující v autě. Volně se pohybující pes může odpoutat řidičovu pozornost a způsobit autonehodu. A v jejím případě je bezpečné zajištění pejska nejlepší způsob, jak jej ochránit před vážným poraněním. Způsobů, jak psa bezpečně přepravovat autem je hned několik:

Speciální postroj pro cestování se psem v autě

Tento postroj se jednoduše připne k bezpečnostnímu pásu a pejska tak dostatečně zajistí. Je to levný a nejčastější způsob, postroj lze navíc využít i na krátkou chvíli při venčení.

Psí autosedačka

Jedná se o cestovní pelíšek pro psy, který chrání nejen je, ale také sedačku před ušpiněním. Některé psí autosedačky se dají použít i mimo auto jako cestovní taška pro psy. Samotná autosedačka je připevněna k sedačce pomocí pásů, pes se v ní ale pohybuje zcela volně.

Cestovní taška

Cestovní tašky jsou velmi užitečné při cestování se psem. Psi se v nich dají venku přenášet v případě náročných terénů nebo delších cest. Pokud je pes v cestovní tašce v autě, je tím ochráněn především potah autosedaček a do jisté míry tím znemožníte pejskovi, aby se v autě pohyboval dle libosti.

Mříž nebo síť pro oddělení zavazadlového prostoru

Slouží k zatarasení zavazadlového prostoru se psem, který se tak nemůže dostat do prostoru s cestujícími. Jeho pohyb ale není nijak omezen, pes se v zavazadlovém prostoru může pohybovat zcela volně.

Přepravní box

Umisťuje se do zavazadlového prostoru a psa nejen omezuje v pohybu, ale zároveň mu poskytuje lepší ochranu v případě prudšího brzdění či nárazu. Volte vždy dostatečně prostorný box, aby v něm měl pes co nejvíce pohodlí a místa.

Psí přívěs

Přívěsný vozík je nejdražší, ale zároveň nejbezpečnější varianta pro cestování se psem v autě, vyplatí se však spíše u velkých plemen či při přepravování více psů najednou. Tyto psí přívěsy mohou sloužit také jako kotce.

Cestování se psem autobusem nebo vlakem

Předem si zjistěte, jaké spoje jakého dopravce budete asi využívat a nastudujte si jeho konkrétní přepravní podmínky. Nezapomeňte se také podívat, kolik vás bude cestování se psem stát. Někteří dopravci umožňují ve svých prostředcích přepravu menších pejsků v boxu či tašce, a to zcela bez poplatku. Jiní dopravci oproti tomu na svou palubu nevezmou pejska, který je větší než jimi stanovené rozměry. Psi musí mít při pohybu mimo box či tašku téměř vždy nasazený náhubek. Počítejte s tím a zkuste na něj psa zvyknout ještě před tím, než s ním do autobusu či vlaku nastoupíte. Před cestou pejska vyvenčete, podle délky cesty s sebou vezměte také dostatek vody a taky nějaké pamlsky. Je dobré, pokud už pes zvládá alespoň základní povely. Nejlepší místo pro psa je u vašich nohou. Všímejte si také toho, zda nepřekáží ostatním cestujícím a snažte se být ohleduplní i k druhým.


Přečtěte si také:
Náhubek pro psa – průvodce výběrem


Cestování se psem vlakem

Cestování letadlem

Zjistěte si především, jakým způsobem můžete svého psa letadlem přepravovat. Tyto podmínky má každá letecká společnost odlišné. Některé přepravu psů neumožňují, jiné umožňují vzít si psa s sebou na palubu a jiné vyžadují, aby cestoval v nákladním prostoru. Také cena za přepravu pejska letadlem se může výrazně lišit. Pořiďte pejskovi dostatečně prostorný přepravní box – pozor, to, jak box musí vypadat, rovněž určuje konkrétní letecká společnost. Je dobré, pokud je pes na cestování v boxu zvyklý. Pro uklidnění mu do něj dejte jeho oblíbenou hračku a kus oblečení s vaším pachem. Misku na vodu pořiďte takovou, která se dá umístit na dvířka boxu, aby do ní pes nešlápl nebo nespadl. Rozhodně se nedoporučuje dávat zvířeti na uklidnění sedativa či jiné tišící prostředky. Některé společnosti to dokonce vyloženě zakazují. V neposlední řadě si zjistěte, co vše potřebujete pro přepravu psa do cílové destinace.

Cestování lodí

Přemýšlíte, jestli vzít psa s sebou na plavbu lodí? Je to rozhodně možné, ale musíte si dát pozor na pár věcí. Podle toho, jaký dopravní prostředek zvolíte, se předem připravte. Budete cestovat s lodní společností? Zjistěte si, jaké podmínky pro cestování se psem mají a řiďte se jimi. Někdy musí být psi v zavazadlovém prostoru, jindy se mohou volně pohybovat po palubě. Většinou však pouze na vodítku. Stejně jako u lidí se i u psů může projevit mořská nemoc. Jestli se chystáte na delší pobyt na vodě, zjistěte si nejdříve, jak pejskovi voda sedí. Vezměte ho na malou plavbu po řece a sledujte jeho reakce. Většina psů si ale na houpání lodi poměrně rychle zvykne a pobyt si užívá. Pes by měl umět dobře plavat a je důležité, aby zvládal alespoň základní povely a dobře vás poslouchal. A nezapomeňte psovi pořídit záchrannou vestu.

Cestování se psem do zahraničí

Vždy, když navštěvujete cizí zemi, je dobré si předem zjistit, jaké předpisy tam platí, abyste se vyhnuli potížím. Při cestování se psem to pak platí obzvlášť. Užitečné informace a rady najdete například na stránkách Státní veterinární správy České republiky či na stránkách velvyslanectví dané země. Pokud nenajdete vše potřebné zde, nezbývá než se optat telefonicky. Ptejte se také na zkušenosti jiných, kteří se svým psem již do zahraničí cestovali. Mějte ale na paměti, že pravidla se mohou měnit a dbejte tedy na to, abyste měli co nejaktuálnější informace. Nepodceňujte přípravu cestování se psem do zahraničí. Může se vám také stát, že vás do dané země jednoduše nepustí, případně zaplatíte vysokou pokutu. I samotná příprava ale něco stojí kvůli poplatkům za očkování a vyřízení všeho potřebného. Zvláště proto je dobré vše si dopředu promyslet, abyste znali všechny výhody a nevýhody cestování se psem do zahraničí a byli na vše připraveni.

Cestujte se psem bez starostí

Cestování se štěnětem nebo s více psy

Cestování se štěnětem je možné pouze tehdy, pokud je štěně starší než 12 týdnů nebo pokud s ním cestuje také jeho prokazatelná matka. Štěňata do 12 týdnů nemusí být očkována proti vzteklině, pokud mají cestovní pas a nepřišla do styku s volně žijícími zvířaty. Co se týče množství, je umožněno cestovat s maximálně 5 psy najednou. Výjimkou je účast v soutěži, na výstavě či jiné akci, v takovém případě ale s sebou musíte mít potvrzenou přihlášku. Jestliže potřebuje přepravit větší počet psů, musíte si od veterináře nechat vystavit osvědčení, že psům bylo 48 hodin před cestou provedeno klinické vyšetření a že jsou v dobrém zdravotním stavu. Tato nařízení pro cestování se psy se vám možná zdají příliš přísná a zbytečná. Vznikla však jako prostředek pro boj s nelegálním obchodováním se psy a mají tedy svůj jasný význam. Jestliže budete dodržovat vše, co máte, nemusíte se ničeho obávat.


Přečtěte si také:
7 věcí, které by měla obsahovat výbava pro štěně


Cestování se psem po Evropské unii

Při cestování se psem na Slovensko, do Německa, Rakouska, Polska a dalších zemí v Evropské unii platí jednotná pravidla. Jejich přesné znění najdete zde. Některé země si ale mohou tato pravidla ještě doplnit o vlastní nařízení, proto se i při cestování po EU raději předem informujte, co platí v dané zemi. Především si však musíte zajistit tyto náležitosti:

Označení psa

Pes by měl být nejlépe očipovaný čipem splňujícím normy ISO 11784 a ISO 11785. V případě, že má pes čip, který tyto normy nesplňuje, je jeho majitel povinen zajistit odpovídající čtecí zařízení. Čipem nemusí být označení psi, kteří byli označeni tetováním, a to před 3. červencem 2011 a za předpokladu, že je tetování jasně čitelné. Pes musí být očipován ještě před očkováním proti vzteklině a také před vydáním cestovního pasu.

Cestovní pas pro psa

Bez pasu je cestování se psem do zahraničí téměř nemožné a je dobré jej nechat psovi vystavit co nejdříve. Evropský cestovní pas pro psa platí ve všech členských státech Evropské unie a pas vám vydá registrovaný veterinář, zde je jejich seznam. V cestovním pasu pro psa je rovněž uvedena také osoba, nejčastěji majitel, která psa při cestování doprovází. Pokud s ním necestuje majitel, musí mít psí doprovod od majitele písemné zmocnění. Poplatek za pas se pohybuje okolo 500 Kč.

Očkování proti vzteklině

Štěně starší 12 týdnů musí být očkováno proti vzteklině. První očkování ale nabývá platnosti až po 21 dnech, buďte si tedy jistí, že necestujete do zahraničí dříve. Přeočkování je platné pouze tehdy, pokud bylo provedeno ještě v době platnosti předchozího očkování. V takovém případě je možné cestovat se psem hned po provedení očkování. Pozor, některé země mohou mít na očkování další požadavky, například neuznávají očkování provedená některými látkami apod.

Odčervení

Toto nařízení neplatí ve všech zemích, některé je ale vyžadují (Finsko, Irsko, Švédsko, Velká Británie). Odčervení musí být provedeno nanejvýše 2 dny před cestou a potvrzení o něm musí mít majitel psa u sebe. Některé země dokonce požadují, aby byly informace o odčervení uvedené v cestovním pasu psa a musí zde být uveden ošetřující veterinář, datum a hodina ošetření, přesný název přípravku a jeho výrobce.

Cestovní pas pro psy

Cestování se psem mimo Evropskou unii

V případě cestování se psem do tzv. třetích zemí je nutné dodržet podmínky, které stanovila veterinární autorita dané země. Ty se mohou velmi lišit a proto si podrobně nastudujte, co která země vyžaduje. Nezapomeňte, že za třetí zemi je momentálně považována i Velká Británie, takže se při cestování do Anglie již nemůžete řídit pravidly platnými pro EU. Dále si také dejte pozor na to, přes jaké země budete cestovat. I v případě, že některou zemí jen projíždíte, budete muset dodržet její nařízení. Specifická pravidla platí rovněž při návratu z třetí země, jejich znění najdete zde. V případě, že se psem cestujete do exotických zemí, vyplatí se psa očkovat i nad rámec svých povinností. Zjistěte si, jaká zdravotní rizika na něj v dané zemi čekají či jací parazité jsou tam běžní. Prevence je vždy lepší než řešení následků.

Cestovní pojištění psa

Bohužel ani psům se úrazy či jiné komplikace na dovolených nevyhýbají. Kromě toho se může stát, že váš pes v zahraničí způsobí škodu či újmu na zdraví někomu jinému. Je proto dobré pořídit i jemu cestovní pojištění. Cestovní pojištění psa, kočky a dalších domácích mazlíčků vám nabídne hned několik pojišťoven. Některé z nich navíc umožňují sjednání pojištění on-line, takže pokud byste na něj zapomněli, stihnete ho sjednat ještě po cestě. U některých pojišťoven je cestovní pojištění psa pouze dodatkovou službou k základnímu cestovnímu pojištění. Zjistěte si především výši limitu plnění a také, na co všechno se pojištění vztahuje. Některá hradí nejen veterinární péči v zahraničí, ale i případné škody způsobené psem při pobytu nebo během dopravy v zahraničí a nebo také případný pobyt v útulku, pokud se majitelé o psa nemohou postarat z důvodu vlastní nemoci.

Psí hotely

Máte pocit, že je cestování se psem příliš náročné a že ho vy nebo váš mazlíček jednoduše nezvládnete? Nemáte-li možnost cestovat tak, abyste s sebou mohli svého psa vzít, nezoufejte, stále se vám nabízí několik možností. Ideální samozřejmě je, pokud může psa pohlídat někdo, s kým se dobře znají. Jestliže to nejde, zkuste zvážit psí hotel, kde se o vašeho psa dobře postarají. Kromě krmení psy také venčí a zajišťují jim i zábavu a další potřebnou péči. Některé psí hotely nabízejí samostatné pokoje, jiné umožňují pobyt psům pouze ve větších místnostech spolu s dalšími obyvateli. Dražší psí hotely poskytují pejskům nadstandardní péči a starají se také o jejich srst, tlapky či drápky, nebo vám dokonce umožní svého psa zkontrolovat a pozdravit přes video hovor. Nechat svého pejska u cizích lidí může být těžké, cestování by pro něj ale mohlo být mnohem více stresující. Zvažte, co je pro vás oba nejlepší.

Jízda vlakem se psem

TOP 5 cestovních misek a láhví na vodu (2021)

Skládací miska TrixieSkládací miska Trixie
Silikonová miska na vodu, která se dá snadno složit, je ideální pro cestování se psem. Nabízená je ve více barevných provedeních a s objemem 0,5 nebo 1 litr.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Láhev Reedog Aqua TravelLáhev Reedog Aqua Travel
Cestovní láhev s objemem 350 ml, kvalitním těsněním, zámkem a šňůrkou, která se dá připevnit na batoh či opasek. Ergonomicky tvarovaná pro pohodlné pití.
Přejít do obchodu
Napáječka na vodu TrixieNapáječka na vodu Trixie
Cestovní láhev, která se dá využít jako zásobník na vodu pro psa i jako miska. Z lehkého plastu pro snadné přenášení. Objem láhve je 500 ml.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Chladící miska Trixie Fresh & CoolChladící miska Trixie Fresh & Cool
Miska s chladící vložkou, která uchovává vodu svěží a chladnou. Je ideální pro cestování v letních horkých dnech. Průměr misky je 17 cm, objem 0,25 litrů.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Cestovní láhev Kiwi WalkerCestovní láhev Kiwi Walker
Lehká a odolná plastová láhev, která je rozdělená na dvě části: na krmivo (500 ml) a na vodu (750 ml). Láhev je snadno omyvatelná a opatřena karabinou pro zavěšení.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

TOP 5 postrojů pro psy do auta (2021)

recenze
Postroj pro psa do auta TrixiePostroj pro psa do auta Trixie
Nylonový postroj nabízený ve 3 velikostech lze nastavit v oblasti břicha i hrudníku, velmi snadno a rychle se aplikuje.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Postroj pro psa do auta ZoluxPostroj pro psa do auta Zolux
S bezpečnostním řemínkem se sponou, kterou jednoduše zacvaknete do pásového úchytného systému auta. Lze využít i pro každodenní venčení.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Postroj pro psa do auta FlamingoPostroj pro psa do auta Flamingo
Bezpečnostní postroj pro psa do auta, který psovi snadno navlečete a provlečete bezpečnostní pás. Postroj je možné využít na venčení.
Přejít do obchodu
Postroj pro psa do auta GreenDogPostroj pro psa do auta GreenDog
Postroj z vysokopevnostního polyesteru a s pěnovým polstrováním se uchycuje do bezpečnostního pásu pomocí 4bodového rychloupínacího systému.
Přejít do obchodu
Postroj pro psa do auta HuhubambooPostroj pro psa do auta Huhubamboo
Bezpečnostní postroj do auta v moderním vzhledu je vyrobený z kvalitního materiálu, který se snadno udržuje. Velikost L.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

TOP 5 autosedaček a cestovních tašek pro psy (2021)

recenze
Taška Trixie ElisaTaška Trixie Elisa
Elegantní plátěná taška s koženkovými doplňky a otevíráním na přední i horní straně. Nechybí ani 2 praktické kapsičky. Rozměry: 20 × 26 × 41 cm.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Batoh ShivaBatoh Shiva
Cestovní batoh pro psy s měkkým polstrováním, bočním i předním otevíráním, reflexním proužkem a nastavitelnými anatomicky tvarovanými ramenními popruhy. Rozměry: 41 × 30 × 21 cm, nosnost 8kg.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Autosedačka TrixieAutosedačka Trixie
Vysoce kvalitní bezpečnostní sedačka pro psy, která zamezuje jejich volnému pohybu v autě a chrání potahy před ušpiněním. Rozměry 45 × 38 × 37 cm.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Cestovní taška s potiskemCestovní taška s potiskem
Taška pro pohodlné cestování se psem s vyztuženým pevným dnem, zapínáním na zip a síťkou. Lze nosit i na rameni. Nabízená pro psy do 2, 3 nebo 4 kg.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Taška Trixie HelenTaška Trixie Helen
Látková taška ve velmi elegantním provedení a zdobená koženkou je vhodná pro malé psy. Má pěnovou výplň a praktickou kapsu. Její rozměry jsou 19 × 28 × 40 cm.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

TOP 5 přepravních boxů a klecí pro psy do auta (2021)

recenze
Tommi SirioTommi Sirio
Plastová přepravka vhodná pro menší psy. Zaoblené madlo se pohodlně drží, dvířka jsou vybavena bezpečnostním uzamykáním. Přepravka se snadno skládá i čistí, rozměry: 50 × 31 × 34 cm.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Drátěná klec KarlieDrátěná klec Karlie
Klec vhodná pro cestování se psem všech velikostí, z kovu a plastu, s úchytem pro snadné přenášení. Klec se navíc snadno udržuje. Její rozměry jsou 109 × 70 × 76 cm.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Transportní box Capri IITransportní box Capri II
Box s rukojetí, větracími štěrbinami a odklápěnými otvory na vrchu přepravky. Box je možné připevnit bezpečnostním pásem k sedačce auta. Rozměry: 37 × 34 × 55 cm.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Box Vari Kennel SkyBox Vari Kennel Sky
Bezpečná přepravka, která je schválená i mnoha leteckými společnostmi. Je pevná a stabilní, má větrací mřížky a dvířka mají bezpečné zamykání. Rozměry: 82 × 56 × 58 cm.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Klec Double DoorKlec Double Door
Rozložitelná klec z pevného kovu se spodní vanou s pozinkovanou úpravou. Vanu lze pro snadné čištění vyjmout. Klec má dvoje dvířka a bezpečné rukojeti. Nabízena ve více velikostech.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

TOP 4 mříže a sítě do auta (2021)

recenze
Kovová mříž RoadmasterMříž Kleinmetall Roadmaster Deluxe
Univerzální mříž vhodná do všech aut s hlavovými opěrkami. S patentovanými rychloupínacími svorkami, nastavitelným úhlem sklonu a nastavitelnou šířkou vzpěr. Robustní a vysoce kvalitní.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
2prvková ochranná mříž Trixie2prvková ochranná mříž Trixie
Mříž pro oddělení zavazadlového prostoru auta od prostoru pro cestující. Montuje se bez vrtání, snadno se upevňuje i odnímá. Je nastavitelná na rozměry 85–140 cm a 75–110 cm.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Mříž Kleinmetall Roadmaster DeluxeKovová mříž Roadmaster
Mříž s upevněním přímo na opěrky hlavy, což zajišťuje více místa v zavazadlovém prostoru. Příčky jsou nastavitelná, mříž je vysoká od 20 do 54 cm a široká od 85 do 135 cm.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Ochranná síť TrixieOchranná síť Trixie
Pro bezpečnou přepravu psa na zadním sedadle, které odděluje od prostoru s řidičem. Lze namontovat různými způsoby do téměř každého auta. Síť je vyrobena z černého nylonu a má rozměry 1 × 1 m.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

TOP 5 potahů a ochranných dek do auta (2021)

recenze
Autopotah TrixieAutopotah Trixie
Podložka pro psy do auta na zadní sedadla pro pohodlné a především čisté cestování se psem. Lze použít i jako cestovní postel. Vyrobeno z nejkvalitnějších materiálů.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Ochranný potah sedadel KerblOchranný potah sedadel Kerbl
Potah z odolného nylonu se 2 otvory pro bezpečnostní pásy a zipem, který umožňuje cestování i třetí osoby. Balení obsahuje také cestovní láhev na vodu a nylonovou misku.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Deka do auta COMPASSDeka do auta COMPASS
Omyvatelná ochranná deka, která brání znečištění interiéru auta při cestování se psem. Stačí jednoduše zavěsit na opěrku hlavy a zipem roztáhnout na požadovaný rozměr. Odpuzuje nečistoty i vlhkost.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Potah s boky ReedogPotah s boky Reedog
Ochranný potah do auta, který se upevňuje přísavkami na okénko auta a díky tomu drží pevně na svém místě. Pro čisté a pohodlné cestování se psem v autě.
Přejít do obchodu
Autopotah do zavazadlového prostoru TrixieAutopotah do zavazadlového prostoru Trixie
Polyesterový autopotah, který chrání zavazadlový prostor před znečištěním. Připevňuje se s pomocí popruhů na opěrky zadních sedadel a pásky jej připevníte ke dnu kufru.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

TOP 5 produktů pro cestování se psem (2021)

recenze
Lékárnička pro psy PremiumLékárnička pro psy Premium
Komplexní souprava pro první pomoc, obsahuje 38 kusů v úložném vaku, který lze snadno zavěsit a přehledně uspořádané úložné prostory. Obsahuje také návodu s užitečnými radami.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Schody pro psy StepwaySchody pro psy Stepway
Praktická pomůcka při nastupování a vystupování z auta. Schody jsou stabilní a protiskluzové a vybavené odnímatelným a pratelným potahem. Snadno se instalují.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Rampa pro psy Kleinmetall DogWalk3Rampa pro psy Kleinmetall DogWalk3
Certifikovaná teleskopická rampa, kterou je možné k sobě složit až 3×. Vyrobená ze zesíleného plastu a eloxovaného hliníku, je velmi skladná a určená pro pro psy do 85 kg.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Sáčky na psí exkrementy Earth RatedSáčky na psí exkrementy Earth Rated
Sáčky na exkrementy s vůní levandule v praktickém balení, díky kterému je budete mít i při cestování po ruce vždy, když bude potřeba. Balení obsahuje 21 rolí po 15 sáčcích.
Přejít do obchoduRecenze obchodu
Košík na kolo Aumüller MaxiKošík na kolo Aumüller Maxi
Košík s uchycením na rám je ideální pro delší cestování se psem na kole. Je stabilní, vhodný i pro těžší psy, vyroben z vrbového proutí, s měkkou vložkou a ochrannou mřížkou.
Přejít do obchoduRecenze obchodu

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *