Jak pomoci domácím zvířatům k lepšímu životu? Pečujte o jejich klouby

Incapet Collagen pes 2

U psů či koní jsou zdravé klouby základem celkové vitality a spokojenosti. Taková dynamická zvířata však mohou mít vrozené predispozice k degenerativním onemocněním pohybové soustavy, proto bychom u nich neměli zanedbávat správnou kloubní výživu.

U psů a koní dostává pohybový aparát zabrat, o to více, jde-li o účastníky závodů či profesionálních soutěží. Větší plemena psů jako jsou retrievery či dogy rostou rychle, i to může mít za následek různé vady a poškození při vývoji kloubů. „Když si uvědomíte, že pes dosáhne své optimální výšky možná do těch 14-16 měsíců, to je taková představa, jako kdybychom za 7 let měli vyrůst na svou dospělou výšku. Čili ten nápor na pohybový aparát, a hlavně na kosti je obrovský,“ potvrzuje veterinární lékařka Zuzana Fekečová. Péče o psa by tedy měla zahrnovat více než jen správné krmivo.

Incapet Collagen pes 4

Poradíme vám, co na klouby pro psa a jakou kloubní výživu je dobré podávat koněm. Na trhu najdete spoustu výživových doplňků pro psy a koně, ale vždy si zkontrolujte složení. Velmi důležitou součástí chrupavek jsou sloučeniny zvané chondroprotektiva, jako je chondroitin a glukosamin. Nezbytné jsou také stavební bílkoviny, z nichž nejvýznamnější je kolagen, který tvoří až 70 % sušiny kloubní chrupavky. Kolagen u lidí au zvířat postupně začíná chybět, protože tělo si jej v dostatečném množství tvoří jen do určitého věku. Ale dnes už není problém jej doplnit. Doplňky stravy se 100% čistým kolagenem pro lidi nabízí značka Inca Collagen, která po dlouholetých úspěších začala vyrábět i stejně kvalitní kolagen pro zvířata, s názvem Incapet Collagen.

Incapet Collagen pes 3
Incapet Collagen pes

Tyto ryze české doplňky tak umožňují majitelům a jejich čtyřnohým kamarádům, aby si průběžně a dlouhodobě doplňovaly kolagen. Doplňky jsou v práškové formě, pouze čisté mikronizované kolagenové peptidy, které vznikají po štěpení kolagenu z mořských ryb. Žádná aditiva, žádná aromata či konzervanty. Psovi nebo koni jednoduše podáte Incapet Collagen k jídlu každý den. Díky jemnému aroma ryb zvířatům mimořádně chutná.

Podporuje strukturu chrupavek, kostí a šlach. Zvyšuje tak odolnost pohybové soustavy a chrání ji před rozvojem degenerativních onemocnění, jako jsou dysplazie, artritidy či skoliózy. Pomáhá také při léčení již probíhajících onemocnění pohybové soustavy. A je také velkou podporou pro zdravější kůži, krásnou srst a silnější drápky či kopyta u koní.

Inca Collagen si za 7 let na českém a slovenském trhu získal více než 200 tisíc spokojených zákazníků, kterým pomáhá udržovat pohybový aparát ve fit formě ak tomu zlepšovat kvalitu pokožky, vlasů i nehtů. Incapet Collagen pro zvířata si už také našel spoustu příznivců. Přinášíme příběh mladé feny zlatého retrieveru Elišky, vypráví majitelka Dagmar: „Eliška se narodila s vrozenou vadou, má skoliózu páteře. Absolvovali jsme s ní řadu vyšetření, pravidelně docházíme na K-Laser terapii, má různé druhy masážních terapií a hydroterapii měla také. Opravdu velké změny se začaly dít, když jsem začala přidávat Elišce kolagen. Vlastně my ho užíváme všichni:) Eliška jako by zesílila, nemá již ztuhlé svalstvo a je vidět, že si užívá více života. Konečně se z ní stal pejsek, který může běhat a je dokonce i někdy rychlejší, než normální hafani a mé srdce zpívá radostí, že konečně je zdravá a šťastná.“

Má tedy smysl podávat čistý kolagen i pejskům či koním. Ve spojení s vyváženou stravou je to dobrý základ k tomu, aby vaši mazlíčci prožili spolu s vámi dlouhý a spokojený život.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *