|

Nejlepší probiotika pro psy – jak je vybrat?

Potřebuje váš pejsek podpořit imunitu, vyléčit průjem, nebo zlepšit srst a kůži? Vyzkoušejte probiotika pro psy, které posilují imunitní systém a podporují jeho lepší fyzičku. Abyste nemuseli dlouho vybírat, tak jsme pro vás vybrali nejlepší probiotika a probiotika, která jsou určená psům, ale také kočkám.

Pro plemena všech velikostí

Canvit Probio pro psy

canvit probio
Porovnat ceny

Orientační cena 300 Kč

Podává se při řešení průjmových onemocnění, dysfunkcí střev a omezené vstřebatelnosti živin. Účinně startuje imunitní reakci těla v krizových stavech.

Pro psy a kočky všech velikostí

APTUS Aptobalance

aptusaptobalance
Porovnat ceny

Orientační cena 400 Kč

Přípravek se podává psům a kočkám při střevních obtížích způsobených změnami v krmení, během odstavu, během léčby antibiotiky a během cestování.

Pro nejmenší až po velké psy

Capraverum Dog

Porovnat ceny

Orientační cena 350 Kč

Probioticum – prebioticum je veterinární probiotický – prebiotický přípravek pro psy ve formě tablet na bázi kozího mléka. Jsou obohaceny o všechny nejdůležitější vitamíny.

Co jsou probiotika pro psy?

Probiotika jsou zdraví prospěšné bakterie, které mají blahodárný vliv na zdraví, vitalitu a krásu vašeho pejska. Jejich původní název pochází z řečtiny a v překladu znamená “pro život”. Probiotika jsou živé mikroskopické organismy (bakterie), pomáhající udržovat rovnováhu trávicího systému, stimulují správnou funkci imunitního systému a zdraví celého organismu. Mají také významný vliv na krásu srsti a zdraví kůže vašeho pejska. 

Probiotika pro psy působí stejně jako u lidí ve střevech. Aby psí organismus fungoval tak jak má, musí být jeho zažívací systém ve správné kondici. Jedině tak bude zažívání vašeho čtyřnohého miláčka v pořádku a váš pes bude chráněn před nejrůznějšími zdravotními potížemi. Probiotika stojí také za snížením hladiny cholesterolu a pomáhají rozkládat některé vitaminy. 

Jestliže je váš pejsek v dobré kondici, pak má těchto zdravých bakterií dostatek a dokáže se sám bránit vzniku nežádoucích bakterií ve střevech. Pokud se však v těle psa rozvinou špatné bakterie, pro jeho organismus jsou toxické a narušují vstřebávání zdraví prospěšných látek. Pak pes trpí na průjmy, nadýmání, zácpy, bolesti břicha, záněty močového ústrojí, problémy s kůží a srstí, nebo plísněmi. Zdravá střevní mikroflóra je základem k celkovému zdraví vašeho psa, proto doporučujeme i při nepatrném problému začít s jejich podáváním. 

K čemu jsou probiotika důležitá a jak fungují?

Probiotika pro psy jsou důležitá pro zdraví vašeho psa. Výrazně posilují jeho imunitu a zlepšují střevní mikroflóru. Při výběru probiotik pro psy, doporučujeme využít takzvaná symbiotika. Tedy preparáty, které obsahují kombinaci prebiotik a probiotik. Tato kombinace zdravých bakterií dokáže velmi účinně modulovat střevní mikrobiom (mikroflóru) a pozitivně tak ovlivňovat imunitu vašeho pejska a to zevnitř i zvenčí. Zevnitř se jedná především na reakce alergenů v potravě, vnitřní parazity, záněty, průjmy, hojící procesy, aj. Vnější pak kousnutí od parazitů, reakce na pyly, roztoče, aj.

Probiotika pro psy mají pozitivní účinky, které jsou prokázané při enteropatii, očkování, stresu, léčbě průjmů, psince, léčbě antibiotiky, zácpě a u mnoha dalších zdravotních komplikací. Probiotika podporují léčbu a jsou prevencí proti nejrůznějším alergickým reakcím, jako je alergie na prach, roztoče, vnitřní parazity, krmivo. Probiotika se podávají také při trávicích dysbalancích, umělé výživě štěňat, parvoviróze, rotavirové infekci, i při celkové prevenci a posilování zdraví vašeho psa.

Na jaké problémy se psům podávají?

Jak už jsme si v tomto článku uvedli, probiotika pro psy mají blahodárný vliv na střeva a zažívací trakt vašeho psího miláčka a tím i na celkové zdraví. Probiotika je dobré dávat jako prevenci i při akutních potížích. 

Potíže s trávením

Pro problémy s trávením vybírejte probiotika s laktobacily pro psy. Ty pomáhají při trávení a brání tím růstu bakteriím, které vyvolávají střevní záněty a průjmy psů. 

Po lécích

Ani pejsek se nevyhne čas od času medikamentům. Proto se doporučují probiotika podávat jako prevence. Tak pomůžete nastartovat jeho imunitní systém, který je připraven čelit jakékoli hrozbě, ať už ve formě nachlazení, zánětu, nebo třeba alergie či trávicích obtíží. Pokud už váš pejsek musí užívat léky, probiotika podpoří jejich účinnost a zamezí nežádoucím reakcím psa na léky v podobě průjmů, alergických reakcí, apod. 

Prevence při alergiích

Probiotika doporučujeme užívat psům, kteří mají prokázané alergické reakce na časté vjemy, jako je například pyl, roztoče, kousnutí či bodnutí hmyzem, apod. 

Při problémech se srstí a kůží a při hojení ran

Téměř všechny problémy se srstí a kůží vznikají právě v trávicím systému psa, který není v optimální rovnováze. Kromě mastiček, pudrů a šamponů, které vám předepíše veterinář, je nutné problémům předcházet a čelit také zevnitř. A na to jsou nejlepší právě probiotika pro psy. Tyto látky skvěle pomáhají také při hojení menších a větších ran na těle psa. 

Jak dlouho podávat probiotika pro psy?

Jestliže přemýšlíte o tom, jak dlouho podávat probiotika, vysledujte základní příčinu potíží psa. 

Pokud je stolice psa tvrdá a pes má potíže s vyprazdňováním nebo má naopak průjem, často postačí přidávat probiotika do stravy po dobu několika dnů až dvou týdnů. 

Jestliže váš pes trpí vážným onemocněním střev, jako jsou záněty, pak byste probiotika a prebiotika měli podávat po dobu několika týdnů. Další užívání doporučujeme konzultovat s veterinářem. 

Vedlejší účinky probiotik a bezpečnost

Probiotika jsou živé střevní bakterie, které mají příznivé účinky na celkové zdraví psa. Jejich přidání do krmiva je zcela bezpečné. Předávkování jimi může vést pouze k tomu, že přebytek bakterií umře. 

Prebiotika pro psy by měla být podávána s určitou opatrností. Patogenní bakterie se totiž mohou živit sacharidy a pokud odeberou potravu střevní flóře, ta bude ještě více oslabena.

Nejoblíbenější probiotika pro psy podle zákaznických zkušeností

1. Canvit Probio pro psy

canvit-probio

Canvit Probio pro psy obsahuje bakteriální kmen Enterococcus faecium, který aktivuje střevní sliznice a svým působením zabraňuje množení škodlivých mikroorganismů. Tenké střevo obsahuje lymfatický aparát s významnou rolí při imunologických dějích v organismu tzv. peyerovy plaky. Působením probiotických bakterií produktu Canvit Probio pro psy je střevní sliznice lépe prokrvována, což zvyšuje její funkčnost a přispívá ke zlepšení celkové obranyschopnosti organismu.

Navíc obsahuje biologicky dostupné aktivované beta-glukany, stimulující makrofágy (první buňky imunitního systému) a tím podporují imunitní systém. Vhodné pro: trávicí a průjmová onemocnění, po léčbě antibiotiky a podporu imunity. 

Orientační cena 300 Kč

2. Aptus Aptobalance PET prášek

aptus-aptobalance

Pro zlepšení problémů trávní je určen prášek Aptus Aptobalance PET, který je určen pro psy i kočky. Probiotika pomáhají zejména při průjmech způsobených léčbou antibiotiky, změnou stravy, cestováním nebo stresem. 

Přípravek Aptus Aptobalance PET prášek obsahuje laktobacily, které se v tenkém střevě rychle metabolicky aktivují, stabilizují zdejší mikroflóru a snižují pH. Tím dojde k obnovení žádoucí střevní mikroflóry. S pektinem pro ochranu střevní sliznice a práškem z mořských řas, které obsahují esenciální mikronutrienty. 

Orientační cena 400 Kč

3. CAPRAVERUM DOG probioticum

capreverum-probiotikum

Jistě jste už slyšeli o léčivých účincích zdravých bakterií, obsažených v kozím mléce. Výrobek CAPRAVERUM DOG probioticum jsou tablety na bázi právě kozího mléka.Dále jsou obohacené o všechny nejdůležitější vitamíny a užitečnou živou mikroflóru Enterococcus faecium, a inulín. Inulín je rozpustná fermentovatelná vláknina, která plní s kozím mlékem prebiotickou funkci a podporuje růst žádoucí střevní mikroflóry.

Tablety mají optimální poměr minerálních látek nutných pro tvorbu kostí (vápník, fosfor, hořčík a zinek), s obsahem všech esenciálních aminokyselin a lehce stravitelných tuků. Zlepšuje stravitelnost živin z krmné dávky, působí příznivě na činnost trávicího traktu, jater a slinivky. Komplex živé mikroflóry, vitamínů a zinku chrání trávicí trakt a kůži, podílí se na obraně organismu před infekcemi. Pomáhá obnovit zdravou střevní mikroflóru při léčbě antibiotiky po jejím ukončení. Napomáhá k prevenci a léčbě střevních onemocnění. Tablety mají přirozenou mléčnou chuť a psy jsou dobře přijímány. Obsahují mléčný cukr-laktózu.

Orientační cena 350 Kč

4. Yoggies DogProBio

yoggie dogprobio

Pro posílení imunity a zdraví psa již od štěňátka je určen tento probiotický a prebiotický doplněk stravy Yoggies DogProBio.Probiotika lze podávat jak pro prevenci před nemocemi a k posílení imunity, tak i jako podpůrný prostředek při léčbě některých zdravotních komplikací jako např.průjmy, enteropatie, různé druhy alergií i zažívacích obtíží, při léčbě antibiotiky apod. 

DogProBio® se skládá se ze 3 sáčků pro „akutní péči“ a 10 sáčků pro „následnou péči“. Směs pro akutní péči obsahuje oproti směsi pro následnou péči vyšší dávku probiotických bakterií. Přípravek DogProBio® může být podáván jako prevence k posílení imunitního systému psa i jako léčebný doplněk potravy při zdravotních potížích, podávání antibiotik, pro zlepšení hojivých procesů apod.

Orientační cena 700 Kč

Do obchodu

4.4/5 - (7 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *