Proč přidat kolagen do zvířecího jídelníčku? Pomáhá nejenom při zraněních

Mopslik Jidlo

Stejně jako lidé, i zvířata by měla v určitých fázích svého života užívat kolagen. Které případy přímo volají po tom, abyste svému pejskovi, kočičce či jinému domácímu mazlíčkovi začali přidávat do jídelníčku kolagen?

Při zranění je kolagen pomocnou rukou

Čím větší zvíře, tím namáhanější klouby. Ovšem i zvířátka menšího vzrůstu mohou trpět kloubními onemocněními, prodělat úraz nebo na nich s přibývajícím věkem mžete pozorovat zhoršenou mobilitu, vyskytuje se i artróza u psů. Právě kloubní onemocnění, zranění a stáří jsou důvody, které přímo volají po tom, abyste podpořili zdraví a rekonvalescenci zvířat kolagenem. Stejně jako se vyrábí hydrolyzovaný kolagen pro lidi, existuje hydrolyzovaný kolagen z ryb pro zvířata.

Zdravá srst, pevné kosti i drápy

Stáří, poranění a nemoci ale nejsou jedinými případy, kdy po kolagenu sáhnout. Kolagen totiž funguje také jako skvělá forma prevence. Kolagen pomáhá srst vašeho mazlíčka udržovat lesklou a hustou, přispívá ke zpevnění kostí a také drápů nebo kopyt. Mezi zvířata, kterým by měl být pravidelně podáván například bioaktivní mořský kolagen, patří také koně. Kvůli své statné postavě a nárokům na neustálou pohyblivost totiž potřebují být neustále fit.

Dávkování a podávání kolagenu zvířatům

Stejně jako u lidí, i u zvířat probíhá dávkování kolagenu podobně. Můžete si tedy z podávání vytvořit společnou rutinu a ve stejný čas připravit kolagen sobě i svému zvířecímu parťákovi. Hydrolyzovaný kolagen můžete přidat do misky s krmivem nebo rozpustit ve vodě a podávat zvířeti místo vody. Uvidíte, který způsob bude vašemu mazlíčkovi více vyhovovat.

Udržujte svoje klouby a kosti ve skvělém stavu a nezapomínejte na to, že i zvířata vyžadují řádnou péči. Vytvořte se rituál z podávání kolagenu sobě i svému zvířecímu mazlíčkovi.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *