|

Nejlepší malá psí plemena, která si vás získají nejen svou roztomilostí

Mala Psi Plemena

Psí plemena malého vzrůstu jsou mezi milovníky psů stále oblíbenější. Pro důvody nemusíme chodit daleko – nejen, že jsou malí pejsci skutečně roztomilí a snadno se s nimi cestuje, ale také jsou výbornými společníky do bytu či k dětem. Pojďme se tedy společně podívat na ta nejroztomilejší malá plemena.

Yorskhirský teriér

jorkšírský teriér

Pokud se nějaké psí plemeno těší neutuchající popularitě, je to rozhodně Jorkšír. Tento drobný pejsek však klame tělem – skrývá se v něm opravdu odvážná duše a mnohdy se nebojí začít štěkat na psa desetinásobné velikosti. Právě hlasitý štěkot (Jak odnaučit psa štěkat) může být jednou z mála nevýhod tohoto plemene. Je proto nezbytné, abychom věnovali dostatek času výchově, ve které musíme být skutečně důslední.

Čím se však tento sotva tříkilogramový pejsek může skutečně pyšnit, je krásná dlouhá srst. Pokud chcete, aby vypadala opravdu ukázkově, je třeba se o ni pečlivě starat.

Pomeranian

Pomeranian

Dalším stále populárnějším plemenem je pomerian. Toho si většina majitelů zamiluje na první pohled díky měkoučké srsti a roztomilému kukuči. Navíc je to chytrý společník, který se snadno naučí celou řadu povelů. V neposlední řadě se hodí do domácností, kde již žijí jiná domácí zvířata. Skvěle vychází například i s kočkami.

Francouzský buldoček

Francouzsky Buldocek

Chcete si pořídit psího společníka, ale nemůžete z nějakého důvodu chodit každý den na dlouhé procházky? V tom případě by pro vás mohl být vhodný roztomilý francouzský buldoček. Výhodou je také skutečnost, že téměř neštěká, což ocení zejména sousedé v panelovém bytě. Povahou patří mezi nenáročné a hravé psy, občas se však můžeme setkat s tvrdohlavostí. S tou si však poradí důsledný výcvik. A jelikož se nejedná o žádného velkého sportovce, neměli bychom zapomínat na správné dávkování krmiva, aby se náš psí kamarád vyhnul obezitě, ke které má sklony.

Bišonek

Bisonek

Bišonek je ideální plemeno pro všechny, kteří si chtějí pořídit pejska nejen roztomilého, ale především vhodného k malým dětem. Navzdory opravdu bohaté bílé srsti, která umocňuje jeho neodolatelně roztomilý vzhled, se jedná o psa vhodného i pro alergiky. Je však třeba počítat s tím, že jeho hedvábné kudrny vyžadují téměř každodenní péči v podobě vyčesávání.

Čivava

Civava

Věděli jste, že čivava je nejmenším psím plemenem na světě? Navzdory svému drobnému vzezření v sobě však má duši bojovníka a hrdě brání jak své teritorium, tak svého pána. Jedná se o plemeno ideální do bytu a bude dělat společnost jak starším lidem, tak rodinám s dětmi anem pes vhodný k dětem

Jack Russel teriér

Jack Russel Terier

Ne každý malý pes musí být gaučový povaleč! Zářným příkladem je Jack Russel teriér, který navzdory váze kolem pěti kilogramů patří mezi aktivní plemena s loveckou povahou. Zároveň je vhodný k dětem, které se s ním skutečně vyřádí, naopak s kočkami se příliš dobře nesnáší. Pokud ho chcete chovat v bytě, nezapomeňte na dostatečné množství procházek, na kterých vybije přebytečnou energii.

Bruselský grifonek

Zatímco všechna výše uvedená plemena většina lidí bez výjimky považuje za roztomilé, pověst bruselského griffonka tak jednoznačná není. Přestože některým připadá toto drobné plemeno rozkošné, najdou se i tací, kteří by ho označili za poněkud nevzhledné. Tak či tak, rozhodně se jedná o pejska se skvělou a přátelskou povahou.

Papillon

Papillon

Tento droboučký pejsek je navzdory své velikosti nepřehlédnutelný. Mohou za to jeho typické uši ve tvaru křídel, které mu daly jméno – papillon, čili motýlek. Toto klidné plemeno díky jeho přátelské povaze, ale také schopnosti hlídat, ocení zejména starší lidé, kteří hledají oddaného společníka.

Kavalír King Charles Španěl

Kavalir King Charles Spanel

Tento vznešený pejsek má svůj královský původ i ve jméně. Rozhodně se však nejedná o odtažitého psa – právě naopak, je to milující a něžné plemeno. Díky své přítulné a klidné povaze se hodí i do rodin s dětmi. Navíc je velice inteligentní a hravý, což znamená, že se velice ochotně naučí celou řadu nejrůznějších povelů. Pokud se ve vašem okolí nachází další psi, jistě oceníte, že není agresivní a se všemi psy se rychle spřátelí.

5/5 - (2 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *