| |

Nejlepší pojištění psa a kočky: chraňte svého mazlíčka a ušetřete peníze

Pojištění psů a koček

Onemocnění či úraz mazlíčka je nepříjemnou záležitostí pro každého majitele. A vysoké účty za léčbu tomu příliš nepomáhají. Pro zdraví našeho chlupatého přítele bychom sice udělali cokoliv, přesto není vůbec špatné hledat způsoby, jak ulevit své peněžence. A právě pojištění psa či kočky je nejlepším řešením. Jaké možnosti se vám nabízí, jaké podmínky musíte splnit a na co si dát pozor?

​TOP 3 nejlepší pojištění psa a kočky u nás, jak vybrat

Pojištění psa a kočky nabízí v České republice jen pár pojišťoven. Podívejte se na ty nejoblíbenější!

1. PetExpert – Pojištění co má hlavu a packu

PetExpert.cz logo

Typy pojištění
Pojištění veterinárních nákladů, pojištění odpovědnosti, pojištění nákladů na nalezení, pojištění nákladů na opatrování, pojištění ztráty nebo odcizení, pojištění smrti.

Co pojištění hradí
Ošetření, plnou diagnostiku, léčbu, operace, předoperační péči, léky a materiál, hospitalizaci zvířete, opakované nemoci, prvotní výskyt chronického onemocnění

Podmínky sjednání
Psy a kočky od 8 týdnů, malá plemena do 10 let, střední plemena a kočky do 8 let, velká plemena do 6 let, registrovaný čip, pravidelné veterinární prohlídky

  • několik variant pojištění včetně pojištění ztráty, odcizení i nálezu
  • jasné podmínky
  • snadné sjednání on-line
  • mnoho výjimek z hrazení (hrazena není např. hospitalizace)
  • pojištění hradí náklady pouze u smluvních veterinářů

2. Generali Česká pojišťovna

generali česká logo

Typy pojištění
Pojištění léčení úrazu nebo nemoci, pojištění uhynutí nebo utracení, pojištění odpovědnosti za škodu.

Co pojištění hradí
Náklady na veterinární léčení úrazu nebo nemoci, úhyn či utracení zvířete, náklady za škodu vzniklou zvířetem.

Podmínky sjednání
Zvíře musí být zdravé, trvalé označení mikročipem či tetováním, psi do 40 kg a kočky musí mít méně než 8 let, psi vážící více než 40 kg musí být méně než 4 roky.

  • více možností pojištění včetně odpovědnosti za škodu či uhynutí
  • věkový limit psů je počítán s ohledem na jejich hmotnost
  • chybí některé možnosti pojištění (odcizení, opatrování)
  • těžší psi se mohou nechat pojistit do nižšího věku

3. ČPP | Česká podnikatelská pojišťovna

čpp logo

Typy pojištění
Pojištění nákladů v případě úrazu či nemoci.

Co pojištění hradí
Léky, lékařské zákroky, hospitalizace, náklady spojené s akutním onemocněním, prvotním propuknutím chronické choroby, úrazem či nemocí.

Podmínky sjednání
Pouze pes od 3 měsíců do 8 let, očipovaný a registrovaný.

  • za příplatek lze pojištění rozšířit po celé Evropě
  • asistenční a canisterapeutičtí psi se mohou pojistit za zvýhodněnou cenu
  • hrazení velké části nákladů na léčbu včetně hospitalizace
  • pojištění je určeno pouze pro psy
  • chybí některé typy pojištění jako je pojištění odpovědnosti či úhynu

​Jak pojištění psa a kočky funguje?

Co pokrývá pojištění psů a koček

Pojištění psa a kočky se od jiných pojištění příliš neliší. Psa či kočku můžete pojistit pro případ úrazu nebo nemoci, ale také pro případ úmrtí, ztráty nebo odcizení či pro případ, že by váš mazlíček způsobil újmu druhé osobě nebo na majetku. Pokud už jste nějaké pojištění sjednávali, pak víte, že někdy není jednoduché se vyznat ve všech těch termínech a složitých právnických řečích. Ani v tomto není pojištění psa a kočky výjimkou. Každá pojišťovna vám nabídne něco jiného a je opravdu důležité, abyste si pečlivě pročetli všechny podmínky. Nebojte se na cokoliv zeptat – i podle toho, jak s vámi pracovníci budou jednat, poznáte kvalitní pojišťovnu. V té dobré vám rádi vše vysvětlí a pomohou vám najít přesně takové pojištění psa a kočky, které bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám a potřebám vašeho mazlíčka.

​Co si předem rozmyslet?

Existuje více typů pojištění psa a kočky, které pokrývají různé situace. Ze všeho nejdůležitější je tedy si ujasnit, proti čemu se chcete pojistit. Chcete mít jistotu, že vás případná léčba nemoci či úrazu nebude stát několik výplat? Budete s mazlíčkem cestovat a nevíte, jestli vás v zahraničí ošetří – a kolik to bude stát? Bojíte se, že váš mazlíček někoho zraní nebo něco rozbije, a vy to budete muset složitě platit? Dobrá zpráva je, že pojišťoven, které nabízí pojištění psa a kočky, není mnoho. Nemusíte tedy porovnávat desítky nabídek, abyste našli tu ideální pro vás. Popřemýšlejte, které pojištění je pro vás nejlepší a které by možná ve vašem případě bylo zbytečnou investicí. Jestliže ale vůbec nevíte, do čeho jdete, může být těžké se předem o něčem rozhodovat. Proto se teď v následujících odstavcích podíváme na všechny aspekty pojištění psa a kočky velmi podrobně.

Pojištění psa a kočky: důležité pojmy

Na začátek je dobré vysvětlit si pojmy, na které budete často narážet. Pak už budete vědět, co přesně znamenají, a vyznat se v podmínkách pojišťoven pro vás bude výrazně jednodušší.

​Pojistná událost

Jako pojistná událost se označuje situace, při které uplatníte pojištění. Záleží tedy na tom, co vaše pojištění pokrývá (co vám pojišťovna zaplatí). Pojistnou událostí může být nemoc či úraz psa nebo kočky, jejich ztráta či dokonce odcizení, situace, ve které pes či kočka někoho poranili či něco poškodili. V některých případech může být pojistnou událostí také situace, kdy se o svého mazlíčka nemůžete sami postarat a musíte jej umístit do nějakého zařízení. Pojišťovna, která hradí i náklady na opatrování, vám v takovém případě proplatí částku, kterou jste za toto zařízení zaplatili. Je dobré si přečíst, co přesně pojišťovna, ve které budete pojištění sjednávat, považuje za pojistnou událost. Zejména při nemocích či úrazech mají totiž pojišťovny celou řadu výjimek, při kterých vám nezaplatí nic. Každá slušná pojišťovna vám ale tyto výjimky řekne dopředu.

Kolik pojištění psů a koček stojí

Pojistné plnění a roční limit pojistného plnění

Pojistné plnění je částka, kterou vám v případě pojistné události pojišťovna vyplatí. Každá pojišťovna má pak nějaký roční limit tohoto plnění. To znamená, že vy od pojišťovny máte nárok jen na určité množství peněz za rok. Pokud vás léčba vašeho psa či kočky bude stát více, pojišťovna vám tyto náklady navíc neuhradí. Většina pojišťoven nabízí několik typů pojištění, které se liší svou cenou a také výší ročního limitu pojistného plnění. Čím dražší pojištění psa a kočky je, tím více peněz můžete za rok vyčerpat. Zvažte tedy, jestli váš pes či kočka nemají genetické předpoklady pro nějaké choroby či nemoci apod. V takových případech by se vám možná vyplatilo investovat do dražšího pojištění s vyšším ročním limitem. Mějte také na paměti, že veterinární vyšetření či zákroky nejsou levnou záležitostí. Roční limit 20 000 Kč se vám může zdát dostačující, ale při prvním problému budete nevěřícně sledovat, jak rychle náklady rostou.

TIP: Můžete také narazit na minimální částku pojistného plnění. To v praxi znamená, že pojišťovna určí, od jaké částky vám začne cokoliv proplácet. Vše, co stojí méně, si zaplatíte vy sami.

​Spoluúčast

Jedná se o část nákladů, kterou uhradíte vy sami. Může se jednat buď o konkrétní částku či nějaké procento celkových nákladů. V praxi to znamená, že v případě, že budete mít ve smlouvě spoluúčast 500 Kč, náklady do této výše včetně hradíte vy a pojišťovna pak hradí zbytek. Stojí-li tedy nějaká léčba 2 000 Kč, vy zaplatíte 500 Kč a pojišťovna 1 500 Kč. Tyto podmínky vám každá dobrá pojišťovna vždy sdělí předem a u různých typů pojištění se výše spoluúčasti může lišit. Běžně začíná spoluúčast na 500 nebo 1 000 Kč či na 10 % z celkových nákladů. Některé pojišťovny navíc výši spoluúčasti mění také podle věku pojištěného zvířete a dalších aspektů. Čím vyšší spoluúčast je, tím levněji vás pojištění většinou vyjde.

​Čekací doba

Od doby, kdy sjednáte svému mazlíčkovi pojistku, do doby, kdy můžete po pojišťovně cokoliv chtít, musí uplynout několik dní. Toto období se nazývá čekací doba. Pojišťovny ji zavádí proto, aby se chránily před pojistnými podvody. Každá pojišťovna pojistí pouze mazlíčka, který je v dané době zdravý. Není možné pojistit již nemocné zvíře a chtít po pojišťovně, aby vám léčbu proplácela. Někteří majitelé se o to ale pokouší a pojišťovně o stavu svého mazlíčka lžou. Proto vám pojišťovna v prvních dnech od uzavření pojištění nebude platit nic. Čekací doba se různí, nejčastěji jde o měsíc v případě nemoci a týden či jen několik dní v případě úrazu. Případů, kdy by zvíře náhle onemocnělo nebo se mu něco stalo v průběhu této krátké lhůty, je opravdu málo. Pojištění ale funguje jako prevence, ne jako řešení vzniklého problému. A čím více by toho pojišťovna svým klientům proplácela, tím dražší by její pojištění bylo.

Jak sjednat pojištění domácích mazlíčků

​Smluvní veterinář

Pojištění psa a kočky většinou zjednodušeně funguje tak, že vy vše zaplatíte a vaše pojišťovna vám pak část z toho proplatí. Jsou ale pojišťovny, díky kterým vy neplatí nic – vašemu veterináři zaplatí totiž přímo pojišťovna. Ta ale musí mít s veterinářem smlouvu o proplácení. Pokud ji veterinář s pojišťovnou nemá, nemá nárok chtít po ní proplatit svůj čas, práci, léky, materiál apod. A tyto náklady bude pak chtít přímo po vás. V případě tohoto typu pojištění je tedy dobré si dopředu zjistit, s jakými pojišťovnami spolupracuje váš veterinář, případně se u vybrané pojišťovny informovat, s jakými smluvními veterináři z vašeho okolí spolupracuje. Některé pojišťovny vám proplatí i zákrok provedený u veterináře, se kterým smlouvu uzavřenou nemají, v případě, že se jednalo o akutní zákrok či zákrok nezbytný pro přežití vašeho pejska či kočičky.

​Včasné uplatnění nároku na pojistné plnění

Každá pojišťovna musí ze zákona provést tzv. likvidační šetření. Při něm zjišťuje okolnosti pojistné události, z kterých pak vychází váš nárok na vyplacení pojistky. Je proto jasné, že v případě, že dojde k pojistné události, měli byste pro pojišťovnu zajistit vše, co by mohla potřebovat. A je taky nutné nahlásit pojistnou událost co nejdříve. Některé pojišťovny mají proto dané konkrétní lhůty. Jakmile tato doba uplyne, ztrácíte na pojistku nárok. Je to proto, že po určité době se určité situace již vyšetřit nedají a pojišťovna nemůže žádným způsobem získat potřebné informace. Běžně je lhůta pro uplatnění nároku na pojistné plnění 30 dní.


​Přečtěte si také:
Jak cvičit psa základním povelům a poslušnosti?


​Co pokrývá pojištění psa a kočky?

Každá pojišťovna vám nabídne rozdílný typ pojištění, které bude pokrývat něco jiného. Některé pojišťovny pojistí vašeho mazlíčka jen pro případ nemoci, jiné i pro případ odcizení či úhynu. Co přesně to znamená, o jaké konkrétní situace se jedná a co v takových případech děláte vy a co dělá pojišťovna?

​Pojištění léčení úrazu nebo nemoci

Pojištění léčení úrazu nebo nemoci znamená, že v případě, že váš mazlíček bude nemocný, pojišťovna zaplatí část nákladů na léčbu. To, jak vysoká ta část bude, závisí na vaší spoluúčasti či na ročním limitu pojistného plnění, případně na jeho minimální výši. Například váš pes si zraní nohu a léčba úrazu bude stát 1 500 Kč. Vy máte ve smlouvě spoluúčast 1 000 Kč. Takže za léčbu zaplatíte vy 1 000 Kč a 500 Kč zaplatí pojišťovna. Pokud je ale ve smlouvě podmínka o minimální výši pojistného plnění 2 000 Kč, znamená to, že cokoliv, co stojí méně, platíte celé vy. A v případě léčby nějakého dlouhodobého problému je důležité pohlídat si roční limit pojistného plnění. Taková léčba se totiž může vyšplhat řádově až do statisíců. Pokud ale máte ve smlouvě roční limit pojistného plnění 50 000 Kč, pojišťovna vám proplatí pouze tuto částku a zbytek budete muset zaplatit sami.

​Pojištění odpovědnosti za škodu

Mohou nastat případy, kdy váš pes či kočka někoho zraní nebo něco poničí. Ačkoliv se tomu někdy nechce věřit, škody při těchto pojistných událostech mohou být opravdu veliké. Pes se může zaběhnout a způsobit vážnou dopravní nehodu nebo poničit něčí drahý majetek. Toto pojištění se také vztahuje na případy, kdy váš mazlíček poraní jiné zvíře či jinou osobu. Pojišťovna, která tento typ pojištění nabízí, vás informuje o tom, na jaké konkrétní pojistné události se pojištění vztahuje. Vždy totiž budou výjimky, kdy vám pojišťovna nic nezaplatí. Většina pojišťoven například nepokrývá škodu, kterou mazlíček způsobí vám či jiným členům domácnosti. Některé pojišťovny nabízí pojištění odpovědnosti občana, které se vztahuje i na ostatní členy domácnosti včetně domácích mazlíčků.


​Přečtěte si také:
Náhubek pro psa – průvodce výběrem


​Pojištění uhynutí nebo utracení

U tohoto typu pojištění vám pojišťovna zaplatí určitou částku v případě úmrtí vašeho mazlíčka. Pojišťovny hradí náklady na pořízení psa nebo kočky, pokud je budete schopni prokázat. Pokud ne, proplácí pojišťovny nejčastěji běžnou tržní hodnotu. Někdy je možné se domluvit na jiné konkrétní částce, která by pokryla i případné náklady související s úmrtím. Samozřejmě do výše ročního limitu pojistného plnění. I u tohoto pojištění existuje celá řada výjimek. Některé pojišťovny například neproplácí nic v případě, že byl mazlíček v době úmrtí starší, než jak stanovují podmínky pojistky. Pojištění se také nemusí vztahovat na smrt, která je důsledkem transplantace. A většina pojišťoven neproplácí utracení zvířete, jehož utracení bylo nařízeno kvůli napadení jiného zvířete či osoby.

​Pojištění ztráty nebo odcizení

Toto pojištění je podobné jako pojištění uhynutí mazlíčka. V případě, že se vám váš pes či kočka ztratí nebo je někdo odcizí, a do doby stanovené pojišťovnou nedojde k nalezení, proplatí vám pojišťovna pořizovací náklady. Platí stejná pravidla jako u výše zmíněného pojištění, tedy musíte být schopni doložit, na kolik vás váš mazlíček přišel, a pokud toho nejste schopni, vyplatí pojišťovna obvyklou tržní cenu. To vše do výše ročního limitu pojistného plnění. V případě ztráty či odcizení je ale nutné tuto skutečnost nahlásit na patřičná místa, většinou na obecní úřad či na policii. Pojišťovny pak stanoví dobu, do které se musí čekat, zda ze zvíře neobjeví, například 1 rok. Po uplynutí této doby a pokud jste splnili všechny podmínky, máte nárok na pojistné plnění. Opět existuje řada výjimek, kdy vám pojišťovna nic neuhradí, např. pokud došlo ke ztrátě v čekací době.

​Pojištění nákladů na nalezení či na opatrování

Některé pojišťovny toho nabízí opravdu hodně. V případě, že se vám mazlíček ztratí, a vy slíbíte případnému nálezci odměnu, pojišťovna vám ji při pojištění nákladů na nalezení proplatí. Pojišťovna také proplácí náklady nálezce na opatrování nalezeného zvířete. Samozřejmě je nutné při tomto pojištění dodržovat smluvené lhůty (zvíře nesmí být nalezeno dříve než je stanoveno ve smlouvě, do určité doby musí být ztráta zvířete nahlášená na patřičná místa apod.) a být schopný doložit všechny případné náklady. Pojištění na opatrování se pak vztahuje na situace, kdy se z nějakého důvodu nemůžete o svého mazlíčka starat. Například když musíte do nemocnice a psa nebo kočku umístíte k jiné osobě či do nějakého zařízení, pojišťovna vám proplatí náklady s tímto spojené.

Jak vybrat pojištění psa a kočky

​Co pojištění psa a kočky nepokrývá?

Jsou úkony, které běžně nejsou pojišťovnami proplácené. Každá dobrá pojišťovna vám seznam výjimek z hrazení dá předem. Těchto výjimek bohužel není málo, ale má to své opodstatnění. Pokud by pojišťovna proplácela všechno všem, vyšlo by ji to velmi draho a tyto náklady by se musely projevit v ceně pojištění. Většina pojišťoven nehradí preventivní prohlídky, očkování, kastraci, nadstandardní péči, kosmetické zákroky, transplantace či léčbu dědičných či chronických onemocnění (často ale hradí náklady spojené s prvním výskytem). Některé pojišťovny nabízí dražší varianty pojištění, které pokryjí i tyto případy. Také u dalších typů pojištění existuje celá řada výjimek, o těch by vás pojišťovna měla vždy předem informovat – pokud ne, pojistku neuzavírejte. Pokud se bojíte, že vám bude pojišťovna odmítat pojistku vyplatit, ujistěte se, že znáte dobře podmínky smlouvy a že máte veškerou možnou dokumentaci, abyste byli schopni prokázat, že na pojistné plnění máte nárok. Dobrá pojišťovna ale nebude nic zdržovat nebo odmítat naschvál.


​Přečtěte si také:
Noční můra: Jak poznat psa z množírny?


​Jaké jsou podmínky pro pojištění psa a kočky?

Každá pojišťovna si stanoví vlastní podmínky, za kterých psa či kočku pojistí. Pozor si dejte už na to, zda pojišťovna nabízí pojištění i kočkám, některé vám totiž pojistí pouze psy. Mezi nejčastější podmínky pojištění psa a kočky patří:

​Věk zvířete

Většina pojišťoven stanovuje minimální, ale především maximální věk zvířete, které je možné pojistit. Nejvyšší věkovou hranici mohou ovlivnit také další faktory jako je velikost plemene či váhová kategorie. Malá plemena psů jsou většinou pojišťována do vyššího věku, například 10 let, zatímco velká psí plemena jsou pojišťována například pouze do 7 let. Věkový limit se vždy týká jen doby, kdy zvířeti pojištění sjednáváte. Je-li zvíře v době uzavření pojištění starší, pojišťovna jej nepojistí. Již uzavřené pojištění ale zvířeti platí po celý jeho život. Požadovaný věk pojištěného zvířete se liší pojišťovna od pojišťovny.

​Identifikace zvířete čipem či tetování

Většina pojišťoven také požaduje, aby bylo zvíře před pojištěním označeno registrovaným čipem (či tetováním). Jestliže chcete mít pojištění uzavřené co nejdříve, ale váš mazlíček ještě čip nemá, umožňují některé pojišťovny (pokud vůbec pojistí takto mladé zvíře) sjednat pojistku a očipovat zvíře do určité lhůty poté.

​Průkaz původu

Některé pojišťovny nepojistí zvíře, které nemá průkaz původu. Ten je u nás vydáván patřičnou organizací, nejčastěji Českomoravskou kynologickou unií nebo Českým kynologickým svazem. Zvíře bez tohoto průkazu vám daná pojišťovna nepojistí, to znamená, že u ní nelze sjednat pojištění nalezeného zvířete, zvířete adoptovaného z útulku apod. U takových psů a koček totiž není znám dostatek informací, které pojišťovna potřebuje. Ne všechny pojišťovny ale tento průkaz vyžadují a některé nemají s pojištěním zvířat z útulků problém.

​Dobré zdraví zvířete

Každá pojišťovna vyžaduje, aby bylo zvíře v době pojištění zdravé. Některé mohou také chtít, abyste doložili, že mazlíček dochází na pravidelné prohlídky k veterináři a že má všechna očkování, které by mít mělo. V podmínkách některých pojišťoven dokonce najdete požadavek na to, aby pojištěné zvíře bylo chováno v dobrých podmínkách a aby o něj bylo dobře pečováno.

Jaké jsou povinnosti pro pojištění psa a kočky

​Kolik pojištění psa a kočky stojí?

Cena pojištění psa a kočky se samozřejmě různí podle toho, jaký typ pojištění sjednáváte, jakou výši ročního limitu pojistného plnění chcete, zda se jedná o psa či kočku, o jak starého mazlíčka apod. Některé pojišťovny mají základní pojistné produkty, z kterých si můžete vybrat, jiné vám sestaví pojištění na míru. Pojištění se pohybuje v řádech stovek korun měsíčně. Neměly by vás ale zajímat jenom pravidelné měsíční poplatky. Důležité také je, jak vysoká je vaše spoluúčast, tedy kolik vy sami zaplatíte, pokud dojde k pojistné události. Důležitá je rovněž výše ročního limitu pojistného plnění. Nejlevnější pojištění může znamenat, že sice platíte měsíčně málo, ale v případě úrazu budete platit 2 000 Kč za léčbu vy sami a dovolit si můžete jen několik takových léčení za rok. Je těžké dopředu říct, co se vám nejvíce vyplatí. Na zdraví se šetřit nevyplatí, ale pokud si nemůžete dovolit drahou pojistku, možností je stále spousta.

​Jak sjednat pojištění psa a kočky?

Moderní doba nabízí hned několik způsobů, jak sjednat pojištění psa a kočky. Můžete se osobně stavit na pobočce, ale u většiny pojišťoven můžete využít také telefonní linku či dokonce e-mail nebo on-line formulář. Většina pojišťoven od vás nebude požadovat žádné dokumenty, lékařské zprávy či vstupní vyšetření mazlíčka. Stačí jen vyplnit potřebné údaje o zvířeti jako je například jeho věk, pohlaví, plemeno, hmotnost či zdravotní stav. Pokud pojišťovna požaduje, aby byli pes či kočka očipování, budete potřebovat číslo čipu. Je-li vyžadován průkaz původu, budete muset znát i jeho číslo. Některé pojišťovny po vás pak mohou požadovat také informace o původu zvířete. V případě těch, které spolupracují pouze se smluvními veterináři, budete muset nejspíše nahlásit, služby kterého veterináře využíváte. Kvalitní pojišťovna s vámi – i v případě on-line sjednání – vše potřebné projde, poradí vám, případně s vámi informaci dodatečně doplní. Vždy ale věnujte zvýšenou pozornost všemu, co čtete a hlavně všemu, co podepisujete.

​Další časté otázky

​Mohu sjednat pojištění více mazlíčkům?

Samozřejmě můžete pojistit i více zvířat, každé z nich ale musí mít svou vlastní pojistku. To je důležité proto, aby měla pojišťovna v evidenci jen informace konkrétního mazlíčka. Každé zvíře je jiné a protože mají pojišťovny mnoho podmínek, které ovlivňují cenu pojištění, je nutné, aby bylo každé zvíře pojištěno samo za sebe a za podmínek, které pro ně platí.

​Platí pojištění psa a kočky i mimo ČR?

Většina pojištění psa a kočky platí pouze na území České republiky. Některé pojišťovny ale nabízí možnost rozšířit pojištění na území celé Evropy, samozřejmě za příplatek. Existují také pojišťovny, které pojištění psa a kočky nenabízí, zato mají v nabídce cestovní pojištění, které můžete sjednat i právě pro domácí mazlíčky.


​Přečtěte si také:
Jak na cestování se psem?


Pojištění psů a koček

​Vztahují se na některá zvířata nějaké výjimky?

Některé pojišťovny si mohou stanovit i další podmínky pojištění. Například psi, kteří se účastní profesionálních závodů, mohou být z pojištění vyloučení. Případně u nich bude pojišťovna vyžadovat ještě další připojištění. Asistenčním či jiným terapeutickým psům mohou zase naopak některé pojišťovny nabídnout výhodnější pojištění. Je proto vždy dobré pojišťovně podat o vašem mazlíčkovi co nejvíce informací. Toto je důležité také proto, že pojišťovna má právo vypovědět vám smlouvu, pokud neuvedete vše, co od vás požaduje, případně pokud uvedete nepravdivé informace. Jestliže si nějakou informací nejste jistí, například máte pejska z útulku a nevíte jistě jeho věk, než cokoliv vyplníte, zkontaktujte danou pojišťovnu a poraďte se s ní. I pro tyto případy existuje řešení.

​Mám s pojišťovnou špatné zkušenosti – jak znovu nenaletět?

Nejdříve si pojďme říct, že ačkoliv se nám některé praktiky pojišťoven nelíbí, nemusí se hned jednat o snahu nás podvést. Pojišťovny si stanovují dobu po uzavření pojistky, během které nemáte na pojistné plnění nárok. Tím se ale chrání před pojistnými podvody. Žádná pojišťovna nehradí všechno a ačkoliv nám může seznam výjimek připadat dlouhý, i ten má své opodstatnění. Pojišťovny si opravdu nemohou dovolit platit všechno všem. Pokud by to tak dělaly, výše pojistného by byla řádově jinde. Chcete-li mít jistotu, že můžete pojišťovně věřit, že bude jednat i ve vašem nejlepším zájmu, pročítejte si recenze a ptejte se na zkušenosti. Pojišťovnu vám může doporučit i váš veterinář. Čím více informací si zjistíte, tím spokojenější se svým pojištěním budete.

​Shrnutí aneb Jak vybrat to nejlepší pojištění psa a kočky?

  • Různé pojišťovny nabízí různé typy pojištění. Ta se pak ještě liší tím, co hradí, co nehradí, v jaké výši či na jaké zvíře se pojištění vztahuje. Je proto nutné věnovat výběru pojištění psa a kočky trochu času a energie – podcenit to se vám nemusí vyplatit.
  • Berte v potaz, jaký váš mazlíček je, zda má predispozice k nějakým nemocem či úrazům, zda má problémy s poslušností, zda často utíká apod. Podle toho si pak vyberte pojištění, které vás ochrání za všech pravděpodobných okolností.
  • Pečlivě si prostudujte podmínky pojištění psa a kočky. Všímejte si hlavně výjimek z plnění, to znamená, v jakých případech vám pojišťovna nic nezaplatí. Pozornost věnujte také výši spoluúčasti a výši ročního limitu pojistného plnění. Ty mohou být často důležitější než samotná cena pojištění.
  • Ve chvíli, kdy je váš mazlíček mladý a zdravý a v nejlepší kondici, může se vám zdát, že je pojištění zbytečnou investicí. Ale ve chvíli, kdy budete pojištění psa a kočky potřebovat, může být již pozdě. Pojištění funguje jako prevence a ano, může se stát, že za celou dobu života vašeho mazlíčka ho ani jednou nevyužijete. Díky němu ale můžete být klidní a nestrachovat se z vysokých nákladů na léčbu. Nikdy nevíte, co se může stát, a je lepší být připraven. Možností pojištění psa a kočky je stále více, takže je rozhodně z čeho vybírat.
5/5 - (4 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *