|

Nejlepší pelíšky pro psy

Pelíšky pro psy jsou jejich útočištěm, místem, kde se mohou oddávat spánku a nabírat síly, nebo si jen tak lenošit. Výběr pelíšku byste rozhodně neměli podceňovat. Je to totiž právě on, díky kterému se pes cítí v bezpečí a opravdu doma.

Vybíráme nejpohodlnější pelíšky pro psy

Nabídka pelíšků pro psy je opravdu pestrá! Abychom vám výběr usnadnili, vybrali jsme pro vás TOP pelíšky, se kterými máme my i naši čtenáři jen ty nejlepší zkušenosti. Najdete mezi nimi pelíšky pro náročné psy i pelíšky, které mají ideální poměr mezi kvalitou a cenou. Vybere si opravdu každý!

Pro velké a obří psy

SCRUFFS expedition box

SCRUFFS expedition box pelech

 Látkový potah pelíšku je totiž vodě odolný, omyvatelný a navíc ho lze prát i v pračce, takže je jeho údržba opravdu snadná. Okraje pelíšku jsou zvýšené pro maximální pohodlí.

Pro střední a velké psy

SCRUFFS thermal box bed

SCRUFFS thermal box bed

Pelíšek je vyrobený z fleecu, který je oblíbený pro své vynikající termoizolační vlastnosti. Vyvýšené okraje navíc psa uchrání před nepříjemným průvanem.

Pro nejmenší až po velké psy

LUX pelíšek pro psy

pelech pro psa lux růžový

Ušitý z kvalitních a odolných materiálů a něco tedy vydrží. Molitanová výplň se postará o měkkost a pohodlnost, čalounický potah zase zaručuje snadnou údržbu.

Srovnání pelechů pro psy

VlastnostiSCRUFFS expedition boxSCRUFFS thermal box bedLUX pelíšek pro psySNUG pelechHENRY pelíšek
Velikost plemenaVelká, obříStřední, velkáMalá, střední, velká Malá, střední, velká Malá, střední, velká
Rozměry75cm×60cm×22cm
nebo
90cm×70cm×22cm
60cm×50cm×20cm
nebo
75cm×60cm×20cm
55cm×45cm×20cm
nebo
90cm×75cm×20cm
nebo
130cm×110cm×20cm
55cm×45cm×20cm
nebo
90cm×75cm×20cm
nebo
130cm×110cm×20cm
55cm×45cm×20cm
nebo
90cm×75cm×20cm
nebo
130cm×110cm×20cm
Možnost prát v pračce ✔️ ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
Voděodolný✔️
Omyvatelný✔️✔️
Orientační cena860-1600 Kč720-1200 Kč550-1500 Kč700-2000 Kč730-2300 Kč

SCRUFFS Expedition Box Bed

scruffs

Pelíšky Scruffs® Expedition jsou vhodné do přepravních boxů a využijí je zejména majitelé aktivních psů, kteří rádi tráví společný čas venku. Vůbec nevadí, když je pes z procházky celý ublácený nebo dokonce mokrý. Látkový potah pelíšku je totiž vodě odolný, omyvatelný a navíc ho lze prát i v pračce, takže je jeho údržba opravdu snadná. Okraje pelíšku jsou zvýšené pro maximální pohodlí.

Je velmi robustní a odolný, vydrží i drsnější zacházení a ani psí drápky nebo zoubky mu nijak neublíží. Zespodu je vybaven protiskluzovým nátěrem, takže se udrží na místě, ať už v něm bude váš pes provádět cokoliv. Užívejte si venkovní aktivity se svým mazlíčkem bez obav z náročného úklidu. Nechte psa vydovádět, pelíšek Scruffs® Expedition se postará o zbytek!

SCRUFFS Thermal Box Bed

scruffs

Pelíšek pro psy SCRUFFS Thermal Box Bed je vyrobený z fleecu, který je oblíbený pro své vynikající termoizolační vlastnosti. Díky tomu si v něm váš pes bude lebedit, ať už je venku jakékoliv počasí. Jeho vyvýšené okraje navíc psa uchrání před nepříjemným průvanem a nic tak nebude rušit jeho spánek či odpočinek. Pelíšek je maximálně pohodlný a příjemný na dotek.

Velmi příjemná je také jeho údržba, pelech SCRUFFS Thermal Box Bed lze prát i v pračce. Zespodu je vybavený protiskluzovým povrchem, který ho za všech okolností udrží na místě. A jestli máte rádi ekologii, určitě vás potěší, že je tento pelíšek vyrobený z recyklovatelných materiálů.

SNUG

snug

Moderní pelech pro psy SNUG okouzlí mazlíčky i majitele. Je opravdu pohodlný a na první pohled ohromí svým elegantním vzhledem v šedé barvě, se kterým nebude dělat ostudu v žádném prostředí. Pelíšek je ušitý z polyesteru, vyplněný molitanovou drtí a potažen čalounickým materiálem vysoké kvality. V pelíšku SNUG se bude vašemu pejskovi báječně odpočívat i spát.

A vám se bude pelíšek snadno udržovat, stačí ho jemně otřít navlhčeným hadříkem s kapkou vhodného čisticího prostředku a jednou za čas jej můžete vyprat v pračce na 30 °C. Nemusíte se navíc bát škrábanců ani oděrek, potah pelíšku je totiž velmi odolný a poradí i s psími drápky a zoubky. Díky tomu vám vydrží opravdu dlouho – a ani váš pes se ho nebude chtít vzdát.

LUX

lux

Jste rádi originální a nápadití? Pak je pelíšek LUX to nejlepší pro vás i vašeho chlupáče! Díky své růžové barvě je totiž velice osobitý a rozhodně se nikde neztratí. Získáte tak nejen dokonalé místo, kde si může váš pes odpočinout a načerpat síly, ale také okouzlující doplněk do bytu. Pelíšek LUX je ušitý z kvalitních a odolných materiálů a něco tedy vydrží. Molitanová výplň se postará o měkkost a pohodlnost, čalounický potah zase zaručuje snadnou údržbu.

Pelíšek je omyvatelný, stačí jen přetřít navlhčeným hadříkem s kapkou vhodného čistícího přípravku. A při větším zašpinění se pelíšek jednoduše vejde do pračky, kde je možné jej prát na 30 °C. Tento pelíšek zkrátka potěší jak pejska, tak i jeho majitele – a každý vám jej bude závidět!

HENRY

Roztomilý pelíšek HENRY s designem psích tlapek udělá radost každému chlupáčovi. Nejen, že dobře vypadá, ale je také nesmírně pohodlný! Odpočívat a spát se v něm bude jedna báseň. Pelíšek je navíc doplněn o malý polštářek z dutého vlákna, který jeho pohodlnost ještě znásobí. Pejsek si tento pelíšek zkrátka zamiluje. Jedinou nevýhodou je, že se mu z něj nebude chtít vůbec ven.

Pelech je vyrobený z vysoce kvalitních materiálů, coral fleecu a impregnované látky, díky kterým se také opravdu jednoduše udržuje. Je totiž možné ho prát v pračce na 30 °C a zajistit tak jeho dokonalou čistotu. Menší pelíšky se do pračky vejdou celé, ty pro větší plemena disponují snímatelným potahem.

Jak vybrat nejlepší pelíšky pro psy?

Při výběru pelíšku je nutné brát v potaz mnoho věcí. Nestačí se řídit jen tím, který pelíšek se vám na první pohled líbí. Je velmi důležité, aby byl pelíšek dostatečně prostorný, ale ne zase příliš, aby byl pohodlný a vyhovoval všem potřebám a požadavkům vašeho psa. Pelíšky pro psy se liší použitými materiály, které mají vliv na některé funkce pelechu, zejména pak na jeho údržbu. Záleží také na tom, kde bude pelíšek umístěn, a i jeho tvar může ovlivnit to, jak příjemně se v něm pejskovi spí a tráví čas. Pojďme se teď na všechny tyto aspekty podívat podrobněji.

Různé typy pelíšků pro různé potřeby

Klasické psí pelechy bychom mohli rozdělit na tři typy: obdélníkové, oválné a kulaté. Kulaté pelíšky pro psy jsou skvělé v případě, že váš chlupáč spí rád stočený do klubíčka. Obdélníkové pelíšky pro psy jsou rozměrnější a nabízí dostatečný prostor pro pořádné natažení. Oválné pelíšky pro psy využijí majitelé těch psů, kteří spí rádi stočení do klubíčka, i natažení. Jsou totiž útulné i prostorné zároveň a pes se v nich může cítit dobře, ať už zvolí jakoukoliv spací polohu. Pelíšky pro psy mohou mít vyvýšené okraje, které slouží jako ochrana před průvanem a pejsek si na okraj může položit hlavu. Kromě klasických pelíšků existují také alternativní pelíšky pro psy. Například různé kukaně, které psa obklopují ze všech stran a poskytují mu tak maximální ochranu a soukromí. V poslední době se velké oblibě těší také psí lehátka, která jsou vyvýšená a chrání tak psa před chladem jdoucím od podlahy.

Správná velikost pelíšku je důležitá

Jsou psi, kteří jsou schopní spát všude, a takoví, kteří si jen tak někde neustelou. Je dobré počítat s druhou variantou a pořídit vašemu pejskovi takový pelíšek, který pro něj bude dostatečně prostorný, ale zároveň také útulný a pohodlný. Ideální pelíšky pro psy by neměly být ani moc malé a ani moc velké. Zejména štěňata se mohou v příliš velkém pelíšku cítit zranitelná a nedostatečně ochráněná. Těm můžete pořídit i velký pelíšek a zútulnit jej dekami a polštářky. Myslete také na to, že psi spí v různých polohách, při kterých zaberou více či méně prostoru. Pozorujte svého psa při spaní a pokud by v některých pózách z pelíšku vyčníval, pořiďte o něco větší model. Zatímco pes spí a ideálně ve své nejoblíbenější poloze, vezměte krejčovský metr a změřte ho od nosu po ocas. K naměřené hodnotě přidejte přibližně 10 až 20 cm a máte ideální rozměr pelíšku pro vašeho psa.

Předem si rozmyslete, kde bude pelíšek stát

Od umístění pelíšku se totiž odvíjí vlastnosti, které by měl mít. Bude váš pes spát v pelíšku doma, nebo venku? Venkovní pelíšky pro psy by měly mít vyšší matraci, aby psa dostatečně ochránily před chladem jdoucím od země či podlahy. Důležité jsou také vyvýšené okraje chránící před větrem a chladem a ideální je teplý a dostatečně odolný materiál. Vhodnou variantou jsou také kryté pelíšky pro psy v podobě různých kukaní, iglů apod. Pokud spí pes venku v boudě, pořiďte mu pohodlnou matraci. Teplejší a vyšší pelíšek využijete i doma, pokud bude pes spát tam, kde se příliš netopí a kde bývá chladněji. Naopak do vnitřních místností, ve kterých je teplo, můžete volit pelíšky pro psy spíše z lehčích materiálů, které pejska zejména v létě ochladí a dopřejí mu pohodlí. Na některé podlahy je dobré zvolit pelíšek s protiskluzovou úpravou. A podle toho, kde bude pelíšek stát, vybírejte také vhodný tvar.

Pelíšky pro psy jsou vyráběné z mnoha materiálů

Materiál pelíšku souvisí i s jeho umístěním. Venkovní pelíšky pro psy by měly být z materiálu s dobrými termoizolačními vlastnostmi, který je odolný vůči vlhkosti. Každý majitel pejska dále ocení, pokud se pelíšek snadno udržuje a čistí. Pelíšky pro psy jsou většinou vyrobené z materiálu, který je omyvatelný a v případě potřeby jej lze také vyprat v pračce. Některé pelíšky pro psy lze do pračky uložit celé, jiné disponují alespoň snímatelným potahem. Materiál pelíšku by měl být hlavně příjemný na dotek, neměl by pejska nikde kousat a nejoblíbenější jsou měkké a hebké materiály. Někteří majitelé ale dávají naopak přednost pelíškům pro psy z koženky či eko kůže, do které se tolik nezapichují chlupy a jejichž údržba je opravdu jednoduchá, protože je stačí přetřít navlhčeným hadříkem. Ti co preferují přírodní materiály zase ocení proutěný pelech. Pejsci v pelíšku často rádi dovádějí, dejte proto přednost kvalitnímu a odolnému materiálu, který se jen tak nezničí a vydrží vám opravdu dlouho.

Pelíšky pro psy musí odrážet jejich povahu i potřeby

Pelíšek volte také podle toho, jaký je váš pes. Bojácní pejsci dávají přednost zakrytým pelíškům, do kterých se mohou schovat. Někteří psi mají rádi při odpočinku a spaní klid a ticho. Jiní psi naopak potřebují mít z pelíšku dokonalý přehled o dění okolo. Jestliže je váš pes tak trochu ničitel a bojíte se, že vám pelíšek dlouho nevydrží, sáhněte po vysoce odolném materiálu, který si poradí i se škrábáním či kousáním. Pro starší psy nebo psy trpící problémy s pohybovým aparátem jako jsou například bolesti kloubů jsou vhodné vyšší matrace s kvalitní pěnou. Na trhu jsou dokonce dostupné speciální ortopedické pelíšky, které díky matraci s paměťovou pěnou dodají pejskovi při spaní dostatečnou oporu. Pokud pes trpí inkontinencí, je vhodné pořídit mu pelíšek z materiálu s vodě odolnou úpravou povrchu. Někteří pejsci ale žádný pelíšek nechtějí a nejraději spí na gauči vedle vás. Takovým stačí pořídit hebkou a příjemnou deku.

Jak psa s pelíškem seznámit?

To, že pořídíte svému psovi ten nejlepší pelíšek, ještě neznamená, že ho bude s chutí používat. Někteří psi prostě nemají rádi novinky a nebo mají s pelíškem svůj osobní problém. Ze začátku je dobré umístit pelíšek co nejblíže vaší postele, aby na vás pes z pelíšku pohodlně dohlédl. V novém prostředí se tak bude cítit bezpečněji. Můžete ho do pelíšku lákat také s pomocí pamlsků, nebo mu do něj vložte jeho nejoblíbenější hračku. Jestliže se pes snaží spát s vámi v posteli a pelíšek ho vůbec nezajímá, vložte mu do něj nějaký kousek svého oblečení. Pes z něj ucítí vaši vůni a pelíšek si tak spojí přímo s vámi. Jestli se vám psa do pelíšku stále nedaří dostat, buďte především trpěliví a zkuste přijít na problém, který s pelíškem může mít. Pelíšky pro psy musí být dostatečně prostorné, útulné a pohodlné, pes se v nich musí cítit bezpečně a příjemně.

Shrnutí výběru pelechu

  1. Při výběru pelíšku pro psa se vždy řiďte tím, jaký váš pes je – jak je velký, jak rád spí, jakou má povahu a jaké ho případně trápí zdravotní problémy.
  2. Jiné vlastnosti budou mít pelíšky pro psy umístěné venku a jiné ty určené dovnitř. Předem si proto ujasněte, kde bude pelíšek stát.
  3. Pelíšky pro psy musí být dostatečně prostorné, útulné, příjemné na dotek a pes se v nich musí cítit bezpečně.
  4. Pokud nechcete kupovat každý měsíc nový pelíšek, pořiďte štěňátku velký pelech a zútulněte jej polštářky a dekami.
  5. Ideální materiál pelíšku pro psy souvisí zejména s jeho odolností a také snadnou údržbou.
5/5 - (5 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *