|

Co se nosí v moderní veterinární ordinaci?

Hlavne Foto

Veterinář, stejně jako ostatní specialisté ve své profesi, by si měli dobře vybrat pracovní oblečení. Díky tomu bude na jednu stranu působit profesionálně a na druhou stranu se bude cítit pohodlně. Jak se oblékat, když pracujete jako veterinář?

Co se nosí v moderní veterinární ordinaci?

Veterinář, stejně jako ostatní specialisté ve své profesi, by si měli dobře vybrat pracovní oblečení. Díky tomu bude na jednu stranu působit profesionálně a na druhou stranu se bude cítit pohodlně. Jak se oblékat, když pracujete jako veterinář?

Veterinární oblečení – nejdůležitější vlastnosti

V první řadě dobrý vzhled zajistí správně vybrané oblečení co do velikosti a kvality materiálu, ze kterého je vyrobeno. Příliš volné veterinární oblečení zkresluje postavu a příliš těsné oblečení může způsobit nepříjemné oděrky. Kromě toho musí takový oděv splňovat všechny potřeby pro veterináře a tedy hygienické požadavky a požadavky na ochranu zdraví a bezpečnosti, aby byla zajištěna dobrá ochrana při práci se zvířaty, která jsou někdy vrtošivá. Oblečení by se také mělo snadno čistitelné, aby se z něj daly snadno odstranit chlupy. V ideálním případě by se měly tyto oděvy dát prát na vysoké teploty, takže snáze zůstanou sterilní.

Cz Obleceni Pro Veterinare V

Materiál

Oblečení pro zdravotníky, ať už jde o lékaře, sestry nebo veterináře, je vyrobeno z kvalitních materiálů. Díky tomu neztratí své vlastnosti, nebude se nafukovat ani mačkat. Zpravidla také nezpůsobuje alergie. Bavlna je dobrá volba, protože snese vysoké teploty praní a žehlení. Lze jej bez problémů prát na 60°C. Bavlna také dobře odvádí vlhkost.

Druhým velmi oblíbeným materiálem používaným při výrobě oblečení pro veterináře je polyester. Toto vlákno je podobné bavlně. Taková tkanina kombinuje dvě velmi důležité vlastnosti: pevnost a pružnost. Navíc se snadno žehlí, rychle schne a snadno se čistí. Dalšími výhodami je skutečnost, že taková tkanina příliš rychle nebledne a je velmi odolná vůči slunečnímu záření. Navíc se nemačká, snadno odstraníte nečistoty jako aerosoly nebo tekutiny.

Barvy oblečení pro veterináře

Výběr barev je obrovský. Samozřejmě hodně záleží na preferencích daného člověka. Klasická jednotná barva oblečení bude perfektní, když chceme vypadat elegantně a profesionálně. Vzorované oblečení naopak dodá oblečení jemný humorný akcent a uvolní atmosféru. Pokud si vybíráme oblečení pro sebe, stojí za to dát horní a spodní část v podobném barevném schématu, abychom měli hotovou sadu do práce. Bude to kombinace, která na ostatní určitě udělá pozitivní dojem.

Nejoblíbenějším kusem oblečení veterinářů je zdravotní halenka. Mezi zdravotními halenkami jsou k dispozici hladké i vzorované modely. Velmi zajímavým prvkem outfitu veterináře mohou být vzorované zdravotní haleny nebo také zástěra pro veterináře. Veselý vzor se stane pěkným akcentem při vaší práci.

Cz Zdravotni Veterinarni Hale

Kalhoty pro veterináře

I tady máme volnost, ale je dobré, když mají kalhoty elegantní střih. Důležitý je také kvalitní materiál a to, aby kalhoty neomezovaly volnost pohybu při ohýbání nebo dřepu. Zdravotní kalhoty v jednotné, tlumené barvě se budou hodit ke vzorované haleně. Pro chladnější dny můžete ke kalhotám a haleně také zvolit mikinu pro veterináře v růžných barvách.

Cz Kalhoty Pro Veterinare

Pracovní obuv

Pohodlná obuv do práce je stejně důležitá jako outfit. Náš internetový obchod nabízí velký výběr modelů pro ženy i muže. Tyto boty jsou ideální na dlouhé hodiny práce ve stoje. Snadno se čistí, snadno se nazouvají a sundávají, jsou lehké a poskytují nohám dostatečné větrání

Cz Obuv Pro Veterinare

Cítit se v práci pohodlně

V případě pracovních oděvů je nejdůležitější pohodlí, ale to neznamená, že se musíte vzdát reprezentativního vzhledu! A velmi dobrá kvalita oblečení se opět promítá do odolnosti a dlouhého používání. Pamatujte, že práce v profesi veterináře vyžaduje plnou profesionalitu, to platí i pro oblečení.

Abyste vždy vypadali módně, podívejte se na naši nabídku. Tam najdete velký výběr veterinárního oblečení: www.uniformshop.cz/obleceni-pro-veterinare

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *