|

Jak se důstojně rozloučit s domácím mazlíčkem? Řešením je krematorium zvířat

Krematorium Zvirat Praha

Domácí zvířata jsou právoplatnými členy naší rodiny, a tak nikdo jejich odchod nenese lehce. Ztráta dlouholetého čtyřnohého společníka s sebou však nenese jen smutek, ale také otázku, jak se s ním důstojně rozloučit. Jaké tedy máme možnosti?

Nejjednodušší cesta není ta nejdůstojnější

Snad nejjednodušší možností, která se nám nabízí, je asanace, tedy likvidace těla v kafilerii. Tu zpravidla zprostředkuje veterinář, díky čemuž nám odpadne řada starostí. Plusem této metody je také poměrně nízká cena v řádu stokorun, bohužel se nejedná o zrovna důstojné rozloučení s našimi zvířecími členy rodiny. Na rozdíl od krematoria zvířat, na které se podíváme dále v článku, totiž kafilerie zpracovává především zvířata z hospodářského chovu a jatek, což pro většinu majitelů domácích zvířátek nepřipadá v úvahu.

Pohřeb na zahradě

Myšlenkou, která napadne každého chovatele disponujícího zahradou, je pohřeb do země. Ač může být představa zvířátka odpočívajícího v dosahu několika kroků od domu přijatelnější než kafilerie, ani ta není bez problémů. Pozor si musíme dát na vyhlášky, které regulují hloubku zvířecího hrobu či jeho vzdálenost od vodního zdroje.

Krematorium zvířat

Poslední možností, která se nabízí, je využití služeb tzv. zvířecího krematoria. Tato zařízení nabízí nejen individuální kremaci zvířátka, ale také možnost smutečního obřadu. 

Mezi spolehlivá krematoria, která mohou nabídnout smuteční obřad či individuální kremaci vašeho mazlíčka, patří Krematorium zvířat Praha, které má mimo jiné také pobočky v Plzni a Ústní nad Labem. Toto krematorium a jeho pobočky jako členové Asociace zvířecího pohřebnictví splňují veškeré standardy, a vy se tak nemusíte bát nešetrného či nedůstojného zacházení s vaším mazlíčkem, které je bohužel typické pro kafilerie.

Krematorium Zvirat Plzen
Zdroj: krematoriumzviratpraha.cz

Proč zvolit kremaci?

Jelikož odchod je odchod našich mazlíčků často nečekaný a náhlý, Krematorium zvířat Praha mimo jiné poskytuje převzetí zvířátka i o víkendu a svátcích. Pokud nemáte možnost vašeho miláčka odvézt do krematoria sami, využít můžete služby jeho vyzvednutí. Přestože nejčastěji jsou ke kremaci přijímáni psi a kočky, služeb můžete využít i v případě králíčků či jiných drobných domácích zvířátek.Hlavním důvodem, proč je kremace nejdůstojnější volbou, je především individuální kremace, kterou v Krematoriu zvířat Praha zaručují svým systémem Garance – jakmile obdržíte urnu, máte jistotu, že dostává popel pouze svého miláčka. Ten můžete nechat uložit do uren německé kvality, které krematorium nabízí, případně si nechat zhotovit památeční sklo či otisky tlapek. A ač se tedy jedná o velice smutnou událost, památka na milovaného člena rodiny s vámi zůstane navždy.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *