| |

Inca Collagen: mořský kolagen nejen pro psy (recenze)

Inca Collagen logo

Kolagen je velmi důležitý pro správné fungování těla, lidského i toho psího. K čemu všemu kolagen využijete vy a váš mazlíček a proč je mořský kolagen od Inca Collagen nejlepší?

Proč je kolagen tak důležitý?

Kolagen je jednou z nejdůležitějších bílkovin v těle všech savců. Obsahují ho klouby, šlachy i pojivové tkáně kostí. Kolagen je nezbytný pro správné fungování pohybového aparátu a je také velmi důležitý pro zdraví naší pleti, vlasů a nehtů, u psů pak kůže, srsti, drápů i zubů. Lidské tělo i tělo psa si tuto nezbytnou bílkovinu dokáže vyrobit samo. Proč tedy pro sebe či našeho chlupáče kupovat kolagen ve formě doplňků stravy?

TOP produkt

Incapet Collagen

Prášek s obsahem 100 % čistého kolagenu bez přísad. S dokonalým způsobem dávkování.

Orientační cena 1300 Kč

Tělo s přibývajícím věkem tvoří kolagenu méně a méně

Bohužel je tomu tak. Čím jsme my nebo naši psi starší, tím méně kolagenu dokáží naše těla vyprodukovat. A od určitého věku již tělo dokonce neprodukuje kolagen žádný. U lidí se jedná přibližně o 45. rok života, psi ale stárnou rychleji a tak je tento problém může zaskočit ve velmi brzkém věku. Nedostatek kolagenu se projevuje problémy s klouby, kostmi, svaly i šlachami. Pleť, vlasy, nehty, srst a drápy ztrácí svou přirozenou zdravost a kvalitu. Objevují se první bolístky, potíže při pohybu nebo po fyzicky náročnější aktivitě. Člověk si u sebe těchto problémů snadno všimne, u psů je to ovšem horší. Potíže s pohybem nemusí být zpočátku natolik vážné, aby je pes dával viditelně najevo. Čím déle však zůstane bez kolagenu, tím vážnější tyto problémy budou. Včasné podávání kolagenu může navíc zabránit tomu, aby byly tyto potíže nenávratné a nevyléčitelné.

Jak kolagen nejúčiněji doplňovat?

Jedním ze zdrojů kolagenu je potrava. Některé potraviny přímo kolagen obsahují, jiné podporují jeho přirozenou tvorbu v těle. Užitečné jsou v tomto ohledu maso, mléčné výrobky, vejce, semena a ořechy, některé druhy zeleniny (cibule, česnek, červená paprika, ředkvičky, řepa, listová zelenina, petržel) a ovoce (banány, jahody, maliny, třešně). Tvorbu kolagenu v těle podporuje také slunečnicový olej. Některá krmiva či pamlsky pro psy obsahují vyšší množství kolagenu. Ze všeho nejlepší je ale psovi (či sobě) pořídit kolagen ve formě doplňku stravy. Doplňky stravy obsahují kolagen v dostatečném množství a my tak nemusíme hlídat, zda jej dostáváme tak akorát z přijímané potravy. Můžeme pořídit hydrolyzovaný kolagen, což je kolagen ve formě prášku, který lze přidat do krmiva a nebo rozpustit ve vodě. Takovýto kolagen je velmi snadno stravitelný a dodá nám i našemu mazlíčkovi vše, co naše těla potřebují.

TIP: Nejlepší kloubní výživa pro psy, ale také pro kočky a jiná zvířata.

Jaký kolagen je nejlepší?

Ještě donedávna byl nejčastějším hovězí kolagen. Ten je velmi účinný, jeho užívání ale občas doprovázely alergické reakce a kvůli prevenci před nebezpečnými parazity se musel kolagen při výrobě tepelně zpracovávat. Tím však ztrácel část svých účinných látek. Není to tak dávno, co byl objeven rybí kolagen, z kterého se stal hit. Proč je tento typ kolagenu nejlepší?

Rybí neboli také mořský kolagen se extrahuje z ryb, které se pohybují v tmavém prostředí a jejich kolagen je díky tomu mnohem odolnější vůči nepříznivým podmínkám. Je zcela netoxický a jeho užívání je naprosto bezpečné. Rybí kolagen má také snadnější vstřebatelnost a jeho účinky se proto projevují už v prvních pár dnech užívání.

TOP produkt

Incapet Collagen

Prášek s obsahem 100 % čistého kolagenu bez přísad. S dokonalým způsobem dávkování.

Orientační cena 1300 Kč

Inca Collagen: 100% přírodní mořský kolagen

Inca Collagen působí na českém a slovenském trhu již od roku 2015. Společnost se velmi rychle rozrůstá a své produkty nyní vyváží i do jiných evropských zemí, ale také do Ameriky či Asie. Inca Collagen pomáhá různým charitativním organizacím, podporuje handicapované sportovce, mladé talenty i významné sportovní kluby.

První produkty Inca Collagen byly určeny lidem. Vynachválit si je nemohly především ženy, které zaznamenaly výrazné zlepšení své pleti, ale také vlasů či nehtů. Tento úspěch přiměl majitelku společnosti, Romanu Ljubasovou, rozšířit nabídku o kolagen pro zvířata, zejména pro psy, kočky a koně. A také oni i jejich majitelé jsou s produkty Inca Collagen velice spokojení.

Inca Collagen nejen pro psy

Inca Collagen určený psům, ale také kočkám či koním, obsahuje 100% přírodní bioaktivní mořský hydrolyzát kolagenu, který je zcela bez jakýchkoliv příměsí. Podle nejnovějších výzkumů hrají doplňky stravy s kolagenem významnou roli při zlepšení stavu psů s problémy a onemocněními pohybového aparátu jako je dysplazie kloubů či osteoartritida. Kolagenové doplňky jsou také účinné jako prevence u plemen či pejsků, u nichž je velká pravděpodobnost vzniku podobných potíží. Účinný doplněk stravy pro psy ale musí obsahovat kolagen v takové formě, kterou je psí tělo schopné přijmout.

A právě tímto vyčnívá Inca Collagen pro psy. Podílejí se na něm sami veterináři a Inca Collagen je vytvořen tak, že jej psí tělo téměř nerozezná od vlastního kolagenu. To vše díky bioaktivním kolagenovým peptidům, které jsou schopné účinně proniknout do krevního oběhu zvířete. Inca Collagen se vyrábí pomocí tzv. studené metody, která je velmi šetrná a při které nedochází ke ztrátám účinných látek kolagenu.

Jak Inca Collagen pro zvířata působí?

Inca Collagen se vyrábí z kvalitních mořských ryb, respektive z jejich vedlejších produktů (kosti, kůže, šupiny, ploutve). Mořský kolagen je podle odborníků ten nejčistší. Při jeho užívání se velmi brzy dostaví zlepšení kvality kůže. Ta je pružnější a lépe hydratovaná, což snižuje riziko vzniku různých kožních onemocnění. Inca Collagen pomáhá také při léčbě povrchových zranění kůže. Lepší je viditelně také srst, která je krásná, lesklá a zdravá už na první pohled. Kolagen může pejskům a dalším zvířatům pomoci při jejím vypadávání. Díky Inca Collagenu je srst opravdu hustá a může začít opěr růst tam, kde byla předtím holá místa. Užívání Inca Collagenu se doporučuje preventivně v období většího línání psů. Inca Collagen pozitivně ovlivňuje také psí drápy, které jsou méně lámavé a méně se třepí, psí zuby, které jsou zdravější a kvalitnější, pomáhá psům ke správnému trávení a zvyšuje také jejich chuť k jídlu. Kolagen má opravdu všestranné použití.

Inca Collagen pro psy

Je Inca Collagen určen pro všechny psy?

Ano, tento produkt mohou bez obav používat všechna plemena a starší i mladší psi. U mladších jedinců poslouží Inca Collagen jako účinná prevence, kterou ocení zejména majitelé plemen se sklony k různým onemocněním pohybového aparátu. Také psi, kteří mají fyzicky aktivnější život by měli Inca Collagen preventivně užívat, aby ochránil jejich klouby, kosti a šlachy před předčasným opotřebením. Starší psi mohou produkt užívat buď také jako prevenci, nebo jako účinný doplněk léčby při různých potížích.

TOP produkt

Incapet Collagen

Prášek s obsahem 100 % čistého kolagenu bez přísad. S dokonalým způsobem dávkování.

Orientační cena 1300 Kč

Jak se Inca Collagen dávkuje?

Dávkování Inca Collagenu je velmi snadné. Ideální je začít s úvodní kúrou trvající 2-3 měsíce, při které dostává pes kolagen každý den. Jeden sáček Inca Collagenu obsahuje 3 gramy hydrolyzovaného mořského kolagenu. Psům do 20 kilogramů stačí podávat jeden sáček denně, větší chlupáči mohou užívat dva balíčky denně. Jedno balení Inca Collagenu pro psy obsahuje 30 sáčků a vydrží vám tedy přibližně měsíc. V případě nějakých akutních potíží je pak možné tuto dávku zvýšit. Po ukončení úvodní kúry není již nutné podávat Inca Collagen každý den. Myslete ale na to, že je vhodné podávat jej pravidelně. Kolagen ve formě prášku můžete pejskovi přimíchat do krmiva těsně před jeho podáváním. Protože Inca Collagen obsahuje kolagen v takové formě, která je psímu tělu přirozená, je možné jej podávat spolu s jinými doplňky stravy, vitamíny či dokonce léky. Nejste-li si jistí, zeptejte se svého veterinárního lékaře.

5 důvodů, proč svému pejskovi pořídit Inca Collagen

  • Inca Collagen zajistí dostatek nezbytného kolagenu v psím těle
  • již v prvních dnech užívání dojde k viditelnému zlepšení kůže, srsti, drápů i zubů
  • funguje také jako účinná prevenci či doplněk léčby při potížích s pohybovým aparátem
  • 100% přírodní mořský kolagen je bioaktivní a v těle působí jako vlastní kolagen
  • dávkování i užívání kolagenu od Inca Collagen je velmi jednoduché a příjemné
Inca Collagen nejen pro psy
Zdroj: www.incacollagen.cz
4.3/5 - (6 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *