|

Kvalitní krmivo pro psy? Granule na míru!

Co by měly granule na míru obsahovat

O granulích na míru už jste nejspíše slyšeli, jedná se totiž o velký hit posledních let. A s výrobci, kteří vašemu mazlíčkovi sestaví jídelníček na míru, jakoby se roztrhl pytel. Proč jsou granule na míru tak oblíbené a jak si z široké nabídky vybrat ty nejlepší?

Granule, které jsou šité vašemu psovi na míru

Nedaří se vám najít krmivo, které by vašemu psovi vyhovovalo? Máte pocit, že tomu stále něco chybí, ale nevíte co? Nebo chcete mít přehled o tom, co váš pes jí a co přesně jeho granule obsahují? Vyzkoušejte granule na míru – v nich si každý pes najde to své. Jejich velikou výhodou je právě fakt, že konkrétní složení přizpůsobíte požadavkům svého mazlíčka. Každý majitel, který svého psa krmí suchým krmivem, ví, že denní doporučená dávka se liší podle velikosti a hmotnosti psa, podle jeho věku, aktivity, zdravotního stavu a často i dalších aspektů. Toho, co je nutné při dodržení správného krmení brát v potaz, není vůbec málo. Ale právě granule na míru vám to vše dokáží zjednodušit. Granule na míru se plně přizpůsobí vašemu pejskovi. Jejich složení odpovídá tomu, jaký váš pes je, obsahují vše, co ve svém věku, při své aktivitě či se svými problémy potřebuje.

Haffit.cz: granule na míru ze surovin podle vašeho výběru

Haffit.cz logo

Haffit.cz je česká rodinná firma ze Sezemic u Pardubic. Zde je také vlastní potravinářský provoz této značky, který využívá moderní technologie. Firma se na trhu s krmivy pohybuje více než 25 let a na granulích na míru Haffit.cz se podílí také nutriční specialistka či veterinární lékařka. Haffit.cz jsou čerstvě pečené polštářky plněné masem. Jsou měkké, takže s nimi nebudou mít problém ani štěňata či starší psi. Haffit.cz si zakládá na přirozené chuti i vůni těch nejkvalitnějších surovin. Polštářky jsou vlastnoručně připravované a vždy čerstvé, neobsahují žádné konzervanty. Haffit.cz nově nabízí také kompletní krmiva sestavená podle nejoblíbenějších kombinací jejich zákazníků: Haffit Blue. Granule na míru mohou obsahovat kuřecí, hovězí, vepřové, kachní, jehněčí maso či zvěřinu, lososa a nebo tresku. Z příloh je na výběr z rýže, brambor, kukuřice a hrachu. Granule na míru od Haffit.cz můžete také obohatit o heřmánek, meduňku, mátu, jablko, olej z tresčích jater či vaječný bílek.

Granule jsou u psů velmi oblíbené

U granulí na míru víte, co obsahují

V současné době musí mít i klasické granule, které koupíte ve zverimexech či supermarketech, na obalech vyznačené přesné nebo alespoň co nejpřesnější složení. Jenže abyste se dobrali toho, co dané suché krmivo skutečně obsahuje a v jaké míře, musíte složení pečlivě studovat. Granule na míru jsou v tomto ohledu o něco jednodušší a přehlednější. Kvalitní výrobce vám přehledně představí používané suroviny a jejich kvalitu dosvědčí různými certifikáty a osvědčeními. O tom, co budou granule na míru obsahovat, rozhodujete do velké části vy. Vždy ale víte, jaké suroviny a v jakém množství krmivo obsahuje. Stejně tak vám kvalitní výrobce granulí na míru vypočítá obsah bílkovin, tuků, sacharidů, vlákniny či konkrétních minerálů a vitamínů. Podle vámi vyplněných údajů dostanete vypočítanou denní dávku s informací, o jaký přesný energetický příjem jde. U granulí na míru máte o jídelníčku svého psa dokonalý přehled – a přitom nemusíte sami nic připravovat.


Přečtěte si také:
Jak krmit štěně, aby dobře rostlo a prospívalo


Jak granule na míru fungují?

Výrobců granulí na míru je v současnosti na českém trhu několik a svým přístupem k zákazníkovi se mohou lišit. V zásadě je ale vždy na začátku nutné, abyste vyplnili informace o vašem psovi. To, na co se vás daný výrobce granulí na míru bude ptát, se výrazně liší. Některé výrobce zajímají jen obecnější informace, jiní budou hodně podrobní. Na jednu stranu vám může vyplňování takového dotazníku zabrat nějaký čas, což může být trochu otravné. Čím více informací ale výrobce chce, tím větší jistotu máte, že granule budou opravdu na míru vašemu pejskovi. Navíc, budete-li s granulemi na míru spokojení, příště si objednáte ty stejné a nebudete již muset údaje zadávat znovu. Jaké informace od vás budou výrobci nejčastěji požadovat?

1. Jméno či fotku psa

Tyto údaje slouží spíše k tomu, aby byl dotazník a celkový přístup výrobce osobnější. Většina granulí na míru vám přijde v praktickém originálním balení, na kterém může být i jméno či fotografie vašeho pejska. Tyto údaje samozřejmě vyplňovat nemusíte.

2. Plemeno

To, že má každé psí plemeno své specifické požadavky, není nic nového. I výrobci klasických granulí už prodávají granule určené malým, středním nebo velkým plemenům či přímo konkrétním rasám. Některá plemena jsou spíše klidnější, jiná zase energetičtější. Podle zvoleného plemena vám navíc výrobce granulí na míru vypočítá také ideální denní dávku. Jestliže máte doma křížence nebo nevíte, jakého konkrétního plemena váš pejsek je, stačí si vybrat z nabízených možností tu, která je vašemu mazlíčkovi nejblíže. Orientujte se podle velikosti a hmotnosti pejska, z těchto údajů budete schopní odhadnout, zda má blíže k trpasličímu, menšímu, střednímu, velkému či dokonce obřímu plemeni.

3. Věk

Pes potřebuje v různých fázích svého života jiné složení krmiva. Znát alespoň přibližný věk psa, pro něhož granule na míru sestavujete, je proto velmi důležité. A nejdůležitější je to u malých štěňat. Někde stačí zadat pouze přibližný či přesný věk vašeho psa. Někde máte možnost vepsat přímo konkrétní datum, kdy se váš pes narodil. Výrobce granulí pak bude znát nejen přesný věk psa, ale může vám na jeho narozeniny poslat milý dárek jako překvapení. Kvalitní výrobce granulí na míru vás navíc v případě, že máte štěně, nenechá objednat granule na déle než měsíc. Naopak vás bude každý týden upozorňovat na aktualizaci údajů, přesněji věku vašeho pejska. Může se to sice zdát otravné, jen tak ale výrobce zajistí, že vaše štěně dostane přesně to, co v daném věku potřebuje. A tyto potřeby se u štěňat mohou měnit s každým dalším dnem.

Granule na míru podle věku psa

4. Pohlaví

Pes a fena mohou mít velmi odlišné potřeby. Ne vždy to tak samozřejmě je, ale kvalitní výrobce se vás na pohlaví psa, pro kterého granule na míru sestavujete, vždy bude ptát. V případě, že máte doma fenku, může následovat informace ohledně jejího stavu, zejména není-li březí či nekojí. Březí a kojící fenky mají opravdu specifické potřeby a kvalitní výrobce granulí na míru by k těmto potřebám měl vždy přihlédnout. Ti opravdu kvalitní vám také nabídnou individuální poradenství, kde vám odborně poradí, co přesně by vaše březí nebo kojící fenka mohla potřebovat. Někteří výrobci se budou také ptát, zda jsou pes či fenka kastrovaní. I tento stav je dobré v krmivu zohlednit.

5. Hmotnost a kondice

Hmotnost psa, pro kterého vytváříte granule na míru, je důležitá zejména kvůli vypočítání doporučené denní dávky. Na složení nebude mít takový vliv, na rozdíl od kondice psa. Ta je velmi důležitá zejména tehdy, pokud je pes podvyživený či naopak má nadváhu. V takovém případě je totiž nutné upravit nejen krmnou dávku, ale také složení granulí. Kvalitní výrobce své granule na míru přizpůsobí kondici vašeho psa například tím, že ze složení odstraní zbytečně kalorické suroviny a nahradí je lehčími, které ale také vašemu pejskovi dodají vše potřebné. Jakmile se kondice psa zlepší, je nutné tento stav aktualizovat. Opravdu kvalitní výrobce granulí na míru bude navíc kondici vašeho mazlíčka sám sledovat. A v případě, že se nebude zlepšovat dlouhodobě, sám vám nabídne možnosti, jak tento problém řešit.


Přečtěte si také:
BARF a vše, co o něm potřebujete vědět


6. Míra aktivity

To, zda je pes spíše gaučový povaleč, nebo naopak aktivní sportovec, souvisí s jeho energetickým výdajem. Čím vyšší energetický výdaj, tím vyšší by měla být denní krmná dávka. Někteří výrobci granulí na míru přizpůsobí aktivitě vašeho psa také složení a poměr obsažených živin. Klidnější psi mají rozdílné potřeby od psů aktivních a kvalitní krmivo by tyto rozdíly mělo brát v potaz. Jestliže dojde ke změně aktivity u vašeho psa, je dobré tuto změnu uvést a objednat příště granule na míru takové, které této nové aktivitě odpovídají.

7. Zdravotní obtíže

Kvalitní granule na míru nebudou obsahovat nic, co by vašemu pejskovi ublížilo. Proto se vás výrobce vždy zeptá, zda jsou nějaké suroviny, které granule na míru pro vašeho psa nesmí obsahovat. Můžete tak požádat o vyloučení obilovin, sóji, luštěnin, lepku, některých druhů masa, vejce, mléka apod. Berte ale v potaz, že ne vždy se musí jednat vyloženě o potravinovou alergii. Někdy může mít pes s některými surovinami problém pouze proto, že krmivo, které je obsahovalo, nebylo kvalitní a tedy ani kvalita těchto surovin nebyla příliš vysoká. Jakmile pes vyzkouší danou surovinu v opravdu dobré kvalitě, možná s ní žádný problém mít nebude. Granule na míru nabízí suroviny, které zajišťují pestrou a vyváženou stravu a někdy o ni psa připravíme zcela zbytečně. Dále je dobré uvést, zda váš pes netrpí nějakými obtížemi, například trávicími, kožními, pohybovými, ušními či očními, konkrétními nemocemi apod.

Pořiďte svému psovi granule na míru

Vše jste vyplnili – co dál?

Podle vámi vyplněných údajů nyní výrobce sestaví granule na míru. Ty budou obsahovat vše, co váš pes vzhledem ke svému pohlaví, věku, plemeni, zdravotnímu stavu, kondici i míře aktivity potřebuje. Zároveň nebudou obsahovat nic, co by mu mohlo vadit nebo co jste si sami nepřáli. Někteří výrobci vám nabídnou již složené krmivo na míru s informacemi, co vše obsahuje. Vy je můžete za příplatek doplnit o další prémiové suroviny. Případně vám výrobce podle informací z dotazníku navrhne doporučené suroviny a vy si z nich granule na míru sestavíte sami. Ti kvalitní výrobci vám u surovin i rovnou poradí, k čemu jsou dobré, případně v jaké cenové kategorii se pohybují. Díky tomu budete mít ještě před dokončením objednávky alespoň základní představu o finální sumě. V posledních krocích si vyberete množství, které chcete objednat, případně zda k nákupu nechcete pro svého psa přidat i nějaké pamlsky a doplňky.

Jak poznat kvalitní granule na míru?

Výrobců je mnoho a nelze vždy věřit všemu, co tvrdí. Jak tedy zjistit, které granule na míru jsou pro vašeho pejska ty nejlepší? Bez trochu studování se bohužel neobejdete. Naštěstí není ještě výrobců granulí na míru tolik, takže vám jejich porovnání nezabere takové množství času. Podívejte se, jaké suroviny výrobce používá. Zajímejte se o jejich původ a zejména, zda je výrobce schopný tento původ doložit. Zajímat by vás mohl také výrobní závod, tedy kde se granule na míru vyrábí a odkud jsou případně dováženy. Jistým vodítkem pro vás může být také přehlednost webu, množství informací o produktu, které zde najdete, případně jak podrobný je dotazník pro sestavení granulí na míru. Ptejte se na zkušenosti ve svém okolí, pátrejte na internetu po recenzích skutečných zákazníků nebo se na konkrétního výrobce zeptejte na různých diskuzních fórech. Ti kvalitní sice nemusí být ještě známí. O těch nekvalitních ale lidé vědět budou.


Přečtěte si také:
Nejlepší kloubní výživa pro psy


Na co si dát u granulí na míru pozor?

Na prvním místě je u jakéhokoliv krmiva kvalita surovin. Ta by měla být co nejvyšší, aby se zamezilo riziku alergických reakcí či špatného přijetí suroviny. Žádné krmivo, tedy ani granule na míru, by nemělo obsahovat konzervanty, umělá barviva, dochucovadla, stabilizátory apod. Dále si zjistěte, jak stravitelné jsou granule na míru pro štěňata či pro psí seniory. Ti mohou mít problémy s tvrdými či většími kousky granulí, kvalitní výrobce na to ale myslí a své granule psímu věku přizpůsobí. Psi mají rozdílné požadavky na krmivo podle svého věku, pohlaví, velikosti, hmotnosti, aktivity, kondice či zdraví – a kvalitní výrobce granulí by je měl brát v potaz. Pokud se vás na tyto vlastnosti vašeho psa ani nezeptá, raději se poohlédněte jinde. U dobrých granulí na míru vás výrobce bude o všem dostatečně informovat. Budete vědět co granule na míru obsahují či jak je správně dávkovat. A se vším vám poradí.

Co by měly granule na míru obsahovat

Vyzkoušejte nejlepší granule na míru

Máte pocit, že granule na míru jsou přesně to, co váš pes potřebuje? Podívejte se na tyto naše tipy. Jedná se o kvalitní výrobce granulí na míru, které se o vašeho pejska dobře postarají.


Pettime.cz: kanadské granule na míru

Pettime.cz logo

Granule na míru Pettime.cz jsou kompletně vyráběné v Kanadě, a to ze 100% místních surovin. Vybírané jsou pouze prémiové zemědělské produkty, které splňují standardy a doporučení AAFCO a FEDIAF. Granule na míru Pettime.cz jsou vyráběny podle tradiční receptury, na jejímž vývoji se podíleli přímo veterinární lékaři. Granule mohou obsahovat kuřecí nebo jehněčí maso, z příloh pak kukuřici nebo hrách, případně mohou být doplněné o jablko, olej z tresčích jater, mátu, meduňku či heřmánek. Neobsahují žádnou zbytečnou chemii ani náhražky. Na Pettime.cz si můžete objednat předplatné, které zaručí, že vám nové granule na míru vždy přijdou včas. A to zcela automaticky, aniž byste je museli znovu sami objednávat. Kanadské granule na míru Pettime.cz k vám dopravuje česká rodinná firma s více než 25letou zkušeností s krmivy. Pettime.cz jsou nutričně vyvážené granule na míru přímo pro vašeho psa plné kvalitních surovin z Kanady.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *